Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Księży Młyn, [Piwoteka] Miasto Kominów

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Księży Młyn, [Piwoteka] Miasto Kominów

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

  • #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty [4.5]
    Piana: Bardzo drobnopęcherzykowa, stosunkowo szybko opada, obkleja szkło. [4.5]
    Zapach: Kable, torf - wspaniały! [5]
    Smak: Kable połączone z wyraźną goryczką. Słód w tle. Pełne w smaku. [5]
    Wysycenie: Średnie [4]
    Opakowanie: Klasyczna dla Piwoteki, [5]
    Uwagi: Świetne piwo, aczkolwiek jako fan torfu ciężko mi być obiektywnym.

    Moja ocena: [4.875]

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Żółty, ładnie błyszczy, średnio zmętnione. [4.5]
      Piana: Krótka, średnio pęcherzykowa, zostawia mało śladów na szkle. [3]
      Zapach: Genialny torf ! Lekka spalenizna i podkłady kolejowe, takie wyczuwalne w gorące lato. W tle serowa wędzonka. [5]
      Smak: Piwo jest pięknie słodkie spalonym przewodem. Nuta whisky dołącza. Goryczka średnia, ziołowa. Całość błogosławi serowa wędzonka. Mało tu chmielu, ale raczej mi to nie przeszkadza... [5]
      Wysycenie: Niskie. [4.5]
      Opakowanie: Nazwa adekwatna do stylu, skład pełny. [4.5]
      Uwagi: Ostatnio kupuję wszystko z Piwoteki w ciemno i łykam z przyjemnością niczym modliszka przynętę.
      Warka 31.08.2016.

      Moja ocena: [4.725]

      Comment

      • von_scheisse
        Senior
        • 02-2012
        • 488

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasnobursztynowe, opalizujące. [4.5]
        Piana: Średnio obfita, ale za to ładna, drobna. Zostawia bardzo ładny lejsing. [4.5]
        Zapach: Na pierwszym planie wędzonka, i to faktycznie wyraźnie torfowa. Dopiero po energicznym zamieszaniu da się wyczuć owocową chmielowość, głównie cytrusy i owoce tropikalne, ale też białe owoce i naftę charakterystyczne dla Mosaica. [4]
        Smak: Na pierwszym planie mamy wyraźną, słodką i trochę alkoholową bazę słodową. Jest ona przykryta ogniskowo-torfową wędzonką, którą znam z whisky Laphroaig. Tu chmielowość jest już skutecznie przykryta i ujawnia się jedynie w dość wyraźnej i długiej goryczce. [4]
        Wysycenie: Umiarkowane w kierunku niskiego. [4.5]
        Opakowanie: Ładne, czytelne, z kompletem informacji. [4.5]
        Uwagi: Data przy­dat­no­ści: 10.05.2018

        Moja ocena: [4.125]
        Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
        http://www.chmielnik-jakubowy.pl
        https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9733

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złotobursztynowy lekko zamglony. [4]
          Piana: Kremowa, bardzo drobna, bardzo wysoka i sztywna, wolno i majestatycznie opada... [4.5]
          Zapach: Torfowa, lekko apteczna i asfaltowa wędzonka, podbudowa słodu i karmelu. Nie wszyscy to doceniają, ale w takim stężeniu - ja TAK. [4]
          Smak: Słodowość z akcentem słodkich cytrusów, wytrawna torfowość, oleistość i treściwość. [4]
          Wysycenie: Niezbyt wysokie, stosowne do parametrów. [4]
          Opakowanie: Kolejna odsłona łódzkich klimatów, być może to kwestia %, ale tym razem naprawdę mnie urzekła . [4]
          Uwagi: Poważny napój dla koneserów wędzonki, i to na dodatek dość torfowej. Wszystkim takim entuzjastom - zdecydowanie polecam, jakom lodzermensz!

          Moja ocena: [4.05]

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎