Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pracownia Piwa, Juicy Wave

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Pracownia Piwa, Juicy Wave

    Piwo gotowe do oceny
    Piwo w kooperacji z browarem Piwne Podziemie.
    Last edited by dyczkin; 12-03-2016, 10:33.
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Marchi
    Senior
    • 12-2006
    • 130

    #2
    Delikatne, gładkie, owocowe. 7,2% alko zamaskowane jest fenomenalnie. Już sobie wyobrażam jakie to piwo może zbierać żniwo na dłuższych posiadówach. Zwłaszcza wśród płci pięknej, której na pewno zasmakuje.

    Co in minus - szczerze mówiąc spodziewałem się, że owocowość będzie jeszcze bardziej uderzająca, i że piwo będzie niosło ze sobą większe orzeźwienie.

    Comment

    • jerzdna
      Senior
      • 07-2014
      • 240

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemne złoto. Zamglone [4.5]
      Piana: Średnia, krótkotrwała, krzaki na szkle słabe [3]
      Zapach: Bomba cytrusowa plus tropiki [5]
      Smak: Orzeźwiające , owocowe. Na drugim planie jasne pieczywo. Goryczka konkretna, od albedo. Przyjemnie kontruje słodko - pomarańczowy smak [5]
      Wysycenie: Niskie, w kierunku średniego [4.5]
      Opakowanie: Styl Pracowni. Info skrótowo podane [4]
      Uwagi: Pycha! Przy takim ballingu i alko te cytrusy zrobiły świetną robotę. Kooperacja PP i PP zrobiła świetną rzecz

      Moja ocena: [4.7]
      Last edited by jerzdna; 20-03-2016, 12:31.

      Comment

      • jerzdna
        Senior
        • 07-2014
        • 240

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jerzdna Wyświetlenie odpowiedzi
        Kolor: Ciemne złoto. Zamglone [4.5]
        Piana: Średnia, krótkotrwała, krzaki na szkle słabe [3]
        Zapach: Bomba cytrusowa plus tropiki [5]
        Smak: Orzeźwiające , owocowe. Na drugim planie jasne pieczywo. Goryczka konkretna, od albedo. Przyjemnie kontruje słodko - pomarańczowy smak [5]
        Wysycenie: Niskie, w kierunku średniego [4.5]
        Opakowanie: Styl Pracowni. Info skrótowo podane [4]
        Uwagi: Pycha! Przy takim ballingu i alko te cytrusy zrobiły świetną robotę. Kooperacja PP i PP zrobiła świetną rzecz

        Moja ocena: [4.7]
        Warka do 30.08

        Comment

        • Pess09
          Senior
          • 12-2013
          • 284

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Zmętnione złoto. [4.5]
          Piana: Kiepska, niezbyt obfita, szybko opada do milimetrowej warstwy. [2.5]
          Zapach: Uderzenie cytrusów, czuć kwaskowatość i jednocześnie bardzo tropikalną słodycz, niesamowicie przyjemny. [5]
          Smak: To piwo zmusza do wzięcia kolejnego łyka, słodowość herbatnikowo-chlebowa, goryczka jest niezła, grejpfrutowa i wyrazista ale jednocześnie nie obniża pijalności, cały czas towarzyszą owoce tropikalne. [4.5]
          Wysycenie: Średnie w stronę niskiego, może nawet lepsze było by odrobinę wyższe. [4.5]
          Opakowanie: Nie jest złe ale szału też nie robi, są podane parametry, kapsel czarny. [4]
          Uwagi: Bardzo dobre piwo, 330ml to zdecydowanie zbyt mało, niesamowicie pijalne.

          Moja ocena: [4.45]

          Comment

          • WojciechT
            Senior
            • 09-2012
            • 2546

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Brudnopomarańczowy, mętny. [4.5]
            Piana: Cóż, mogłaby być wyższa. [2.5]
            Zapach: Intensywny buch cytrusowego aromatu chmielowego, tropikalnego i owocowego. [4.5]
            Smak: Połączenie bardzo przyjemnej, cytrusowej goryczki z posmakiem owocowym, słodowym i ciasteczkowym. Alkoholu nie czuć. Bardzo orzeźwiające i dosyć lekkie. Nie zgadłbym, że ma ponad 7% alkoholu. W trzech łykach wypiłem połowę. A nawet mi się jakoś bardzo pić nie chciało. [4.5]
            Wysycenie: Niskie. [4.5]
            Opakowanie: Niby ładne, ale szczerze mówiąc mało się wyróżnia na półce, właściwie to wziąłem je, bo mi je polecono w sklepie... Tak to bym go nawet nie zauważył. [3.5]
            Uwagi: Czemu tylko 0,33 l

            Moja ocena: [4.25]

            Comment

            • Dzoshu
              Senior
              • 12-2013
              • 496

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoty, klarowne. [4.5]
              Piana: Średnie pęcherzyki, długo się utrzymuje, oblepia szkło. [4]
              Zapach: Słodkawy, kwiatowy. Cytrusy, tropiki. Przyjemny. [4]
              Smak: Gęstawe w konsystencji. Balans raczej w stronę słodyczy niż wytrawności. Cytrusowe, zbożowe z długą trawiastą goryczką. Zostawia cytrusowy posmak. [4]
              Wysycenie: Średnie, OK. [4.5]
              Opakowanie: Zgrabna etykieta, niedokładny skład. [4]
              Uwagi: Warka 30.08.16 Smaczne, łatwo przyswajalne.

              Moja ocena: [4.05]
              Attached Files
              Last edited by Dzoshu; 23-04-2016, 19:37.

              Comment

              • GSE
                Senior
                • 10-2002
                • 424

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Prawie nie da się nalać pozostawiając osad na dnie, bo ten momentalnie unosi się i stanowi 1/5 butelki (mimo, że dwa tygodnie trzymałem ją w chłodzie w pozycji pionowej), przelałem więc 4/5.. Kolor brązowawy, herbaciany, klarowny, ale trochę paprochów rzecz jasna pływa. Jasnego i mętnego New Englanda zupełnie to nie przypomina. [1]
                Piana: Minimalna - po zamieszaniu formuje się cieniutka obrączka i kształt "S", więc wygląda jak stare logo Pepsi. Nalewałem ostrożnie żeby nie wlać osadu. [1.5]
                Zapach: Dość intensywny, ale nie owocowy, tylko karmelkowy. Może mi się wydaje, a może pojawia się później trochę mandarynki. [1.5]
                Smak: Całkiem ciekawy i niespotykany - przede wszystkim potężna, ale krótka goryczka (soczysty grejpfrut przegryziony razem ze skórką). Później pojawia się słodycz (mandarynkowa, lekko ananasowa) i rozgrzewanie w przełyku (przypominające o tym, że piwo ma ponad 7 procent), ale też wielka ochota żeby wziąć kolejnego łyka - niesamowicie pijalne jak na swoje parametry. Naprawdę chciałoby się pić litrami (może dlatego że chwilę wcześniej byłem na rowerze). Niestety w posmaku pojawia się mocna ziołowość i żywiczność, charakterystyczna dla Pracowni Piwa, a przeze mnie osobiście nielubiana. Ale piwo było tak dobre, że przesączyłem jeszcze osad przez sitko i dopiłem butelkę. [4]
                Wysycenie: Minimalne, ale większe psułoby pozytywne wrażenie. [4]
                Opakowanie: Hybryda pół pomarańcza, pół szyszka chmielowa, płynie na desce surfingowej na owocowej fali - przezroczysta etykieta w stylu Pracowni Piwa, grafika w stylu Piwnego Podziemia, czyli Piwne Porozumienie Ponad Podziałami. Po szczegółowe informacje standardowo odsyłają na stronę internetową. [3]
                Uwagi: Warka 21 09 2017. To była chyba pierwsza polska NEAIPA (w tym przypadku rozwinięcie to North-East..) - oceniam ją na 3,3/5. "North England IPA to przepiękna owocowość aromatu, jedwabność tekstury oraz cudowna mętność (...) z kremowym uczuciem w ustach i niską goryczką" - tego niestety w moim piwie nie było.

                Moja ocena: [2.675]

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎