Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [Raduga] Dementia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zodiak, [Raduga] Dementia

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty, delikatnie zmętniony. [5]
    Piana: Niskie i niezbyt trwała, acz drobna i osadza się gdzieniegdzie na ściankach. [2.5]
    Zapach: Multiwitamina, sporo cytrusów, delikatne toffi. [3.5]
    Smak: Piwo jest dosyć ciężkie. Alkohol jest wyczuwalny, acz jakoś okrutnie nie przeszkadza - aczkolwiek trochę drapie w gardło. Goryczka wysoka, w pierwszym momencie nawet trochę męcząca (wydaje się większa, niż deklarowane 65 IBU, może to kwestia posmaku alkoholowego). Niemniej szybko zostaje skontrowana przez zbyt dużą słodycz. [3]
    Wysycenie: Niskie, OK. [5]
    Opakowanie: Czy naklejenie etykiety do góry nogami jest celowym zabiegiem? [4]
    Uwagi: Nieszczególnie przyjemne piwo.

    Moja ocena: [3.375]

    Comment

    • Dzoshu
      Senior
      • 12-2013
      • 496

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasny bursztyn, zamglone. [4]
      Piana: Ładnie się buduje, długo się utrzymuje, oblepia szkło. [4.5]
      Zapach: Cytrusy, kwiaty, lekka nutka maślana ale w tym przypadku pasuje nadając fajny, zaskakujący motyw w aromacie. [4]
      Smak: Umiarkowanie słodkie. Owocowe, karmelowe, chmielowe. Goryczka grejpfrutowa, krótka ale intensywna. Chmielowy posmak. [4]
      Wysycenie: Średnie, OK. [4.5]
      Opakowanie: Śliczna eta, dokładny skład. [4.5]
      Uwagi: Warka 10.10.16 Trochę udziwniona wersja IIPA. Smaczne, aromatyczne i ciekawe.

      Moja ocena: [4.1]
      Attached Files
      Last edited by Dzoshu; 14-03-2016, 23:53.

      Comment

      • Pess09
        Senior
        • 12-2013
        • 284

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Mocno zmętnione złoto. [4.5]
        Piana: Przeciętna, średnie pęcherzyki, utrzymuje się tylko przez chwilę, lekko oblepia szkło. [3.5]
        Zapach: Landrynki, lekki karmel, owoce tropikalne i trochę pszenicy, niezbyt intensywny. [3.5]
        Smak: Piwo dość treściwe, lekko oblepiające, wyraźna słodycz i akcenty tropikalne, cała gama dojrzałych owoców, alkohol jest wyczuwalny ale na akceptowalnym poziomie, goryczka intensywna i zróżnicowana. Piwo jest dość rześkie mimo swoich parametrów i wyrazistej goryczki. [4.5]
        Wysycenie: Wyczuwalne przez cały czas, nie przeszkadza. [4.5]
        Opakowanie: Ładna etykieta w stylu Radugi, jest skład, czarny kapsel. [4.5]
        Uwagi: Całkiem udane piwo.

        Moja ocena: [4.05]

        Comment

        • Pinio74
          Senior
          • 10-2003
          • 3881

          #5
          Rozpoczyna się lekkim aromatem landrynek i grejpfrutów. Pierwszy łyk atakuje słodyczą kandyzowanych owoców, ale po chwili pojawia się krótka, ale mocna goryczka, aromatyczna i nowofalowa, alkohol obecny, ale nie przeszkadza. Jednym słowem smaczne.
          BIRRARE HUMANUM EST

          Comment

          • rafalek21
            Senior
            • 04-2015
            • 1407

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Delikatnie zamglony bursztyn [4.5]
            Piana: Niezbyt wysoka, jasnobeżowa, nieduże pęcherzyki, średnio trwała [3.5]
            Zapach: Landrynkowy, trochę karmelu, odrobinę masła, grejpfrut, ogólnie średnio intensywny aromat komponujący się w dość przyjemną całość. [3.5]
            Smak: Smak podobny do zapachu, owocowa słodycz, karmel, całkiem wysoka grejpfrutowa goryczka, alkohol przyjemnie rozgrzewa w przełyku, zostawia wyraźny grejpfrutowy posmak. [4]
            Wysycenie: Średnie, pasuje. [4.5]
            Opakowanie: Przyzwoita etykieta z pełnym składem. [4]
            Uwagi: Warka 10.10.2016/A1. Nie wiem czy to Imperial American Wheat - szczególnie jeśli chodzi o pszenicę - której nie potrafię jednoznacznie zidentyfikować w tym piwie. Za to jest to nie najgorsze niby-IIPA, raczej nie powtórzę, ale nie żałuję, że spróbowałem.

            Moja ocena: [3.825]

            Comment

            • jacekwerner
              Senior
              • 05-2004
              • 2837

              #7
              Wyraźny diacetyl, silnie wyczuwalny - rozgrzewający alkohol ( nieźle "daje po nosie" ), lekka nuta rozpuszczalnikowa, owoce, grejpfrutowa (albedo) goryczka ... Mnie nie przekonało, ale "de gustibus non est disputandum" - więc może amatorzy się znajdą.
              Ochotnicza Straż Piwna
              BAZA = 7446

              Comment

              • kenny
                Senior
                • 04-2009
                • 712

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bursztynowy, mętny. [4]
                Piana: Niska, bardzo szybko opada niemal do zera. [3]
                Zapach: Owocowy, drożdżowy, słodkawy, niezbyt silny. [3.5]
                Smak: Słodowy, słodkawy, lekkie owoce, cytrusy, wyraźny alkohol, goryczka ziołowo-cytrusowa, średnia, długa. [3]
                Wysycenie: Niskie. [4]
                Opakowanie: Ładne, bardzo nastrojowa etykieta. Jakość nadruku średnia, choć bywało gorzej. [4]
                Uwagi: Nie jest złe, ale od Radugi wymagam dużo więcej Smak mało urozmaicony, wyraźnie wyczuwalny alkohol. Dla mnie sam american wheat jest mało sensownym stylem, wersja imperialna - w tym wydaniu - tym bardziej.

                Moja ocena: [3.325]

                Comment

                • Brodzislaw
                  Senior
                  • 09-2013
                  • 1020

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bursztynowy, lekko zamglony [4]
                  Piana: jasna z drobnych pęcherzyków, szybko opadła do minimalnej warstwy [3]
                  Zapach: Mało intensywny, stanowi połączenie słodów i amerykańskiej palety chmielowej - cytrusy, owoce, kwiatki, zioła i przyprawy. [3.5]
                  Smak: Baza słodowa kontrująca niezbyt intensywną goryczkę ziołowo-cytrusową. Z czasem wyczuwalny alkohol. [3.5]
                  Wysycenie: Średnie do niskiego. [3.5]
                  Opakowanie: Piękny motyw graficzny, dobre info na kontrze, słabe naklejenie. [4.5]
                  Uwagi: Kolejna wersja imperialna, nie robiąca wrażenia. Słody i alkohol spotęgowane zakrywają chmiele.

                  Moja ocena: [3.525]

                  Comment

                  • GSE
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 424

                    #10
                    Nie jest to najlepsze z tegorocznych piw wypuszczonych przez Radugę, ale można wypić jak ktoś przepada za udziwnionymi IIPAmi. Z początku nie wiedziałem co zamówiłem, alkohol nie był wyczuwalny, jednak po charakterystycznej intensywnej goryczce (kontrowanej ciasteczkowo) i ciężarowi ciała tego ejla, domyśliłem się, że ma z 8%.
                    Dementia ma coś dziwnego w sobie, czego nie potrafię nazwać - taką mdłą żywiczno-łodygową treściwość. W niektórych podwójnych ipach też mi to przeszkadza (Hoppy New Year, Zachmielacz), a w innych podobnego posmaku nie wyczuwam (Winchester, Quatro). Nie wiem czy w tym przypadku pochodzi od pszenicy, cascade, wymieszania przez barmana czy jeszcze czegoś innego.

                    Comment

                    • tablooid
                      Junior
                      • 04-2016
                      • 8

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Kolor ładny, bursztynowy, lekko zamglony.jak na "pszenicę" to nawet zbyt klarowny [3]
                      Piana: Piana dość skąpa, po nalaniu od razu zredukowana do obrączki wokół szkła [2]
                      Zapach: Z butelki buchalo amerykańskimi chmielami, przede wszystkim czuć było żywicę, cytrusy oraz mango (bardzo wyraźne) i wszystko to skontrowane mega karmelową słodyczą i maślanym aromatem [3]
                      Smak: Tutaj zawiodłem się najbardziej.piwo lepiej pachniało niż smakowało.gorycz nie potrafiła skontrować wszechobecnej słodyczy i karmelowości.alkohol na początku lekko rozgrzewał, później stał się nieprzyjemny, drapiący, nieprzyjemny. Goryczka ma więc charakter łodygowo-alkoholowy.dodatkowo przeszkadza nachalna landrynkowość, potęgująca zalepiającą słodycz. [1.5]
                      Wysycenie: Niskie, pasujące do ciężaru piwa [3.5]
                      Opakowanie: Lubię etykiety z Radugi, mają swój klimat. Kontra mogłaby być lepiej opisana (skład) [4.5]
                      Uwagi: Ogólnie nie polecam, patrząc na stosunek cena/jakość.

                      Moja ocena: [2.4]

                      Comment

                      • DariuszSawicki
                        Senior
                        • 08-2012
                        • 2868

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Zmętniony bursztyn. [4]
                        Piana: Niezbyt wysoka, ale trwała, złożona ze średnich pęcherzyków i trochę oblepiająca szkło. [3.5]
                        Zapach: Cukierki, słodkie owoce, lekki rozpuszczalnik. Oprócz tego jakieś kwiatki i po jakimś czasie maślanka. [2.5]
                        Smak: Piwo jest ciężkie, przede wszystkim słodowe, ciasteczkowe. Goryczka średnia o charakterze grejpfrutowym i trochę żywicznym, jest długa, ale nie zalega, jednak słód i tak jest na pierwszym miejscu. Odczuwalny jest również alkohol. [3.5]
                        Wysycenie: Niskie i raczej dobrze. [4]
                        Opakowanie: Stylistyka znana z Radugi, trochę może bardziej mroczna etykieta. Skład właściwie pełny. Papier nie jest zbyt dobrej jakości. [4]
                        Uwagi: Byłoby całkiem dobrze, gdyby nie za dużo wszechobecnej tu słodyczy i coraz bardziej wyczuwalnego alkoholu. Za mało pszenicy, a i cytrusów w smaku przydałoby się więcej.
                        10.10.2016.

                        Moja ocena: [3.225]

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎