Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Jana, Al Bam

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Browar Jana, Al Bam

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • cyoorka
    Senior
    • 03-2007
    • 338

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Miedziane, raczej klarowne. [4.5]
    Piana: Obfita, drobna, bardzo trwała. [5]
    Zapach: Lekko żywiczny, sosnowy, ziemisty. Na drugim planie słód i lekki karmel. [3.5]
    Smak: Wytrawne, słodowe, lekko karmelowe, przypiekane, lekko chmielowe, ziemiste. Goryczka średnia, ostra, żywiczna. Piekący finisz. [3]
    Wysycenie: Średnie. [4]
    Opakowanie: W porządku. [4]
    Uwagi: Przeciętne. Zbyt ciemne w smaku, z niezbyt przyjemną goryczką.

    Moja ocena: [3.55]

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztyn z czerwonym dopełnieniem, niemal klarowny [4]
      Piana: Szaro-kremowa, drobna, wystarczająco długa [4]
      Zapach: Karmel, skórka chleba. W drugim planie iglaki i trochę cytrusów [3.5]
      Smak: Słodowość średnio pełna, naznaczona elementami karmelowymi i prażonymi. Na szczęście chmiel gra główne skrzypce - mocny smak i średnio wysoka goryczka, długa, nie zalegająca [4]
      Wysycenie: Nieco za wysokie jak na ejla [3.5]
      Opakowanie: Chyba dobra etykieta po po wejściu do sklepu pierwsza wpadła mi w oko. Kapsel firmowy. Szkło bezzwrotne [3.5]
      Uwagi: Wypiłem piwo ze smakiem choć w innych okolicznościach pewnie marudziłbym nad za dużym karmelem.
      Żyta tradycyjnie nie wyczułem. Jestem jednak żytnim dysorganoleptykiem

      Moja ocena: [3.775]

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9732

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bursztynowy klarowny. [4]
        Piana: Kremowa, dość wysoka, drobna i średniotrwała. [3.5]
        Zapach: Sosna. I jeszcze... ...zapach słonych paluszków z cebulką . [3.5]
        Smak: Goryczka w stylu sosnowego młodniaka. Są jeszcze jakieś przyprawy i chyba ślad żyta...? [3.5]
        Wysycenie: Śreniowysokie. [4]
        Opakowanie: W stylu części produkcji browaru, ale mnie się, niestety, nie podoba. Kapsel browaru. [3.5]
        Uwagi: Wypiłem bez specjalnych problemów, ale chyba specjalnie nie będę go szukał.

        Moja ocena: [3.55]

        Comment

        • DariuszSawicki
          Senior
          • 08-2012
          • 2868

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztynowy, klarowne. [4]
          Piana: Wysoka, kremowa, złożona ze średnich pęcherzyków, mocno lepi się do szkła. [4]
          Zapach: Przyjemny świerk, ale później już nic ciekawego. Maggi i inne zioła oraz jakby nawet cebula. [3]
          Smak: Słodowe i karmelowe niestety. Goryczka średnia, tępa i mało przyjemna, na dodatek lekko zalega i to jest najgorsze. Ratuje to piwo cytrusowy i orzeźwiający niuansik na finiszu. [3]
          Wysycenie: Średnie, ale w kierunku do wysokiego. [3.5]
          Opakowanie: Najlepszy element tego piwa. Bardzo ładna etykieta, ktoś tam umie rysować. Skład pełny, kapsel firmowy i ogólnie estetyka jak z westernów ( a ja kocham tylko westerny i horrory). [5]
          Uwagi: Zawiodłem się na tym piwie, ale pewnie jeszcze zrobię drugie podejście, albo kupię nowszą warkę.
          Data do 14.08.2016.

          Moja ocena: [3.275]

          Comment

          • melor
            Senior
            • 04-2006
            • 364

            #6
            aromat: przyjemne, owocowe aromaty chmieli amerykańskich
            kolor: miedziany, nieprzejrzysty
            piana: mała
            uwagi: kapsel firmowy
            smak: Przyjemne i łagodne w smaku. Zauważalna goryczka, ale nie jest przesadzona ani zalegająca. Trochę niskie nagazowane, ale to dobrze, bo przez to szybko wchodzi i łatwo się pije. Nie wiem ile ma IBU, ale na oko nie więcej niż 40. Czuć lekkie posmaki słodowe (karmelowe) od monachijskiego palonego. W smaku czuć też chmiele aromatyczne.
            Bardzo porządna i pijalna IPA, a kupiona w promocji za 4,90 zł
            Bardzo szybko znika to piwo... Wypiłem je w 15 minut...
            7/10

            Comment

            • nietzschee
              Senior
              • 07-2016
              • 319

              #7
              Wygląd: kolor bursztynowy? Ciężko stwierdzić, to tak nieprzejrzysty szlam piana ładnya, drobna, ładny, gęsty, obrączkowy lacing
              Zapach: Konkret cebula, cebula na pierwszym planie, później zielistość i żywiczność, cytrusy i owoce tropikalne daleko z tyłu.
              Smak: Piwo jest tak zbożowe i cebulowe, że po pierwszym łyku wydaje się wręcz słone, goryczka spora, ale nie jakaś wysoka (infografika mówi o 0/5 lub 5/5 – nie wiem jak to czytać ), fajna tekstura, piwo jest lekko kisielowate, ale i puszyste, aksamitne, poza cebulą czuć mocno żywice i zielistość, winogrono, cytrusowość delikatnie schowana, raczej skórka i albedo cytryny, chyba za dużo tu chmieli użyto, bo i tak zdominowały je Mosaic i Simcoe, czuć wyraźną melanoidyność, może zbyt dużą. Wysycenie średnie, akuratne. Bardzo pijalne, schodzi w momencie, nikt mi nie sprzedawał tu historii, że to tropical, więc cebula mi nie przeszkadza
              Attached Files

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎