Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [Faktoria] Alcatraz

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zodiak, [Faktoria] Alcatraz

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Miedziany, piwo jest klarowne. [4]
    Piana: Drobna, dość zbita i gęsta, słabo zaznacza się na szkle. [3]
    Zapach: Toffi, cukier, lekkie masło i karmel. Podanych w składzie chmieli jakoś nie czuć. [2.5]
    Smak: W smaku na szczęście mniej słodyczy niżby sugerował aromat, ale karmel i toffi są bardzo wyczuwalne. Goryczka może nie na poziomie deklarowanych 100 IBU, ale jest wysoka i o charakterze cytrusowym oraz lekko żywicznym. Alkohol jest wyraźnie odczuwalny, jednak nie przeszkadza, tylko miło rozgrzewa w przełyku. [3.5]
    Wysycenie: Niskie. [4]
    Opakowanie: Etykieta gazetowa, jest sporo do czytania. Skład pełny. [4]
    Uwagi: Można wypić, jednak Hard Bride z Alebrowaru ( też american barley wine ) jest dużo lepszy.
    Warka 14.02.2017.

    Moja ocena: [3.175]

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemnoherbaciany. [4.5]
      Piana: Nawet ładna, biała, drobna, dosyć wysoka, raczej trwała, zostawia na ścianach grube wąsy. [4]
      Zapach: Mocne uderzenie amerykańskich chmieli, spod których przebija się masełko. Za bardzo. [3]
      Smak: Piwo ciężkie, likierowate, baaardzo treściwe, gęste, słodkie. Alkohol wyczuwalny, acz na poziomie akceptowalnym, chociaż odalkoholowa goryczka jest odczuwalna. Wrażenie trochę psuje diacetylowe toffi. Kiedy się do niego przyzwyczaimy (acz przyznaję - to jest wada, której w piwie najbardziej nie lubię, więc innym może tak to nie przeszkadzać), piwo okazuje się być całkiem przyjemnym ABW. [3.5]
      Wysycenie: Prawie brak, więc dobrze. [5]
      Opakowanie: W końcu czytelna kontra z Faktorii! [4]
      Uwagi: Poza szokiem diacetylowym - niezłe barley wine. Ale skłamałbym, gdybym napisał, że nie piłem lepszych.

      Moja ocena: [3.525]

      Comment

      • nothnoth
        Member
        • 03-2015
        • 74

        #4
        Bardzo smaczne stylowe ABW ,dobra goryczka , alkohol nie drazni , przyjemnie grzeje

        Comment

        • jacekwerner
          Senior
          • 05-2004
          • 2835

          #5
          W zapachu i w smaku pojawia się delikatny jogurcik truskawkowy - nawet przyjemny ( choć wątpię czy jest to gość zaproszony ); po ogrzaniu w aromacie lekka żywica, karmel i nienachalny koniakowy alkohol, w smaku dodatkowo cytrusy, i wyrazista grejpfrutowa goryczka. Nawet nieźle "wchodzi" pomimo swych 9,2% alko.
          Konkluzja - podobnie jak koledzy przedpiszcy - jest dobrze, ale są lepsi zawodnicy w tej klasie rozgrywkowej.
          Ochotnicza Straż Piwna
          BAZA = 7446

          Comment

          • Dzoshu
            Senior
            • 12-2013
            • 496

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Brąz, zamglone. [4.5]
            Piana: Gęsta, oblepia szkło, długo się utrzymuje. [4.5]
            Zapach: Owoce tropikalne, żywica, karmel. Średnio intensywny. [4]
            Smak: Gęsta konsystencja. W smaku głównie chmielowe - owoce tropikalne, iglaki, lekki karmel. Goryczka dość wysoka, grejpfrutowa. [4]
            Wysycenie: Niskie, OK. [4.5]
            Opakowanie: Specyficzna etykieta, dokładny skład. [4]
            Uwagi: Warka 14.02.17 Smaczne piwo ale balans za bardzo przesunięty w stronę chmielu jak na to czego oczekuje po BW.

            Moja ocena: [4.1]
            Attached Files
            Last edited by Dzoshu; 02-03-2016, 23:52.

            Comment

            • seblop
              Member
              • 03-2015
              • 35

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemny bursztyn, ciemna herbata [4.5]
              Piana: Gęsta ładnie oblepia szklankę. [4.5]
              Zapach: Słodko, lekkie cytrusy i żywica. [4]
              Smak: Słodkie, likierek taki sobie. Wyczuwalne cytrusy i żywica. Alkohol rozgrzewa ale nie dominuje raczej ukryty, lecz moc i ciężar czuć. Słodycz jedna dominuje a później wychodzi goryczka lecz nie zalegająca. [4]
              Wysycenie: OK. [4]
              Opakowanie: Butelka i naklejka z serii, fajnie to wygląda. [4]
              Uwagi: Jest to mój pierwszy ABW więc nie wiedziałem czego się spodziewać, ale całkiem przyjemne piwko do wypicie.

              Moja ocena: [4.075]

              Comment

              • kloss
                Senior
                • 03-2003
                • 2526

                #8
                Nie przepadam za barley wine, ale to nawet mi smakowało. Zapewne dlatego, że mało przypomina barley wine.

                Comment

                • kenny
                  Senior
                  • 04-2009
                  • 712

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bursztynowo-herbaciany, mętny. [4]
                  Piana: Wysoka, ale szybko opada, początkowo spory kożuch. [4]
                  Zapach: Chlebowo-owocowy, cytrusy. [4]
                  Smak: Zbożowy, karmelowy, cytrusowa chmielowość, cytrusowa goryczka, raczej średnia. Czuć alkohol. [3]
                  Wysycenie: Niskie/średnie. [4]
                  Opakowanie: Ok, lubię tą westernową serię. "Pieczątka" z nazwą stylu niezbyt czytelna. [4]
                  Uwagi: To raczej imperial IPA niż barleywine. Nie jest przesadnie nachmielone, szkoda, że podbudowa słodowa dość uboga. Wyraźnie czuć alkohol, szału nie ma.

                  Moja ocena: [3.6]

                  Comment

                  • yoxik
                    Senior
                    • 10-2012
                    • 427

                    #10
                    Zodiak: [Faktoria] Alcatraz
                    Ekstrakt: 20.1% wag. | Alkohol: 9.2% obj. / 6.9% wag.

                    Piana drobna, opada ale zdobi szkło. Kolor herbaciany wpadający w czerwony mętny. Aromat Słodowy słodki, chmiel amerykanski leśne nuty, lekkie masło i kukurydza. Smak pełnia słodowa, karmel i mnóstwo chmielu na leśną nutę, orzechy włoskie. Goryczka wysoka odpowiednia, alkohol ułożony. Piwo dość słodkie ale nie ulepkowate, pije się przyjemnie Bardzo dobre.
                    Również tutaj
                    https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                    Comment

                    • leona
                      PremiumUżytkownik
                      • 07-2009
                      • 5853

                      #11
                      Karmel zmieszany z masłem w aromacie i bardzo, bardzo płytki (a może i ubogi) smak.

                      Gdybym miał na tym przykładzie kogoś przekonać, że BW to genialne piwo, zbudowane wielopoziomowo i oferujące mnóstwo aromatyczno-smakowych zakamarków, to poległbym na starcie.

                      8,49 zł wydane na butelkę to nie jest dramat ale dobrze zainwestowany grosz również nie.

                      Comment

                      • grodek
                        Senior
                        • 06-2015
                        • 527

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemnobursztynowy, lekko zmętniony. [4.5]
                        Piana: Niezbyt wysoka, ale trwała. Pozostawia ślady na szkle. [4.5]
                        Zapach: Cytrusy, las iglasty, lekkie karmel. [4.5]
                        Smak: Solidna podbudowa słodowa, początkowo słodycz z nutą dojrzałych owoców, zakończona solidną goryczką. Alkohol lekko wyczuwalny. [4]
                        Wysycenie: Średnie, nie przeszkadza w odbiorze. [4.5]
                        Opakowanie: Oryginalne, tak jak inne z Faktorii, czyli stylizowane na fragment gazety. Można poczytać przy piwie co nieco o historii więzienia Alcatraz. Na kontrze podany skład, kapsel czarny golas. [4.5]
                        Uwagi: Moja pierwsza degustacja American Barley Wine, więc może dlatego nie dostrzegłem różnicy pomiędzy ABW, a Imperial IPA. Warka do 14.02.2017.

                        Moja ocena: [4.3]
                        604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                        Comment

                        • Pess09
                          Senior
                          • 12-2013
                          • 284

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Coś w stylu słabej herbaty z lekkim zmętnieniem. [4.5]
                          Piana: Średnia, szybko pęka i opada. [3]
                          Zapach: Owoce tropikalne, słodycz trochę za bardzo w karmelkowo maślanym klimacie, rodzynki, ciemny karmel. [3.5]
                          Smak: W smaku słodowo, karmel i opiekane nuty ale bez słodyczy, goryczka wyrazista, cytrusowa, żywiczna z tropikami, słodowość sprawia że w odczuciu wcale nie jest aż tak mocarna, alkohol praktycznie niewyczuwalny jak na BW. [4]
                          Wysycenie: Nie przeszkadza w piciu więc jest ok. [4.5]
                          Opakowanie: Etykieta typowo w stylu Faktorii, biało czarna a mimo to zwraca na siebie uwagę, kapsel czarny. [4.5]
                          Uwagi: Piwo jest ok, jednak nie robi większego wrażenia.

                          Moja ocena: [3.8]

                          Comment

                          • Pivotal
                            Senior
                            • 05-2013
                            • 671

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Miedziany, lekko zamglony. [4.5]
                            Piana: Drobnoziarnista, na dwa centymetry, utrzymuje się przez trzy minuty, opadając osiada na szkle, widoczna do końca. [3.5]
                            Zapach: Mango, marakuja, cytrusy oraz iglaki. Dość intensywny. [4]
                            Smak: Marakui, cytrusów - przede wszystkim grejpfruta, żywicy drzew iglastych, trochę mango i trochę karmelu. Piwo o gęstszej konsystencji o bardzo mocnej grejpfrutowo-żywicznej goryczce z dobrze ukrytym alkoholem. [4]
                            Wysycenie: Wytrwało do końca. [4.5]
                            Opakowanie: Etykieta pasiakowa, bo to przecież Alcatraz... podany skład + historyjka itd. - w stylu Faktorii. Kapsel jest goły. [4]
                            Uwagi: Wypite 31.12.2016, warka i nr partii 14.02'17/1.2016. Solidne piwo, alkohol lekko grzeje w przełyk... IBU jest wysokie, ale do stu, brakuje. **249**

                            Moja ocena: [4]

                            Comment

                            • Candlekeep
                              Senior
                              • 11-2007
                              • 367

                              #15
                              Co się stało z Faktorią??? Czy wraz z drastycznym pogorszeniem szaty graficznej etykiet (o zgrozo, kto wpadł na ten pomysł???) poszło w parze również drastycznie obniżenie jakości?
                              O ile Alcatraz zakupione rok temu okazało się strzałem w 10, o tyle obecna warka to jakieś nieszczęście. Płaskie, karmelowe, ledwo wysycone, zero piany... Naprawdę mi żal, jak bardzo obniżyło loty to piwo. Czy z innymi gatunkami z Faktorii dzieje się to samo?

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎