Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gloger, Wesołe Ziele

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Gloger, Wesołe Ziele

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnozłoty, klarowne. [4]
    Piana: Biała, wysoka, średniej trwałości, ładnie zdobi szkło. [4]
    Zapach: Świeża kapusta zaraz po odkapslowaniu. Później pojawiają się delikatne cytrusy, maggi i na końcu słaby aromat żywicy. [2.5]
    Smak: Goryczka delikatna jak na AIPA, ale to tu akurat dobrze bo nie jest przyjemna. Czuć takie dziwne połączenie pestki z kapustą. Całość jakoś ratuje solidna podbudowa słodowa, trochę zbyt karmelowa, ale lepsze to niż kapusta z wkładem grejpfrutowej pestki. [2]
    Wysycenie: Na szczęście niskie. [4]
    Opakowanie: Ładna etykieta, jest pełny skład i firmowy kapsel [4]
    Uwagi: Wbrew nazwie więcej tu warzyw niż ziół. I wcale wesoło mi się nie piło.
    Warka 15.09.2016.

    Moja ocena: [2.675]

    Comment

    • bacovski
      Junior
      • 08-2014
      • 4

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złote, niemal idealnie klarowne [4.5]
      Piana: Ok, średnio obfita, jest jakiś lacing. [4]
      Zapach: Ubogi, niezbyt intensywny nawet po ogrzaniu, chmielowy, żywiczny, bezskutecznie szukałem cytrusów. [3]
      Smak: Lekko słodowe, nie czuć karmelu (+), wyraźna goryczka, ale nieprzyjemna, trochę zalegająca. Mimo wszystko pijalne, "kolejne IPA". [3]
      Wysycenie: Średnie, odpowiednie. [4]
      Opakowanie: Nieźle się prezentuje [4]
      Uwagi:
      Warka 02.10.06

      Moja ocena: [3.275]
      Last edited by bacovski; 21-04-2016, 14:17.

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9729

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty. [4]
        Piana: Kremowa, drobna, wysoka i trwała. [4]
        Zapach: Sosna-chmiel-owoce. Klasyka, ale sympatyczna. [4]
        Smak: Sosnowa goryczka, nieco dla mnie zbyt silna, zioła, ślad słodu i owoców. [3.5]
        Wysycenie: Dość wysokie. [4]
        Opakowanie: Jakoś mnie nie przekonuje. Infantylna nazwa, jacyś goście w kapeluszach w tle ety... Najładniejszy jest kapsel browaru . [3.5]
        Uwagi: Kolejna ajpa, daje radę, ale też i ginie w masie...

        Moja ocena: [3.775]

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Poprawne, pijalne AIPA:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • Admirador
            Senior
            • 03-2015
            • 431

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemne złoto, klarowne. [4.5]
            Piana: Drobna, prezentuje się nieźle, dość szybka redukcja, na szkle odrobinę pozostaje. [3.5]
            Zapach: Owocowo-karmelowy, może też trochę korzenny. Nie jest zdominowany przez cytrusy. Wad nie wyłapałem, aromat w sumie przyjemny, ale nie jest specjalnie intensywny. [3.5]
            Smak: Mówiąc najkrócej: niezłe, ale niczym specjalnym się nie wyróżnia. Bardzo gładkie, strona słodowa nie jest przesadzona, taka trochę w brytyjskim stylu, karmel obecny. Goryczka, jak na AIPA, to jednak zdecydowanie zbyt subtelna. W sumie przyjemna, ale jeśli chodzi o chmiel, spodziewałbym się czegoś mocniejszego. [3.5]
            Wysycenie: Powiedziałbym, że średnie. Nie przeszkadza choć może trochę za wysokie. [4]
            Opakowanie: Nazwa jakoś niespecjalnie do mnie przemawia. Ale jest komplet informacji, fajny firmowy kapsel. [5]
            Uwagi: 20/12/2016.
            Niezłe piwo, wypite z przyjemnością, taka AIPA brytyjsko-amerykańska
            Ale na jakieś niezwykłe doznania smakowe, to się raczej nie nastawiajcie.

            Moja ocena: [3.65]

            Comment

            • Jimmy_jb
              • 11-2005
              • 911

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złociste, klarowne. [5]
              Piana: Średnio obfita, drobno i średnio pęcherzykowa, do końca zostaje niewielka warstwa na powierzchni. [4]
              Zapach: Średnio intensywny, głównie ziołowy, czuć amerykę, lekka nuta owocowa. [4]
              Smak: Na pierwszym planie goryczka w typie zioła i owoce, podbudowa słodowa dość niska, piwo bardzo rześkie. Dobrze się pije i ma odpowiednią goryczkę, choć jak na ajpę jest trochę pustawe ale to w końcu 14-tka. [4]
              Wysycenie: Nie za wysokie, idealne. [5]
              Opakowanie: Ładna kolorystyka, wszystkie informacje podane. [5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.15]
              Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

              Comment

              • MarcinKa
                Senior
                • 02-2005
                • 2729

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemnozłoty, może lekko bursztynowy, herbaciany. Ładny. Piwo klarowne. [4.5]
                Piana: Średnia, biała, średnio trwała, drobna, ale trochę dużych baniek jest. [3.5]
                Zapach: Owocowy, lekki, słodkawy. Przyjemny, ale za słaby. Jak na AIPę zdecydowanie za mało chmielu. [3.5]
                Smak: Lekka słodowość, owoce, później mocna goryczka/gorycz. Posmak gorzki, zielska. Brak równowagi między słodowością a goryczką. Zdecydowanie to APA a nie AIPA. Taka prze/żle chmielona APA. Na AIPę mało ciała. [3.5]
                Wysycenie: Trochę za słabe. Drobne, trwała. Takie delikatne, "puszyste". [4]
                Opakowanie: Fajna i pasująca do stylu kolorystyka, grafika taka sobie. Parametry podane, kapsel firmowy. Duży minus za podpisanie tego piwa AIPA. Kupując AIPę nie oczekuje się APy. [3]
                Uwagi: Przeciętne piwo o nie najgorszym delikatnym smaku, ale trochę zepsutym zbyt mocnym trawiastym chmielem. Zdecydowanie to APA, nie AIPA.

                Moja ocena: [3.55]
                To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                Comment

                • slyboots
                  Senior
                  • 03-2014
                  • 292

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: ciemny bursztyn, herbata, metne [4.5]
                  Piana: spora, szybko opada, średniopęcherzykowa, przyjemnie oblepia szkło [3]
                  Zapach: słodowy, słodki, ziołowy, owocowy, grejfrut, żywica, chmiel, mało intensywny [3.5]
                  Smak: Chmiel, słód, karmel, żywiczność, lekkie cytrusy, fajna trawiasta goryczka [4]
                  Wysycenie: średnie poprawne [4.5]
                  Opakowanie: Poprawne, zielona ładna kolorystyka, dobry opis [4]
                  Uwagi: UWAGI:

                  Warka: 29.02.2018
                  R1478586266P
                  Ekstr. 14,0% wag.
                  Alk. 5,5% obj.

                  Mało intensywne, lecz poprawne. Groyczki spodziewałem sie bardziej intensywnej a tak jest po prostu średnia - według mnie oczywiście. Trawiasto - ziołowy chmiel z nutą żywiczności i cytrusów. Polecam oczywiście choć jakiś tam specjalnych eksplozji smaku nie ma co się spodziewać.

                  Pozdrawiam

                  Moja ocena: [3.775]
                  Attached Files
                  Last edited by slyboots; 12-08-2017, 18:30.

                  Comment

                  • yaro74
                    PremiumUżytkownik
                    • 09-2012
                    • 2089

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: ciemnozłoty, zamglony. [4.5]
                    Piana: wysoka, gęsta o drobnych i średnich pęcherzykach, średnio trwała, ładnie oblepia szkło. [4.5]
                    Zapach: mało intensywny, słodowy, ziołowy i lekko cytrusowy. [3]
                    Smak: lekko słodowy, owoce, karmel, dość mocna, przyjemna ziołowa goryczka. Piwo mało treściwe, nieźle pijalne. [3.5]
                    Wysycenie: średnie. [4]
                    Opakowanie: niezła etykieta, niepełny skład, ładny kapsel ze stylami piw. [4]
                    Uwagi: Przeciętne piwo, za prawie 8 złotych.

                    Moja ocena: [3.525]

                    Comment

                    • qbaseq
                      Senior
                      • 07-2010
                      • 100

                      #11
                      Wypite dopiero co, warka 17.01.2019. Specjalnie nie przeglądałem forum żeby samemu wyrobić sobie opinię
                      i w efekcie zgadzam się z jednym z poprzedników, że jeśli już to jest to APA a nie AIPA, ma zdecydowanie za mało "treści"
                      brakuje mu nachmienienia i w ogóle jest strasznie przeciętne smakowo / zapachowo jak na browar z ambicjami na kraftowy.
                      Przykro mi ale za 7,5 zl w sklepie to słabizna ... Jak naprawdę lubię ten styl piwny czyli AIPA-y, to tej nie powtórzę.

                      Comment

                      • dadek
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 4538

                        #12
                        Do 27.05 Glogery w hiper Carrefour w promocji za 5,99 ale i tak raczej nie warto.

                        Comment

                        • AaLeX
                          Senior
                          • 07-2011
                          • 569

                          #13
                          Piwo kupiłem w Makro w przecenie za bagatela 3zł z datą do 20 lutego. Dla mnie pozytywne zaskoczenie. Mętne, pomarańczowe, zapach cytrusowy, fajna, gruba piana z mocnym lacingiem. Smak też fajny, mocne nuty cytrusowe, goryczka. Za te pieniądze żałuję, że nie wziąłem więcej.
                          Last edited by AaLeX; 02-02-2023, 14:53.

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎