Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Zakładowy, Bumelant

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Browar Zakładowy, Bumelant

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: czarne [4.5]
    Piana: drobna, beżowa, zwarta, czapowata, dość długo się utrzymuje, osadza się na szkle małymi krzaczkami [4]
    Zapach: słaby, palono-czekoladowy [3.5]
    Smak: pełne, treściwe, całość fajna zrównoważona, dominuje goryczka, dość mocna, w drugim planie lekko palone akcenty z domieszką owoców, koniec okraszony solidną podbudową zbożową [4.5]
    Wysycenie: bez zarzutu [5]
    Opakowanie: podane w szkle gładkim, bez podstawek, bez logo na nalewaku [3]
    Uwagi: Smaczny ciemniak, pite w Hopsters

    Moja ocena: [4.05]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • jacekwerner
      Senior
      • 05-2004
      • 2837

      #3
      Kolejne ( po Pierwszej Zmianie ) smaczne piwo z Zakładowego. Ciemna strona w całej okazałości : kawa, gorzka czekolada, paloność plus cytrusy ( Cascase PL ), solidna goryczka i znów okazała piana. Więcej takich Bumelantów
      Ochotnicza Straż Piwna
      BAZA = 7446

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Brązowa czerń . [4]
        Piana: Beżowa, bardzo drobna, średniowysoka i trwała. [4]
        Zapach: Słód palony, kawa, a nawet chyba... powiew wędzonki...? [4]
        Smak: Słód palony znowu, kawa, popiół delikatny (a może ziemia), posmak czekoladowy, fajne nuty nasuwające skojarzenia z porterem. [4]
        Wysycenie: Średnie. [4]
        Opakowanie: Pokal i wafelek "Chmielarni" . [4]
        Uwagi: Fajny "Bumelant", trafił w moje gusta. Nazwą też .

        Moja ocena: [4]

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19167

          #5
          Zacne, nie nazbyt chmielone ciemne ale. Nie podoba mi się określenie session dark IPA, ale też jakoś mocno wojować przeciw temu nie będę. Dobre dark/half dark ale. Jak zwał tak zwał dobre!

          Comment

          • rafalek21
            Senior
            • 04-2015
            • 1407

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bardzo ciemne, chyba czarne, nie przejrzyste. [5]
            Piana: Obfita, beżowa, dość drobne pęcherzyki, całkiem trwała, gęsto zdobi szkło. Jakieś 30 min przed otwarciem butelka upadła mi na ziemię, a przy otwieraniu delikatny gushing, więc tą ocenę można przyjąć z przymrużeniem oka. [4.5]
            Zapach: Czekolada, lekko palone, troszkę cytrusów i delikatnie sosnowy [4]
            Smak: Ciemne słody pod postacią wyraźnej gorzkiej czekolady i intensywnej paloności, obecne również cytrusy i sosna - wyczuwalne w trochę ponad średniej goryczce razem z palonością, średnio długa, lekki popiół w posmaku. Pełnia adekwatna dla 12° blg. [4]
            Wysycenie: Średnie - odpowiednie. [4]
            Opakowanie: Czytelna i prosta, ale ładna etykieta w stylu Browaru Zakładowego, komplet informacji [5]
            Uwagi: Smaczne piwo, zwłaszcza jak na chmielowe wyłącznie polskimi odmianami. Na pewno powtórzę. Warka do 27.10.2016.

            Moja ocena: [4.15]

            Comment

            • jacekwerner
              Senior
              • 05-2004
              • 2837

              #7
              Brakujące foto :
              Attached Files
              Ochotnicza Straż Piwna
              BAZA = 7446

              Comment

              • Prusak
                Senior
                • 07-2005
                • 4312

                #8
                Nie mogłem jakoś się przekonać do Zakładowego, mimo licznych pochwał ich piw. Chyba wreszcie coś mi zaczęło pasować.
                Warka do 02.03.2020.
                Zapach słodowo-karmelowo-iglasty z nutą owoców cytrusowych.
                Piana mało obfita, szybko opadająca.
                W smaku goryczka, lekko piołunowa, trochę czekoladowości, lekkie owocki z minimalną nutą kwaskową.
                Sprawia wrażenie treściwego, a jednocześnie dosyć gładkiego.
                Ma charakter, ale na pewno nie jest to deklarowane "ciemne polskie ale".
                Raczej coś w rodzaju hybrydy stoutowo-apowo-ipowej.

                Comment

                • legart
                  Senior
                  • 06-2012
                  • 913

                  #9
                  Ta sama warka co powyżej - bardzo przyjemny ciemniak - z akcentami czekoladowymi, kawowymi i cytrusowymi. Dosyć gładkie i pełne. Goryczka zaznaczona. Chyba coś podobnego piłem wyspiarskiego. Bardzo lubię takie delikatne ciemne ales.
                  Last edited by legart; 15-11-2019, 21:26.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎