Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, Marynka Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23791

    Wąsosz, Marynka Pils

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jasnożółte, delikatna mgiełka [4]
    Piana: biała, drobna, opada powoli, osadza się na szkle drobnymi krzaczkami [3.5]
    Zapach: ledwie wyczuwalny, głównie słodowy [3]
    Smak: z początku pełne i treściwość ale wszystko to zaczęło gdzieś zanikać podczas picia, nad calym smakiem dominuje niezbyt mocna ale zbyt wyraźna goryczka, która nie była do końca przyjemna, była surowa, momentami wręcz gorzkawa, zabijała słodowy posmak, który próbował wychylić sę z tyłu [3]
    Wysycenie: troszkę za dużo [4]
    Opakowanie: fajna etykieta, gładki kapsel [4]
    Uwagi: Niby dobre ale jednak wypite z problemami, coś z goryczka było nie tak, zbyt trawiasta, zbyt iglasta, cierpka

    Moja ocena: [3.2]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9731

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasnozłoty, minimalnie zmętniony. [4]
      Piana: Biała, drobna, wysoka i trwała. [4]
      Zapach: Słód z lekkim akcentem chmielowym. Fajny, tak kiedyś pachniało piwo... . [4]
      Smak: Słód i zaskakująca przy tych "lajtowych" parametrach, lekka oleistość. Po chwili dochodzi łagodna, lecz stanowcza goryczka i nieco się rozpycha. [4]
      Wysycenie: Średniowysokie. [4]
      Opakowanie: Biała, elegancka eta ze srebrnym liternictwem i rozbudzającym wyobraźnię, wiele obiecującym, konturem Marynki... . Biały goły kapsel. [4]
      Uwagi: Fajne piwo, mnie smakuje, ale może dlatego, że wypiłem je przy (przy)domowym ognisku .

      Moja ocena: [4]

      Comment

      • Brodzislaw
        Senior
        • 09-2013
        • 1020

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: złoty, lekko zmętniony [4.5]
        Piana: jasna, drobno-pęcherzykowa, pozostała na powierzchni w postaci minimalnej warstwy z widocznymi dziurkami [4]
        Zapach: połączenie słodów z polskimi chmielami. Nuty korzenno-żywiczno-kwiatowe przywołują w pamięci stare, dobre czasy dla piwa z browarów regionalnych. To zapewne też efekt dowalenia na zimno Sybilli, która stanowi wersję bardziej aromatyczną Marynki [4]
        Smak: orzeźwiający, stanowiący połączenie lekko słodkich słodów z wyraźną goryczką, lekko odkładającą się na języku i podniebieniu. Szczypanie w jamie ustnej podbija wysokie wysycenie [4]
        Wysycenie: lekko za wysokie ale może być [3.5]
        Opakowanie: Biała stylistyka nawet pasi [4.5]
        Uwagi: Jak na swój ekstrakt piwo jest zadziwiająco treściwe.

        Moja ocena: [4.025]

        Comment

        • NightHawk
          Senior
          • 08-2008
          • 108

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoty, umiarkowanie mętny. [4]
          Piana: Bez zarzutu, drobno-pęcherzykowa, przyzwoicie zdobi szkło. [4.5]
          Zapach: Klasyczny czeski pils. Zboże, masło. [3.5]
          Smak: Piwo jest puste, brakuje pełności. Od razu czuć, że to tylko "dziewiątka". Zbożowe, skórka od chleba. Niewybaczalnie mocno wyczuwalne masło. Goryczka niska, zaznaczona. [3]
          Wysycenie: Niskie. [4]
          Opakowanie: Srebrne napisy na białej etykiecie - słabo czytelne na słońcu. Ogólnie ok, nic specjalnego. [4]
          Uwagi: Kupione w Tesco za ok. 9 zł. W tej cenie można mieć 2 x Pilsner Urquell, co byłoby niewątpliwie lepszym wyborem, ale lubię od czasu do czasu na próbę kupić jakiegoś polskiego pilsa. Niestety nadal z tym u nas tragicznie.

          Moja ocena: [3.475]

          Comment

          • Prusak
            Senior
            • 07-2005
            • 4312

            #6
            Marynka znów bardzo przyzwoita. To prawda, czuć nieco masła, ale mnie to specjalnie nie przeszkadza. Piękna piana jak w "czapowanym" piwie. Że mało treściwe? W końcu to dziewiątka. Jest O. K.

            Comment

            • nietzschee
              Senior
              • 07-2016
              • 319

              #7
              Wygląd: mętne, kolor złocisty, ładna piana, ładny lacing – no jest znacznie jaśniejsze od standardowej 9ki.
              Zapach: Jak piwo się nazywa Marynka to mogłoby pachnieć choć trochę chmielem nie pachnie niemal w ogóle, moze jakimiśowocami
              Smak: taki jak i 9ki Wąsosza, czyli żaden, nie ma tu co prawda tej męczącej nuty melanoidynowej (a przynajmniej nie aż tak mocnej), ale tu nic ciekawego nie ma, jest bardzo papierowe i lekko goryczkowe, lekko maślane, chmielu zero. Pite po Lech Lite miało szanse się wykazać, ale jest równie bezsmakowe jak on.
              Attached Files

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎