Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Browar Wiślany] Gentleman Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, [Browar Wiślany] Gentleman Pils

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: klasyk, bursztynowy [5]
    Piana: biała z lekkim ecru, drobna, opada powoli ale zauważalnie, osadza się na szkle małymi krzaczkami [3.5]
    Zapach: slaby ale miły, chmielowo-słodowy [3.5]
    Smak: pełne, treściwe, wyrazista chmielowa goryczka, przyjemna, nie zalegająca, leciutkie owocowe nutki oraz solidna słodowa podbudowa, całość dobrze zbalansowana [4.5]
    Wysycenie: odrobinkę za dużo [4]
    Opakowanie: etykieta samoprzylepna na folii, firmowy kapsel [4]
    Uwagi: Brawo za świetnego, klasycznego Pilsa, piwo warte ponownego sięgnięcia

    Moja ocena: [4.025]
    Attached Files
    Last edited by becik; 12-03-2016, 21:30.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9729

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty, minimalnie zamglony. [4]
      Piana: Biała, drobna, dość wysoka i dość trwała. [4]
      Zapach: Lekki chmiel, ale głównie owoce. Mało pilsowy... [3]
      Smak: Chmiel, nieco natrętna, dziwna goryczka, lekkie warzywka, absmak w stylu trochę przypalonego masła... [3]
      Wysycenie: Średniowysokie. [4]
      Opakowanie: Ciemnoturkusowa kalkomania, jakieś krakowskie odniesienia. Nie urzekło mnie, choć doceniam jakość wykonania. [4]
      Uwagi: Nie jest tom piwo, do którego będę wracał. Moja ocena powstała ładnych parę miesięcy temu, może trafiłem na inną warkę, stąd tak duża rozbieżność z ocenami becika...?

      Moja ocena: [3.25]

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasne złoto, ciut nie słomka. Delikatnie zamglone. [4.5]
        Piana: Biała, lepi się do szkła, ale zbyt szybko opada. [3]
        Zapach: Pierwszy niuch to porzeczka i na dodatek czarna. Wcale nie jest to wadą, gorszy jest spleśniały chleb ze zgniłą cytryną przez cały czas obecny tak zwanej degustacji. Ewidentny popcorn wyczuwalny z masełkiem. [3]
        Smak: Średnia goryczka, ziołowo-maślana. Oprócz tego masła nie ma wad i pije się całkiem znośnie, jednak średnio przyjemnie. [3]
        Wysycenie: Średnie, trochę za niskie jak na pilsa. [3]
        Opakowanie: W przeciwieństwie do warszawiaka jest podany skład, a w nim chmiele Sybilla i Marynka. Sama etykieta brzydka. [3]
        Uwagi: Ani to klasyczny pils, ani nawet zbytnio smaczny. Da się wypić i szybko zapomnieć.

        Moja ocena: [3.075]

        Comment

        • KobiNalewka
          Senior
          • 05-2012
          • 286

          #5
          Dorwałem to to piwo na stacji benzynowej, bo tylko łona otwarta w święto o tej porze.
          Wyczytałem, że to pils 9` i wziąłem. Otworzyłem butlę a tam... skunks. Butla brązowa, musiała skoczyć na solarium w wolnej chwili.. Pierwszy łyk - metal! Test skórny - brak metalu. Drugi łyk, zaraz zaraz, piłem to wczoraj - to Wąsosz 9`. Rzut okiem na kontretykietę: Kooperacja Browar Wiślany i Browar Wąsosz - się gra się ma. O dziwo piwo zyskuje z czasem - skunks tylko po otwarciu, metal czułem ciągle, jednak myśl, że to od chmielu dodawało piwu smaku

          Wszystko wskazuje n to, że to Wąsosz 9. Przepłaciłem 1,20

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎