Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Koniec usługi Picasa Web Albums - przesiadka na Google Photos - pomysły, porady, itp

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #31
    Nie kumam cię za bardzo Latarnik.
    Co wspólnego ma wygląd, prezentacja folderów/ikon/skanów na wyświetlanej stronie do możliwości (lub też jej braku) wyedytowania dokładnego linku do tej strony ?
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • Latarnik
      Premium Lamplighter
      • 06-2004
      • 4996

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
      Nie kumam cię za bardzo Latarnik.
      Co wspólnego ma wygląd, prezentacja folderów/ikon/skanów na wyświetlanej stronie do możliwości (lub też jej braku) wyedytowania dokładnego linku do tej strony ?
      Jesli chcesz by Twoja galerie ogladali inni, musisz im dac do niej link, a tam jest to niemozliwe.
      Mozesz udostepniac adresy (linki) poszczegolnych albumow, ale nie calosci.

      Jest tylko ogolne https://photos.google.com/collections, albo https://photos.google.com/ ktore prowadza Ciebie do Twojej a mnie do mojej galerii.
      Last edited by Latarnik; 26-02-2016, 00:12.
      5400 kapsli z wypitych piw
      874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
      "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
      https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
      Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
      https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #33
        OK. Przysiadłem nieco i faktycznie nie mogę w opcjach ani na pasku zobaczyć dokładnego linku/adresu mojej strony a ten link rozumiem że osobie postronnej pokaże ogólną stronę Google Photos. Mi pokazuje moje albumy ale pewnie dlatego że jestem zalogowany jako ja. Mam możliwość linkowania dopiero poszczególnych folderów i poszczególnych plików w nich.
        No nic, może ktoś rozpracuje to lepiej choć przyznam że dziwi mnie ewentualny brak możliwości podlinkowania całej strony. Trochę bez sensu by to było.
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • Latarnik
          Premium Lamplighter
          • 06-2004
          • 4996

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
          Trochę bez sensu by to było.
          Caly czas twierdze, ze ten nowy program bez mozliwosci dania adresu do calosci jest bez sensu. Jesli tego nie poprawia to bedzie kicha.
          5400 kapsli z wypitych piw
          874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
          "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
          https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
          Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
          https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

          Comment

          • Cooper
            Senior
            • 11-2002
            • 6055

            #35
            Jedyna w miarę pozytywna refleksja na zakończenie moich wywodów jest taka że zawsze niezależnie od pozostawienia albumów na Picasie/Google można je umieścić również na innej stronie a za jakiś czas porównać co wyjdzie lepiej.
            Po wejściu na oficjalne forum dyskusyjne Google widzę ze użytkowanicy mają te same problemy o jakich piszemy ale z drugiej strony do zmiany pozostało jeszcze parę miesięcy i być może Google to weźmie pod uwagę i poprawi.
            Ja przynajmniej nie zamierzam usuwać albumów w najbliższych miesiącach z Picasy/Google co nie znaczy że na próbę nie wrzucę ich również na konkurencyjną stronę/strony.
            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

            Comment

            • Latarnik
              Premium Lamplighter
              • 06-2004
              • 4996

              #36
              Ja potrzebuje strony, ktora umozliwia cotygodniowa aktualizacje zbiorow, bo co tydzien dodaje nowe skany. Google Photos z w/w powodow sie do tego nie nadaje.
              5400 kapsli z wypitych piw
              874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
              "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
              https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
              Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
              https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

              Comment

              • centon
                † 2017 Piwosz w Raju
                • 03-2004
                • 575

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                OK. Przysiadłem nieco i faktycznie nie mogę w opcjach ani na pasku zobaczyć dokładnego linku/adresu mojej strony a ten link rozumiem że osobie postronnej pokaże ogólną stronę Google Photos. Mi pokazuje moje albumy ale pewnie dlatego że jestem zalogowany jako ja.

                witam
                pod linkiem który podałeś faktycznie wyświetlają się moje albumy
                znalazłem w necie takie cudo jak wirtualne muzeum. Nie zagłębiałem się w nie ale zamieszczam linka może ktoś kumaty sprawdzi , czy to się nada
                Kolekcjonerstwo - zobacz zbiory z kategorii Kolekcjonerstwo w MyViMu.com - Moim Wirtualnym Muzeum


                pozdrawiam
                Zbieram etykiety i podstawki z ciężarówkami, karty telefoniczne z motywem piwnym ,podstawki guinness oraz birofilia związane z browarem warszawskim.
                Ktokolwiek chciałby pomóc w powiększaniu zbioru proszę o kontakt.


                https://picasaweb.google.com/115486805717439828103

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #38
                  Przy okazji pytanie mam - kto ma i publikuje obecnie w miarę wszystkie polskie etykiety z lat 1945-1989?

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • Cooper
                    Senior
                    • 11-2002
                    • 6055

                    #39
                    Nigdzie nie ma takiego zbioru et w necie. W tym okresie wyszło kilkadziesiąt tysięcy etykiet. Póki co nikt tego nie ogarnął i raczej się nie zanosi.
                    Swego czasu kolega Grzesiek Płatek wrzucił swój zbiór chyba ponad 20 tys polskich etykiet ale ta strona nie istnieje już od lat a i sam zbiór rozsprzedany

                    Te Myvimu to chyba raczej taki ogólny zbiór wrzutek coś jak nasz dział Kolekcjonerstwo. Nie wiem czy można zakładać i prezentować tam własne strony z folderami.

                    Mi ostatnio koleszka zapuścił skany na takiej platformie.


                    Wysyłam ogólny link do strony głównej a nie konkretny link gdyż były to skany udostepnione tylko dla mnie i może by nie chciał pokazywać swojego konta ale generalnie widok ikon i skanów był podobny do tych na Google+ czy Google Photos i wszystkie skany były razem (tzn bez podziału na foldery, nie wiem czy w ogóle można je tam założyć) a przynajmniej jak dla mnie takie wielkie miniaturki tzn kilka na stronę i z zaburoznymi proporcjami. skalą względem siebie - ssą gałkę
                    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                    Comment

                    • duvel88
                      Senior
                      • 12-2012
                      • 134

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ja potrzebuje strony, ktora umozliwia cotygodniowa aktualizacje zbiorow, bo co tydzien dodaje nowe skany. Google Photos z w/w powodow sie do tego nie nadaje.
                      polecam http://www.web-album.org
                      łatwa edycja, możliwość szybkiego importu zdjęć z Picassy, łatwe i szybkie zmienianie kolejności albumów

                      Comment

                      • beerek62
                        Senior
                        • 04-2010
                        • 1036

                        #41
                        Web-album.org to według mnie platforma raczej dla ludzi zajmujących się fotografią i chcących się pochwalić swoimi pracami. Są tam prowadzone m.in. konkursy na zdjęcie miesiąca, poza tym są rankingi na najlepiej oceniane zdjęcia. Trudno będzie wrzucić tysiąc zdjęć etykiet lub szkła i uznać to za fotografię artystyczną.
                        Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
                        Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

                        Comment

                        • duvel88
                          Senior
                          • 12-2012
                          • 134

                          #42
                          Dla mnie ważna jest łatwość obsługi i potrzebne mi opcje edycji, a to czy będą oceniać moje fotki to element nieistotny. Nie wnikam kto i co tam udostępnia, widzę tylko że dla kolekcjonerów jest to narzędzie dużo bardziej przyjazne niż sama Picasa.

                          Comment

                          • Cooper
                            Senior
                            • 11-2002
                            • 6055

                            #43
                            Takie konkursiki mają na celu pozyskanie tylko ciekawszych zdjęć na stronie, podniesienie jej poziomu, wybicie się ponad fejsbukowy standard gdzie rządzi pozerka przed 10-letnim passatem i solar z wczasów w Tunezji oraz zdjęcia z porodówki lub ślubu w bazarowym garniaku ze spoconym czołem.
                            Nic więcej.
                            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                            Comment

                            • beerek62
                              Senior
                              • 04-2010
                              • 1036

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika duvel88 Wyświetlenie odpowiedzi
                              łatwa edycja, możliwość szybkiego importu zdjęć z Picassy, łatwe i szybkie zmienianie kolejności albumów
                              Obejrzałem web-album.org i wydaje mi się, że faktycznie jest prosty w obsłudze, nawet trochę podobny do Picasy. Faktycznie można importować zdjęcia bezpośrednio z Picasy, ale też i z innych źródeł. Bardzo denerwujące są pokazujące się reklamy - nie wiem, czy można to jakoś wyłączyć. wygląda to tak

                              Ciekawą propozycją jest też MyViMu. Tutaj założone konto wygląda tak. Można dość swobodnie katalogować i pozycjonować a także opisywać swoje eksponaty.

                              Pierwsze wrażenia dla mnie bardziej pozytywne z MyViMu.
                              Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
                              Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

                              Comment

                              • darek99
                                Senior
                                • 04-2002
                                • 2147

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beerek62 Wyświetlenie odpowiedzi
                                Bardzo denerwujące są pokazujące się reklamy - nie wiem, czy można to jakoś wyłączyć. wygląda to tak
                                Nie widzę żadnych reklam, może dlatego że syn mi zainstalował program który filtruje ten syf.
                                Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
                                Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
                                skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
                                Epikur z Samos.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎