Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jan Olbracht Rzemieślniczy, [Arcybrowar] American IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Jan Olbracht Rzemieślniczy, [Arcybrowar] American IPA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • jacekwerner
    Senior
    • 05-2004
    • 2837

    #2
    Miedziany kolor; biała piana - początkowo dość wysoka, opada do półcentymetrowej warstwy, ładnie brudząc szkło; w zapachu cytrusy, a po ogrzaniu lekki alkohol; w smaku bardzo intensywne cytrusy, muśnięcie karmelu i solidna grejpfrutowa (albedo) goryczka. Reasumując - udany debiut, nie jest to jakieś wybitne piwo, ale solidny zawodnik w swojej klasie. Smakowało
    By the way - zdjęcia z warzenia ( zamieszczone na FB ) sugerują że to owszem Jan Olbracht, ale Rzemieślniczy.
    Ochotnicza Straż Piwna
    BAZA = 7446

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23794

      #3
      poprawione
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • rafalek21
        Senior
        • 04-2015
        • 1407

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Zamglony bursztyn. [4.5]
        Piana: Średnio wysoka, beżowa, drobnopęcherzykowa, średnio trwała - pięknie zdobi szkło [4]
        Zapach: Głównie cytrusy, potem trochę tropików, diacetyl, troszkę karmelu. Po ogrzaniu wychodzi delikatny alkohol, ale nie przeszkadza. Ogólnie aromat średnio intensywny,i byłby całkiem przyjemny gdyby nie diacetyl. [3]
        Smak: Średnia podbudowa słodowa, dużo cytrusów, ziołowe, karmel, umiarkowanie wysoka grejpfrutowa goryczka, dość krótka, po ogrzaniu delikatne nuty alkoholowe, na szczęście nie agresywne. [4]
        Wysycenie: Średnie - idealnie pasuje. [5]
        Opakowanie: Minimalistyczna, czytelna etykieta z pełnym składem, podoba mi się. [4.5]
        Uwagi: Przeciętne piwo, ale to głównie przez diacetyl. Inaczej byłoby to bardzo solidne AIPA. Warka 01.07.2016 r.

        Moja ocena: [3.75]

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9733

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztynowy. [4]
          Piana: Kremowa, bardzo drobna, dość wysoka i dość trwała. [4]
          Zapach: Karmel i owoce tropikalne. Po ogrzaniu pojawia się nuta apteczna. [3.5]
          Smak: Znowu karmel, ocierający się nawet o toffi, intensywna goryczka, lekka oleistość, wyczuwalny posmak alkoholowy... [4]
          Wysycenie: Hm, w zasadzie średnie, choć bąbelki w paszczy dokazują . [4]
          Opakowanie: Ciekawa eta, częściowo przezroczysta kalkomania, proste wzornictwo, goły biały kapsel. [4]
          Uwagi: Dosyć dostojna AIPA wagi średniociężkiej, całkiem smaczna .

          Moja ocena: [3.825]

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎