Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

De Struise, Struise Witte

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    De Struise, Struise Witte

    De Struise to browar położony niemalże po sąsiedzku z opactwem św.Sykstusa we Vleteren, producentem ponoć najlepszego piwa na świecie. Jednak sam może pochwalić się otrzymaniem nagrody dla najlepszego browaru świata roku 2008 w podsumowaniu piwnego serwisu ratebeer.
    Struise Witte to, jak nazwa wskazuje, belgijska pszenica, czyli witbier, refermentowana w butelce, niefiltrowana i niepasteryzowana. Ma 5% alkoholu. Do produkcji użyto dodatkowo owsa oraz przypraw, choć nie podano jakich. To było pierwsze piwo, które wyprodukował założony w 2001 roku browar.

    Barwa żółto-pomarańczowa. Mocno mętna.
    Piana o średnich bąbelkach. Szybko się redukuje do obrączki i mikronaśnieżenia. Nie zostawia śladów na szkle.
    Aromat średni w intensywności. Owoce, cytryna, trochę przypraw. Duży udział nut zbożowych. Drożdże.
    Smak ze sporym udziałem owoców cytrusowych i belgijskich drożdży. Jest cytrynowy kwasek, ziemistość, spora baza słodowa i minimalna słodycz.
    Nagazowanie spore, odczuwalne na języku.
    Butelka 330ml typu vichy. Etykieta sympatyczna, jednak bez estetycznych uniesień. No i niestety goły kapsel.

    Jak na styl piwo rozczarowuje. Brakuje mu wyraźnie ciepłych, waniliowych nut. Obecność przypraw jest na poziomie powiedzmy śladowym. O kolendrze nie ma mowy. Ma charakter raczej wytrawny, kwaśny, jednowymiarowy, przez co nabiera cech dobrego napoju orzeźwiającego ale traci na powabie. Niczym modelka, która eksponuje tylko cycki a zapomni o naturalnym uśmiechu. 7 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎