Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Birbant] RIS Blended Barrel Aged

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zarzecze, [Birbant] RIS Blended Barrel Aged

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Rogerson
    Senior
    • 08-2012
    • 421

    #2
    Byłoby może i fajnie gdyby nie fakt iż alkohol jest tak nieułożony, że poza nim i delikatnym kwaskiem nie czuć nic innego. Po konsumpcji musiałem czymś zagryźć ten agresywny posmak spirytu.

    Niewypał do kwadratu - ciekawe czy leżakowanie coś pomoże.

    Comment

    • Dzoshu
      Senior
      • 12-2013
      • 496

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rogerson Wyświetlenie odpowiedzi
      Byłoby może i fajnie gdyby nie fakt iż alkohol jest tak nieułożony, że poza nim i delikatnym kwaskiem nie czuć nic innego. Po konsumpcji musiałem czymś zagryźć ten agresywny posmak spirytu.

      Niewypał do kwadratu - ciekawe czy leżakowanie coś pomoże.
      To samo było z poprzednimi RISami od Birbanta - nie sprawiały wrażenia piwa leżakowanego w beczce tylko piwa z dodatkiem danego alkoholu (nie wspominając już o rozpuszczalniku i farbie w aromacie). Na samej butelce jest notka, że 'Leżakowanie wskazane!" - średnio mi się to podoba, nie będę inwestował w więcej sztuk bo może okazać się, że leżakowanie nic nie da.

      Comment

      • Rogerson
        Senior
        • 08-2012
        • 421

        #4
        A czy to czasem właśnie nie jest to samo piwo co było w styczniu w wersji beczka w pubach, tyle tylko że rozlane do butelek?

        Comment

        • Dzoshu
          Senior
          • 12-2013
          • 496

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rogerson Wyświetlenie odpowiedzi
          A czy to czasem właśnie nie jest to samo piwo co było w styczniu w wersji beczka w pubach, tyle tylko że rozlane do butelek?
          Piłem te piwa z kranu we wrześniu i na WFP w październiku - 3 wersje każda z innej beczki. Jeśli zlali to co zostało z tamtych beczek do jednego gara i zabutelkowali to brak mi słów.

          Comment

          • leona
            PremiumUżytkownik
            • 07-2009
            • 5853

            #6
            Czy ktoś rozjaśni mia o co biega z tym - Blended Barrel Aged?

            Comment

            • birek03
              Member
              • 01-2015
              • 40

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
              Czy ktoś rozjaśni mia o co biega z tym - Blended Barrel Aged?


              Jak napisał kolega wyżej najprawdopodobniej jest to piwo zlane z różnych beczek (blend) w jedno i zabutelkowane

              Comment

              • kaczka116
                Senior
                • 10-2015
                • 1350

                #8
                Jest to ponoć RIS z beczek po Rumie, Whiskey i Burbonie. I coś mi się zdaję, że to może być to samo piwo co na urodzinach Birbantów w 4 hops we Wrocławiu z kranu poleciało.
                Nie mów hop zanim nie nachmielisz
                Untappd

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  #9
                  Znaczy, że jesteśmy blisko ściany i niedługo w sieci zacznie krążyć filmik albo nagranie jak jakiś z tuzów rewolucji powie "jestem wystarczająco inteligenty żeby pracować w browarze ale nie żeby płacić za to piwo" czy "nie możemy warzyć normalnie, bo normalnie to znaczy nudno, a jak nudno to te barany nie wezmą portfela i nie pójdą na premierę"

                  Comment

                  • apaczu
                    Senior
                    • 10-2013
                    • 168

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika birek03 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Jak napisał kolega wyżej najprawdopodobniej jest to piwo zlane z różnych beczek (blend) w jedno i zabutelkowane
                    Jest film o tym na Polskie Minibrowary. Niestety mało konkretów o samym piwie.
                    "Jest moc, fajnie ukryty alkohol, czekolada, motywy beczkowe, paloność"

                    To jest blend świeżego piwa z tym z beczek po Whisky, Bourbonie oraz Rumie.
                    Drugi zalew beczek... Pierwszy był rozprowadzany na festiwalach.
                    Piwo leżakowało 5 miesięcy poza beczką i 5 w beczkach....

                    Trochę boję się kupować, ale może nie być źle... ja czekam na więcej opinii...
                    Last edited by apaczu; 16-03-2016, 16:50.

                    Comment

                    • czeslawTyson
                      Junior
                      • 11-2013
                      • 9

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemnobrunatny, przebłyski [4]
                      Piana: brunatna, po chwili znika [4]
                      Zapach: Ciemne słody, karmel, lekki alkohol [4]
                      Smak: Czekoladowo, karmelowy. alkohol rozgrzewa, ale nie przeszkadza. [4]
                      Wysycenie: Niskie, w sam raz. [5]
                      Opakowanie: butelka 0.33, etykieta spoko [5]
                      Uwagi: Piwo jest naprawdę dobre, ale moim zdaniem styl piwa jest mylczeslawTyson
                      Moja ocena: [4.1]
                      Last edited by czeslawTyson; 19-03-2016, 23:09.

                      Comment

                      • czeslawTyson
                        Junior
                        • 11-2013
                        • 9

                        #12
                        Cd.. Piwo jest naprawdę dobre, ale moim zdaniem styl piwa jest mylący. To powinno być imperial brawn porter. Powo jest mało palone, troche nut czekoladowych i przypominających ciemny chleb. Smakuje jak podrasowana wersja piwa z Peruna - Orzechowy Gaj.

                        Comment

                        • zohan666
                          Senior
                          • 11-2012
                          • 259

                          #13
                          Z Risów które ostatnio (i trochę wcześniej, włączając farbowane R(L)isy :P) pojawiły się w butelkach, czyli Doctor Brewx2, Perun(x2), Raduga, Baba Jaga, Birbant(x2) (i pewnie jeszcze o jakimś zapomniałem) właśnie ten RIS mi smakował najbardziej

                          Comment

                          • franekf
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 944

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Piwo ciemne, w szkle niemal nieprzejrzyste. [5]
                            Piana: Bardzo słaba. Mimo lania z góry znika po niecałych 5 minutach bez śladu. [1.5]
                            Zapach: Na froncie alkohol, rozpuszczalnik, dalej na szczęście nieco lepiej - dym, trochę wędzonki, melasa, rum, lekka kwasowość. Mało złożone, lekko agresywne, rozpuszczalnik niestety z czasem nie zanika. [2.5]
                            Smak: Na języku dość lekkie, jak na swój ekstrakt. Kwaskowe, cierpkie, trochę paloności, kiepskiej kawy i likieru owocowego. W finiszu w zasadzie podobnie, z dodatkiem jakichś gorzko - goryczkowych posmaków. Ogólnie słabo, mało przyjemnie, bez tej ciężkiej gładkości, której ja szukam w takich piwach. [2]
                            Wysycenie: Niskie, pasujące do stylu piwa. [5]
                            Opakowanie: Opakowanie poprawne, firmowy kapsel, choć etykieta osobie niezorientowanej może nie sygnalizować, z jakim typem trunku ma w ogóle do czynienia. [4]
                            Uwagi: Piwo bardzo przeciętne, może z czasem jakoś się poukłada, na teraz jak dla mnie praktycznie brak w nim pozytywów.

                            Moja ocena: [2.525]
                            Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                            http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                            Piwny Janusz bez Teku

                            Comment

                            • Dzoshu
                              Senior
                              • 12-2013
                              • 496

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Czarny, nieprzejrzyste. [4.5]
                              Piana: Beżowa, sycząca, znika do zera po chwili. [3]
                              Zapach: Zielone jabłko, suszone owoce, duszący alkohol. [3]
                              Smak: Wytrawne, wodniste, czekoladowe. Wykrzywiająca, zalegająca, taniczna goryczka. Drapiący nieprzyjemny alkohol podczas przełykania. Brak akcentów beczkowych. [2.5]
                              Wysycenie: Trochę za wysokie. [3.5]
                              Opakowanie: Całkiem ładna eta, dokładny skład. [4]
                              Uwagi: Warka 8.03.16 Może znajdzie swoich amatorów ale dla mnie dopicie tego piwa to męczarnia. Jeśli to wersja solidnie odleżakowana to nie wróżę tu nic do poprawy - stwierdzę nawet, że piwo jest gorsze niż młodsze wersje bo ta złapała nieprzyjemną goryczkę (zapewne z beczki).

                              Moja ocena: [2.95]
                              Attached Files
                              Last edited by Dzoshu; 06-04-2016, 22:37.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎