Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Solipiwko] Clint

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zarzecze, [Solipiwko] Clint

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Glingorth
    Senior
    • 04-2014
    • 283

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasno pomarańczowy, zmętnione. [4.5]
    Piana: Całkiem pokaźna, długo się utrzymuje i ładnie zdobi szkło. [4.5]
    Zapach: Aromat dość intensywny, głównie owoce tropikalne, trochę żywicy. W tle delikatna nuta zbożowa. [4]
    Smak: Na początku czuć lekką zbożową słodowość, która szybko ustępuje średniej, ale przyjemnej, cytrusowej goryczce. Trochę za mało ciała, jak na żyto, no ale z drugiej strony to w końcu lekka APA. Goryczka gra tutaj zdecydowanie pierwsze skrzypce. [4]
    Wysycenie: Orzeźwiające, dobrze wkomponowane. [4.5]
    Opakowanie: Ładna oprawa i kolorystyka, komplet informacji. [4.5]
    Uwagi: Przyzwoite piwo, dobrze się pije. Chmiele dobrze wykonały swoją robotę, tylko te żyto takie nieśmiałe, trochę za bardzo się schowało Za to szybko znika zw szkła.

    Moja ocena: [4.125]

    Comment

    • Pinio74
      Senior
      • 10-2003
      • 3881

      #3
      Bardzo fajna, lekka APA, ciekawa odmiana po mocnym Bruce. Silny aromat chmielów nowofalowych, kiwi, mango, wszystko dopełnione lekkim lasem iglastym. W smaku podobnie, cytrusowo-tropikalna goryczka, żywica i lekki posmak żytniego zakwasu. Smaczne i orzeźwiające.
      Last edited by Pinio74; 11-03-2016, 19:43.
      BIRRARE HUMANUM EST

      Comment

      • rafalek21
        Senior
        • 04-2015
        • 1407

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Delikatnie zamglony, złocisty. [4.5]
        Piana: Średnio-niska, drobnopęcherzykowa, jasnobeżowa, średnio trwała, delikatnie oblepia szkło. [3.5]
        Zapach: Delikatna zbożowa słodowość, średnia owocowość tropikalna od Mosaica(marakuja i mango), delikatna nafta, troszkę cytrusów, las iglasty, ogółem średnio intensywny, ale przyjemny aromat. [4]
        Smak: Wytrawne, gładkie, żytnia oleistość, zbożowa słodowość, amerykańska chmielowość pod postacią owoców tropikalnych i cytrusów, przyjemna kwiatowość, średnia goryczka w stylu dobrej zielonej herbaty, dość długo zostaje w posmaku. [4.5]
        Wysycenie: Średnie - pasuje. [4.5]
        Opakowanie: Prosta, ładna i czytelna etykieta z kompletem informacji. [5]
        Uwagi: Bardzo smaczne piwo, przyjemne zarówno w smaku jak i aromacie. Pozytywnym zaskoczeniem był dla mnie posmak podobny do tego jaki zostawia dobra zielona herbata. Ciekaw jestem, którego chmielu jest to zasługa.

        Moja ocena: [4.25]

        Comment

        • DariuszSawicki
          Senior
          • 08-2012
          • 2868

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ładnie zamglone złoto. [4.5]
          Piana: Biała, lekko przybrudzona, średniopęcherzykowa, raczej słabo zdobi szkło. [3.5]
          Zapach: Aromat wyraźniejszy z butelki. Głównie owoce tropikalne, aromat zboża i lekkie cytrusy. Brakuje trochę nut żywicznych. [4]
          Smak: Wysoko odczuwalna goryczka, cytrusowa, ziołowa, również pestkowa. Ponownie brakuje mi iglaków. Słód trochę schowany, tylko lekko gładzi goryczkę. Mimo tego piwo jest i syte i orzeźwiające. [4]
          Wysycenie: Średnie, odpowiednie dla tego piwa. [4.5]
          Opakowanie: Bardzo prosta etykieta bez żadnego rysunku, ale urokliwa. Podane są wszystkie składniki, kapsel czarny, goły. [4.5]
          Uwagi: Całkiem smaczne piwo z balansem w stronę goryczki.
          Warka 29.08.2016.

          Moja ocena: [4.025]

          Comment

          • kenny
            Senior
            • 04-2009
            • 712

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemnożółte, lekko mętne. [4.5]
            Piana: Niska, ale dość trwała. [3]
            Zapach: Przyjemny, cytrusowo-żywiczny, średnio silny. [4]
            Smak: Lekko słodowy, cytrusowa chmielowość i cytrusowo-pestkowa goryczka, średnia/wysoka, dość długa. [4]
            Wysycenie: Niskie. [4.5]
            Opakowanie: Ok, dzięki kolorowi rzuca się w oczy od razu. Kapsel czarny golas. [4]
            Uwagi: Solidne piwo, ale nic więcej. Trochę zbyt goryczkowe, żeby uznać je za orzeźwiające, żytniego charakteru nie wyczułem. Chmielowość przyjemna w smaku, ładny zapach.

            Moja ocena: [3.95]

            Comment

            • cyoorka
              Senior
              • 03-2007
              • 338

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złote, leciutko opalizujące. [4.5]
              Piana: Obfita, różnej granulacji, średniotrwała, osiada na szkle. [3.5]
              Zapach: Cytrusy, nafta, lekki słód w tle. [4.5]
              Smak: Wytrawne, lekkie, wyraźnie cytrusowe, kwiatowe. Goryczka średnia, grejpfrutowa, przyjemna, minimalnie zalegająca. [4.5]
              Wysycenie: Średnie, optymalne. [5]
              Opakowanie: Fajne. [4]
              Uwagi: Smakowite, lekkie, sesyjne, wyraźnie cytrusowe w aromacie i smaku.

              Moja ocena: [4.4]

              Comment

              • Dzoshu
                Senior
                • 12-2013
                • 496

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasny bursztyn, lekko zamglone. [4]
                Piana: Średnio obfita, długo się utrzymuje. [4]
                Zapach: Amerykański chmiel, żywica, przyprawy, lekka nafta. [4]
                Smak: Raczej wytrawne, owocowo-żywiczne. Goryczka grejpfrutowa, intensywna, krótka. [4.5]
                Wysycenie: Średnie, OK. [4.5]
                Opakowanie: Zgrabna etykieta, dokładny skład. [4.5]
                Uwagi: Warka 29.06.16 Całkiem fajne, pijalne, naftowy mosaic na znośnym dla mnie poziomie - zaznaczony ale nie dominujący.

                Moja ocena: [4.25]
                Attached Files
                Last edited by Dzoshu; 06-04-2016, 19:57.

                Comment

                • yoxik
                  Senior
                  • 10-2012
                  • 427

                  #9
                  Zarzecze: [Solipiwko] Clint
                  Ekstrakt: 12.0% wag. | Alkohol: 4.7% obj. / 3.525% wag.

                  Piana obfita, średnie oczka, redukuje się, ładnie zdobi szkło. Kolor mętne złoto. Aromat amerykański chmiel cytrusy las, przyjemnie. Smak jest żytnia smukłość, gładkość, cytrusy lekko kwaskowo cytrynowy, oleisty. Piwo dość lekkie, pijalne, goryczka odpowiednia wyraźna średnia do wysokiej, krótka. Bardzo dobra APA
                  Również tutaj
                  https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                  Comment

                  • melor
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 364

                    #10
                    aromat: amerykańskie chmiele, pomarańcze
                    kolor: ciemnozłoty, lekko mętny
                    piana: mała, ale oblepia szkło
                    smak: Jest wyraźna goryczka. Ale poza goryczką brakuje mi tu aromatów chmielowych, owoców itp. Piwo jest trochę wodniste. Woda z chmielem.
                    5/10

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎