Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Gdańsk, Słowackiego 23, Browar Vrest (ex. Stary Maneż)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pebejot
    Senior
    • 01-2010
    • 1412

    Gdańsk, Słowackiego 23, Browar Vrest (ex. Stary Maneż)

    Wystartował najnowszy browar restauracyjny w województwie pomorskim - Stary Maneż.
    Od stacji kolejowej Gdańsk Wrzeszcz dojście zajmuje około 20 minut (1,4 km)

    Wnętrze podzielone na kilka części. My spożywaliśmy na parterze w części restauracyjnej w towarzystwie warzelni i kadzi fermentacyjnych.
    Póki co dostępne dwa piwa: Kremowy Ale i Altbier.
    Zainspirowany wizytą w kilku minibrowarach w Zagłębiu Ruhry piwowar postanowił, że w jego lokalu piwo nalewane będzie tylko do małych szklanek 0,3 l.
    Cena dosyć przystępna - oba piwa w cenie 4,50 zł.
    Póki co brak jakichkolwiek birofilii, szkło też "czyste".
    W planach są butelki Krachl z etykietami, w których będzie można kupić piwo na wynos.
    W sezonie letnim będzie możliwość konsumpcji piwa w przylegającym do browaru parku.
    Jak powiedział właściciel nie trzeba się obawiać czujnej milicji, bowiem jest to teren prywatny

    Zdjęcia:




  • zgroza
    Senior
    • 03-2008
    • 3597

    #2
    Posiadanie naczyń do konsumpcji mniejszych od naczyń liturgicznych abp Flaszki* wymagałoby prawidłowego podejścia. W momencie, kiedy o menu piwnym można się dowiedzieć tylko od obsługi taki pomysł wywołuje tylko zamieszenie w głowie biednego konsumenta. Na niezbyt wyeksponowanej tablicy jest tylko "Piwo-4,50" co nie ułatwia decyzji. Jeżeli wzorujemy się na Nadrenii to może warto byłoby zaproponować gościom więcej niż tylko szlankę solo?
    Również gastronomicznie pomysł szwedzkiego stołu jest niedopracowany. W takiej formie ani to klasyczna kawiarnia, ani współczesny barek a jedzenie dobrać - trudno. Skrzyżowanie samoobsługi z obsługą kelnerską oznacza zgrillowanie klienta niestety.
    Na szczęście smakowo lokal się broni - zarówno piwka, jak i desery prezentowały wystarczająco wysoki poziom. Oba piwka zdecydowanie bardziej by mi smakowały jednak w klasycznym półlitrze.

    *abp właściwy ze względu na lokalizację, ww. naczynia można oglądać w Muzeum Ordynariatu w Warszawie.
    Last edited by zgroza; 29-02-2016, 20:02.
    Lotna ekspozytura browaru

    Też Was kocham.

    Comment

    • Antylop
      Senior
      • 10-2009
      • 1415

      #3
      Nowe piwo

      Pojawiło się nowe piwo "Brew Café" (Bursztynowe Ale).
      Jak piszą na FB, jest to piwo górnej fermentacji o bursztynowej barwie, z wyraźnie zaznaczoną goryczką, delikatnymi nutami pomarańczy, o chmielowo-słodowym zapachu i bardzo delikatnym ciele.
      Zamierzam dziś sprawdzić co tam leją
      Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

      Comment

      • Antylop
        Senior
        • 10-2009
        • 1415

        #4
        Wizyta kontrolna

        Dostępne piwa:
        Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #5
          Nic? Źródełko wyschło?

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • Antylop
            Senior
            • 10-2009
            • 1415

            #6
            Wizyta kontrolna

            Dostępne piwa:
            - "Creamy Cloud Ale" - Cream Ale
            (słody: pilzneński, pszeniczny, orkiszowy,
            chmiel Huell Melon).
            - "Starzec ze Strzyży" - Alt
            (słody: pilzneński, monachijski, karmelowy, czekoladowy).
            - "Brew Café" - Amber Ale.
            Moim zdaniem piwa smaczne, pijalne, może nic nie urywają ale trzymają niezły poziom.
            No i ich cena jest bardzo konkurencyjna.
            Menu nie ma, ale jest pełny wgląd w kuchnię.
            Przekąski dostępne są od 10:00, dania obiadowe od 13:00.
            Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

            Comment

            • Antylop
              Senior
              • 10-2009
              • 1415

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
              Nic? Źródełko wyschło?
              Problem techniczny ale już naprawiony
              Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                #8
                Mogliby się w końcu zdecydować, jak nazywają się ich piwa. Znowu trzeba będzie zmieniać.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • Antylop
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 1415

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                  Mogliby się w końcu zdecydować, jak nazywają się ich piwa. Znowu trzeba będzie zmieniać.
                  Z którymi piwami jest problem ?
                  Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13949

                    #10
                    Z dwoma pierwszymi.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • dadek
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 4538

                      #11
                      Ja byłem w Maneżu w piątek 18.03. rozmawiałem z piwowarem i nic nie wspominał o zmianie nazw piw. Nie było jeszcze nazwy na nowe piwo ale jak najbardziej było one dostępne.

                      Tak więc tego dnia piliśmy:
                      - Kremowy Ale http://www.browar.biz/forum/showpost...36&postcount=4
                      - Starzec z Wrzeszcza http://www.browar.biz/forum/showpost...38&postcount=2
                      i nowość czyli jak już wiem od Antylopa
                      - Brew Café (fajna goryczka, podstawa słodowo-chlebowa - opiszę dokładnie jak będzie miało swój temat).

                      Miejsce fajne, ciekawie, nowocześnie urządzone, zaskakującym aczkolwiek nowatorskim wydaje się pomysł samoobsługi (trochę sobie poczekaliśmy w niewiedzy). Gdy uświadomiła nam to zagadnięta kelnerka, ja spytałem czy dotyczy to również nalewania piw, dostałem odpowiedź twierdzącą. I wszystkie piwa nalewałem samodzielnie. Większość klientów jednak prosiła by zrobiły to kelnerki, nie krępując się jakoś z nakładaniem sobie jedzenia. Miejmy nadzieję, że Polacy są już na tyle wyrobionym narodem by kasa się zgadzała i szefostwo nie było zmuszone zmienić sposobu obsługi. Jedynie sympatyczny pan piwowar mówił, ze czasem trochę dziwnie się czuje gdy on z workiem słodu robi zasyp, a praktycznie na jego plecach ludzie z talerzami buszują po garnkach.
                      Zapytany o piwa i pojemność szklanek (wyłącznie 0,3 l) powiedział, że z założenia mają być lekkie, sesyjne i z kulturą pite.

                      Sam browar zainstalowała firma Minibrowary.pl Andrzeja Gałasiewicza, warzelnia ma 1200 l, obok niej widoczne są 2 z trzech tankofermentorów o pojemności 10 hl, na zapleczu jest jeszcze jeden, oraz 8 o pojemności 20 hl każdy. Piwo jest podawane bezpośrednio z tanków na 8 nalewaków umieszczonych w tylnej części samoobsługowego baru.

                      Widać, że browar Stary Maneż ma wzięcie, właściwie jest pełno w 100%, dużo miejsca jest w sali na pietrze ale tu podawane są z baru wódki i wina (w tym przypadku chyba samoobsługa by nie wypaliła).

                      Fotki dorzuciłem do galerii:


                      Comment

                      • Antylop
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 1415

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                        Z dwoma pierwszymi.
                        Oficjalnie nazywają się tak jak napisałem, choć info (wydruk z maila) było z 11 lutego.
                        Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                        Comment

                        • Łapa
                          Senior
                          • 12-2007
                          • 314

                          #13
                          Jak byłem ostatnio, wprawdzie w dzień meczowy, to lali piwo w plastikowe kubki. Żenada trochę. Albo robi się lokal dla kibiców i nalewa piwo do plastiku w tempie dwudziestu kufli na minutę, albo trzyma poziom i fason.

                          Comment

                          • Antylop
                            Senior
                            • 10-2009
                            • 1415

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Łapa Wyświetlenie odpowiedzi
                            Jak byłem ostatnio, wprawdzie w dzień meczowy, to lali piwo w plastikowe kubki. Żenada trochę. Albo robi się lokal dla kibiców i nalewa piwo do plastiku w tempie dwudziestu kufli na minutę, albo trzyma poziom i fason.
                            Tak jest.
                            Trza się na coś zdecydować
                            Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9729

                              #15
                              Rewitalizowany budynek, będący grubo wcześniej podobno stajnią pruskiego 1. Przybocznego Pułku Huzarów (nazywanego ponoć też Czarnymi Huzarami lub Huzarami Śmierci - cóż za pole do popisu dla nazw piwa!!!).
                              Dobudowano nowoczesną elewację z rdzewiejącej blachy (ostatni krzyk architektonicznej mody w Trójmieście ). Wnętrze nowoczesne, takie hipsterskie, na dodatek w połączeniu z dziwną koncepcją gastronomiczną.
                              Po południu lokal powoli się wypełnia, w większości to (na oko) zamożna młodzież, nie widać niemieckich turystów (fakt w Trójmieście wart podkreślenia ).
                              W browarze dostępne trzy piwa, są jakieś przegryzki, ale podawane (?) w dziwny sposób, więc się nie odważyłem.
                              Jak na tak nowe i nowoczesne miejsce, zaskakujący jest fakt tylko jednego kibla. Jak są mecze, to gdzie sikają kibice...?

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎