Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Perun] Dziedzictwo Kaskada

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, [Perun] Dziedzictwo Kaskada

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Zamglony bursztyn. [4]
    Piana: Jasnobeżowa, niewysoka, drobna, średnio trwała, ładnie zdobi szkło. [3.5]
    Zapach: Landrynkowy, karmel, średnio intensywny. [3.5]
    Smak: miarkowana słodowość, lekko kwaskowy, odrobina karmelu, lekko landrynkowy, średnia cytrusowo-ziołowa goryczka, krótki łodygowy posmak. [4]
    Wysycenie: Średnie - idealne. [5]
    Opakowanie: Przyzowoita, acz minimalistycznie nudna etykieta, za to czytelna z w miarę dokładnym składem. [4]
    Uwagi: Warka 18.10.2016. Dość podobne do innych piw z serii Dziedzictwo, mimo tego jest lepsze od pozostałej czwórki(Puławski, Iunga, Lubelskim, Marynka). Ciekaw jestem czy powstanie wersja na Oktawii.

    Moja ocena: [3.825]

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowy, średnio mętne. [4]
      Piana: Średnio wysoka, nieźle lepi się do szkła, pęcherzyki grube. [3.5]
      Zapach: Słabo wyczuwalny. Świeżo rozkrojony grejpfrut i karmel. [3.5]
      Smak: Piwo ciężkie, słodowe i zbytnio karmelowe. Goryczka odczuwalna, ziołowo trawiasta, ale stłumiona przez karmel. Wbrew temu co piszą na etykiecie, nie orzeźwia. [3]
      Wysycenie: Za niskie. [3]
      Opakowanie: Piwo wyróżnia się wielką literą K wśród innych Perunów. Kapsel tradycyjnie firmowy i jak niestety ostatnio brak pełnego składu. [3.5]
      Uwagi: Bardzo przeciętne piwo, pewnie więcej już nie kupię.
      Warka 18.10.2016.

      Moja ocena: [3.3]

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: pomarańcz z bursztynem [5]
        Piana: kremowa, zwarta, delikatna, drobna, wręcz aksamitna, długo stała na piwie [4.5]
        Zapach: słaby ale miły, chmielowo-słodowy, orzeźwiający [3.5]
        Smak: pełne, treściwe, dobrze zarysowana chmielowa goryczka, minimalnie trawiasta, w tle delikatne cytrusowo-iglaste akcenty, świetny słodowy finisz [4.5]
        Wysycenie: odrobinę za dużo [4.5]
        Opakowanie: etykieta seryjna, firmowy kapsel, wszystko gra [4.5]
        Uwagi: Kolejne smaczne piwo z serii Dziedzictwo

        Moja ocena: [4.175]
        Attached Files
        Last edited by becik; 27-05-2016, 20:56.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • von_scheisse
          Senior
          • 02-2012
          • 488

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemnozłote, jasnobursztynowe, lekko zmętnione, opalizujące. [4.5]
          Piana: Piana ładna i obfita, dość długo utrzymująca się. [4.5]
          Zapach: Słodowo-cytrusowy, z lekką nutką ziołową. [4]
          Smak: Piwo jest słodowe, choć zaraz za słodowością idzie chmielowa owocowość (cytrusy). Na finiszu wyraźna, trochę długa ziołowa goryczka. Po ogrzaniu ujawnia się delikatna kwiatowość. Piwo jest pełne, treściwe. Piwo przez wyraźną słodowość jest nieco przyciężkie. [4]
          Wysycenie: Nagazowanie niskie w kierunku średniego. [4.5]
          Opakowanie: Bardzo ładna etykieta, czytelna, z kompletem informacji (oprócz IBU). Podoba mi się. [4.5]
          Uwagi: Data przydatności: 18.10.2016 r.

          Moja ocena: [4.125]
          Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
          http://www.chmielnik-jakubowy.pl
          https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

          Comment

          • Admirador
            Senior
            • 03-2015
            • 431

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bursztyn, może ciemne złoto, opalizujące [4.5]
            Piana: Na plus. Ładna, kremowa, trwała, oblepia szkło [4.5]
            Zapach: Hm, jak to ocenić? Aromat jest chmielowo (zioła, grapefruit)-słodowy/karmelowy. W sumie taki sobie. Ale jeśli wziąć pod uwagę, że to single hop na polskim chmielu, to mimo wszystko jestem pod wrażeniem. [4]
            Smak: Orzeźwiające to piwo raczej nie jest. Podbudowa słodowa jest rzeczywiście solidna, aż za bardzo. Goryczka odczuwalna, powiedziałbym , że średnia. Niezłe piwo, ale raczej nic więcej. [3.5]
            Wysycenie: Niskie w kierunku średniego. Raczej za niskie. [3]
            Opakowanie: Graficznie nie najgorzej, spójne z resztą serii "Dziedzictwo". Nie ma kompletu informacji, ale prawie wszystko podane. Nie sprawdzałem jakie tu jest IBU, ale tak strzelam, że w granicach 40-50. [4]
            Uwagi: 18/10/2016
            Popieram tego rodzaju eksperymenty. Ciekawe, co można wyciągnąć z chmielu uprawianego u nas.
            Samo piwo niezłe, nie zachwyciło, ale smakowało.

            Moja ocena: [3.825]
            Last edited by Admirador; 19-08-2016, 16:36.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎