Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gryf, [Brokreacja] The Gravedigger

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Gryf, [Brokreacja] The Gravedigger

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Dukat_WSI
    Senior
    • 03-2015
    • 781

    #2
    Mogę napisać, że aromat intensywnie kakaowo-czekoladowo-torfowy, bo właśnie dziś odebrałem i.. potłukłem na schodach

    Comment

    • Brodzislaw
      Senior
      • 09-2013
      • 1020

      #3
      O qurwa ...

      Comment

      • Brodzislaw
        Senior
        • 09-2013
        • 1020

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: czarny nieprzenikniony [5]
        Piana: beżowa z drobnych i średnich pęcherzy, początkowo obfita, opadła szybko do minimalnej warstwy na powierzchni. [4]
        Zapach: z butelki to palone i kawowe nuty z cytrusowymi aromatami chmieli. W szkle ponownie palone nuty słodów: kawa, czekolada, trochę alkoholu, minimalnie w postaci likierowego dodatku. Albo też cukierków kawowych z dodatkiem alkoholu. W tle wyczuwalne chmiele cytrusowo-ziołowe dodają rześkości. [4.5]
        Smak: od pierwszego łyku jest pół-wytrawny, palony, sporo gorzkiej czekolady i kawy ekspresso. Na to wchodzi jeszcze mocna goryczka ziołowo-korzenna. Palność narasta aż do odczucia popiołowego na języku. Jest też trochę słodyczy od czekoladowych nut i karmelku od słodów jaśniejszych.
        Pełnia piwa jak na RIS nie jest wysoka, raczej średnia.
        Alkohol wyczuwalny poprzez pieczenie od przełyku w dół (układu pokarmowego). [4.5]
        Wysycenie: średnie do wysokiego (jak na RIS) [4.5]
        Opakowanie: Klasyka, do której przyzwyczaiła Brokreacja. [5]
        Uwagi: Bardzo fajny RIS, zbalansowany z wyraźną, mocną goryczką.

        Moja ocena: [4.5]

        Comment

        • YouPeter
          Senior
          • 05-2004
          • 2379

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Smolisty czarny. [5]
          Piana: Ciemnobeżowa, z delikatnymi wstawkami brązu. Niska, utrzymująca się krótko ale pozostająca przez dłuższy czas w postaci obwódki. [4.5]
          Zapach: Średnio intensywny jak na piwo o tej zawartości ekstraktu. Dominują ciemne słody, trochę ciemnych, dojrzałych owoców. Nie czuć alkoholu. [4]
          Smak: Esencjonalne, z dominacją ciemnych słodów, popiołu i kawy. Pełność smakowa kontrowana przez stosunkowo wysoka goryczkę, która pojawia się dopiero po dłuższym czasie po przełknięciu. Dzięki temu doskonale daje się odczuć pełność smaku, z mocną kontrą po pewnym czasie. [5]
          Wysycenie: W sumie dość wysokie i jeśli byłoby niższe to piwo nabrałoby większej głębi. [4]
          Opakowanie: Klimatyczna etykieta w stonowanych barwach, pasująca do charakteru piwa. Plus za małą butelkę i komplet informacji na etykiecie. [4]
          Uwagi: Bardzo dobre piwo, godne polecenia. Pite na 6 dni przed upływem daty przydatności do spożycia. Nie wiem jak smakowało w dniu premiery ale wydłużony okres leżakowania z pewnością mu służy i żałuję, że nie zakupiłem więcej butelek, które mógłbym przechowywać w piwnicy bo do leżakowania się doskonale nadaje.

          Moja ocena: [4.5]
          Last edited by YouPeter; 25-12-2016, 00:08.
          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

          Comment

          • mmax88
            Member
            • 01-2017
            • 36

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [5]
            Piana: Dość ciemna, niska, drobnopęcherzykowa. Bardzo szybko redukuje się do cieniutkiej obwódki [4]
            Zapach: Przede wszystkim palone słody - kawa, czekolada, kakao. Czuć wyraźnie owoce, jakby wiśnie (głównie z butelki). Czuć alkohol, ale jest on dość dobrze ułożony, likierowy, [4.5]
            Smak: Spodziewałem się zmasowanego ataku cukrów, ale jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Jest słodko, a jakże, ale w idealnie wyważony sposób. Kawa jest wyraźna, ale nie agresywna. Intensywna czekolada dość szybko ustępuje miejsca goryczce - 100 IBU obiecywane przez browar jest możliwe - piwo jest wyraźnie gorzkie w bardzo przyjemny, ziołowy sposób. Goryczka długa, niezalegająca. Nuty owocowe słabsze, niż w aromacie. Uczucie w ustach bardzo pełne, piwo jest bardzo gęste. Alkohol wyczuwalny po ogrzaniu piwa. [5]
            Wysycenie: Niezbyt wysokie, raczej średnie. [4.5]
            Opakowanie: Ja osobiście jestem fanem grafik proponowanych nam przez Brokreację. I tym razem nie jestem zawiedziony, a wręcz przeciwnie, etykieta robi robotę. [4.5]
            Uwagi: Warka z terminem przydatności do 22.11.2017. Piwo z fantastycznym potencjałem do leżakowania.
            Piwo godne polecenia. Pomimo bardzo wysokiego ekstraktu, czuć wysoką goryczkę. Jak dla mnie, nadspodziewanie wysoką Brawo dla Brokreacji!

            Moja ocena: [4.675]

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎