Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [Faktoria] Deadwood

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zodiak, [Faktoria] Deadwood

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • yaro74
    PremiumUżytkownik
    • 09-2012
    • 2089

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: czarny, nieprzejrzysty. [5]
    Piana: beżowa, średnio wysoka, średnio trwała, zostawia ślady na szkle. [4]
    Zapach: średnio intensywny, chmielowy, cytrusy, w tle lekko wyczuwalne iglaki i jakiś niezbyt przyjemny aromat. [3]
    Smak: ciemne słody, owoce, goryczka jest średnio mocna, krótka i przyjemna w piciu. Piwo jest dość lekkie, alkohol dobrze ukryty. [3.5]
    Wysycenie: średnie. [5]
    Opakowanie: pite w pubie [4]
    Uwagi:

    Moja ocena: [3.55]

    Comment

    • kenny
      Senior
      • 04-2009
      • 712

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [4.5]
      Piana: Lekko beżowa, średnia, dość trwała. [4]
      Zapach: Czekolada, cytrusowo-żywiczna chmielowość. [3.5]
      Smak: Czekolada, lekko opiekany, kwaskowa, cytrusowa chmielowość. Goryczka średnia, grejpfrutowa. [4]
      Wysycenie: Średnie/niskie. [4]
      Opakowanie: Standard dla "kowbojskiej" serii, w tekście o Deadwood wkradło się kilka błędów interpunkcyjnych. Kapsel czarny golas. [3.5]
      Uwagi: Smaczne, ale mało intensywne. Dominuje czekoladowa słodowość i goryczka, posmaki chmielowe na drugim planie. Zapach nikły. Pije się je przyjemnie, ale szału nie ma.

      Moja ocena: [3.825]

      Comment

      • Pinio74
        Senior
        • 10-2003
        • 3881

        #4
        Smaczne piwo. Aromat intensywny, kawowo-żywiczny, lekko cytrusowy. W smaku wydaje się bardzo lekkie. Są nuty karmelowo-palone, lekko czekoladowe, są też żywiczno-cytrusowe, dość mocne. Do tego wręcz idealna goryczka, czyli obecna, ale nie przeważająca. W starej skali ocen mocna czwórka.
        BIRRARE HUMANUM EST

        Comment

        • Pess09
          Senior
          • 12-2013
          • 284

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemny brunatny, rubinowe przebłyski w zwężeniach. [4]
          Piana: Beżowa, drobna i zbita, utrzymuje się całkiem długo i lekko zdobi szkło. [4.5]
          Zapach: Prażony słonecznik, karmel i chmiele, ogólnie bez szału. [3.5]
          Smak: Jest dość dużo ciała, czekolada, karmel ogólnie nawet słodko, goryczka mocna, żywiczna i tropikalna razem z palonością nadają bardzo intensywny smak piwu.a [4.5]
          Wysycenie: Średnie w stronę wysokiego. [4.5]
          Opakowanie: W stylu Faktorii, podoba mi się, pełny skład, czarny kapsel. [4.5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.125]

          Comment

          • yoxik
            Senior
            • 10-2012
            • 427

            #6
            Piana drobna bielutka znika do krążka. Kolor czarny z mętnymi prześwitami. Aromat amerykańce jest las, żywica, prażony słonecznik, ciemne słody. Smak gładkość, oleistość gorzka czekolada, lekka słodycz, karmel. Bardzo intensywne chmielenie dominuje tu las, iglaki, całośc gra z wyraźna wysoką nie przesadzoną goryczką. Piwo złożone zbalansowane, wszystko tu gra robi wrażenie Brawo WOW
            Również tutaj
            https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

            Comment

            • gramak
              Senior
              • 08-2012
              • 267

              #7
              Kupiłem z ciekawości .Po dobrych doświadczeniach z Faktorią, ciekaw byłem też czy uda się ukryć wysoki bądź co bądź woltaż. Nie zawiodłem się , ale po kolei: Kolor - maksymalnie brązowy, ale jeszcze nie czarny, piana słabiutka, ciemnobeżowa, zostawia ślad na szkle. Zapach dość słaby czekoladowo- chmielowy z odrobiną żywicy. Piwo jest gęste, oleiste. W smaku palone słody, gorzka kawa, mokre igliwie, bardzo fajna nienachalna goryczka. Alkoholu nie czuć, chociaż 8 woltów swoje robi. Etykieta klasyczna dla firmy - westernowa, mi się podoba, widać że goście znają się na rzeczy. Na kontrze wszystko co trzeba, zero bełkotu o tradycji itp. Jednocześnie prośba do producentów- dajcie odrobinę większą czcionkę dla tych waszych opowieści z Dzikiego Zachodu. czyta się fajnie, ale oczy bolą. Kupione w Tesco za 8.99 pln. Drogo, ale za tę cenę piłem dużo gorsze wytwory
              http://www.ohbeautifulbeer.com/

              Comment

              • GSE
                Senior
                • 10-2002
                • 424

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: czarny, z brunatnymi refleksami pod światło [4]
                Piana: brązowa, gruboziarnista, średnio trwała, zostawia bardzo ładny lacing [4]
                Zapach: kwiatowo-żywiczno-palony [4]
                Smak: palony, z bardzo długą żywiczno-kawowa goryczką; intensywny, pełny, ciężki, więc raczej dla wielbicieli espresso i mocno żywicznej goryczki – dla mnie jest tępa i zalegająca; w posmaku wyczuwalne owoce suszone (śliwka, wiśnia), ale też alkoholowość, rozgrzewa przełyk; na plus, że nie jest kwaskowate ani wodniste [3.5]
                Wysycenie: średnie, OK [4.5]
                Opakowanie: standardowe jak w Faktorii, ale tutaj nie podoba mi się połączenie kolorów brązowego i błękitnego, poza tym hasło "wikipedyjne" tym razem średnie, z literówkami [3.5]
                Uwagi: zakup w tej samej sieci i cenie jak u przedmówcy - świetnie, że takie piwa są dostępne w marketach!

                Moja ocena: [3.8]

                Comment

                • Pivotal
                  Senior
                  • 05-2013
                  • 671

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bardzo ciemny brąz, pod światło mocniejszy rubin z widoczną zawiesiną. [4]
                  Piana: Nie za wysoka i niezbyt trwała, obkleiła szkło, nie znikła całkowicie. [3]
                  Zapach: Czekoladowy, kakaowy, karmelowy, cytrusowy i żywiczny. [3.5]
                  Smak: Cytrusowy, żywiczny, czekoladowy, kawowy, karmelowy z wyraźną nutą paloną. Porządna goryczka w typie cytrusowo-żywicznym po której następuje posmak czekolady. [4]
                  Wysycenie: Początkowo spore, wytrwało do końca. [3.5]
                  Opakowanie: Bezzwrotne z etykietą w formie plakatu z napisaną historyjką... podany dokładny skład, kapsel bez nadruku. [4]
                  Uwagi: Warka do 31.12.2016, wypite 20.10'16. Smaczne i bardzo dobrze ułożone piwo bez alkoholowych posmaków. Martwić może tylko dodatek cukru. **233**

                  Moja ocena: [3.7]

                  Comment

                  • Krokiet
                    Junior
                    • 12-2016
                    • 17

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Czarny, z brunatnymi przebłyskami, klarowne. [4.5]
                    Piana: Piana drobno i średnio pęcherzykowa. Niezbyt trwała. Lekko oblepia szkło. [3.5]
                    Zapach: Bardzo wyraźna czekolada, lekka słodowość, i odrobinę chmielowy. Ale głównie czekoladowy, co za bardzo mi nie przeszkadzało. [4]
                    Smak: W smaku również intensywna czekolada, lekka kawa. Później dochodzą nuty popiołowe i palone. Delikatna kwaskowość, przypuszczam, że od palonych słodów. Goryczka średnia do wysokiej. Niezbyt długa i bardzo przyjemna. Pojawiła się też lekka nuta mleczna, ale na progu wyczuwalności. [4.5]
                    Wysycenie: Odpowiednie. Przy 250 ml piwa nie uleciało. [4]
                    Opakowanie: Ładne. Pasuje do zawartości. Dobrze opisane parametry. [4.5]
                    Uwagi: Polecam ludziom, którzy nie mogą doszukać się czekolady w piwie.

                    Moja ocena: [4.2]

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎