Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bytów Browar Kaszubski, [Olimp] Maja

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Bytów Browar Kaszubski, [Olimp] Maja

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pess09
    Senior
    • 12-2013
    • 284

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciężko mi zdefiniować ten kolor, pod światło jest bananowy, mocno zmętnione. [4.5]
    Piana: Dość skąpa, utrzymuje się cienka obwódka. [3]
    Zapach: Głównie egzotyczne owoce, liczi, marakuja, czuć kwaskowatość, jest bardzo przyjemny jednak mało intensywny. [3.5]
    Smak: Lekkie, w smaku dominują owoce, głównie morele i białe owoce, kwaśność jest średnia w stronę umiarkowanej, delikatna goryczka z pestkowym posmakiem. [4]
    Wysycenie: Fajnie musuje ale nie jest przesadzone. [4.5]
    Opakowanie: W stylu Olimpu, solidny papier, pełny skład, kapsel goły. [4.5]
    Uwagi: Piwo w porządku ale bez rewelacji, dopiero zagłębiam się w tematy kwasów, ciekawe urozmaicenie.

    Moja ocena: [3.8]

    Comment

    • rafalek21
      Senior
      • 04-2015
      • 1407

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasnopomarańczowy, mętny [3.5]
      Piana: Niezbyt wysoka, biała, drobnopęcherzykowa, całkiem trwała, delikatnie, ale ładnie firankuje. [3.5]
      Zapach: Jakby mus jabłkowo-gruszkowy, marakuja, lekko kwaskowy, niezbyt intensywny, przyjemny. [3.5]
      Smak: Niewysoki kwasek, zdecydowanie owocowe, marakui mniej niż w aromacie, ale jest obecna, całkiem treściwe, dość wytrawne, niewysoka pestkowa goryczka zostaje na krótko w posmaku. [3.5]
      Wysycenie: Niewysokie, mogłoby być wyższe. [3]
      Opakowanie: Bardzo ładna etykieta z kompletem informacji. Osobiście bardzo podobają mi się etykiety z Olimpu. [5]
      Uwagi: Ciekawe piwo, bardziej owocowe niż kwaśne, spodziewałem się więcej marakui i kwasku. Nawet pijalne, ale raczej nie powtórzę. Warka 1.10.2016.

      Moja ocena: [3.55]
      Last edited by rafalek21; 01-05-2016, 16:11.

      Comment

      • melor
        Senior
        • 04-2006
        • 364

        #4
        Do piwa dodano sok z marakui, ale nie smakuje jak marakuja, powiedziałbym że smakuje jak jabłko z gruszką. Ale piwo jest dobre. Nie jest bardzo kwaśne.
        7/10

        Comment

        • GSE
          Senior
          • 10-2002
          • 424

          #5
          Ocena z ARTomatu

          w smaku kwaśna suszona brzoskwinia, cierpkie, trudno zgadnąć, że to marakuja..
          Last edited by GSE; 21-11-2016, 22:53. Powód: wrzuciłem recenzję złego piwa :P

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9729

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasnozłoty zmętniony. [4]
            Piana: Biała, bardzo drobna, średniowysoka i trwała. [4]
            Zapach: Cytrusy, owoce tropikalne i ślad słodowy. [3.5]
            Smak: Kwasek, goryczka, lekko sfermentowane owoce tropikalne, i znowu kwasek. [3]
            Wysycenie: Dość wysokie. [4]
            Opakowanie: Mam lekkie wrażenie, że etykiety Olimpu - nadal ciekawe i wysokiej jakości - mają ostatnio pewną zniżkę formy... [3.5]
            Uwagi: Liczyłem, że to będzie bardziej "pale ale" niż "sour". Cóż, nie wyszło...

            Moja ocena: [3.4]

            Comment

            • DariuszSawicki
              Senior
              • 08-2012
              • 2868

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasnozłoty, potężnie mętne, w sumie wygląda to jak nektar brzoskwiniowy. [3.5]
              Piana: Biała, za szybko opada, zostawia trochę śladów na szkle i skąpą obwódkę na finiszu. [3]
              Zapach: Owoce tropikalne, odrobina cytrusów i coś co wydala się po antybiotyku. Zapach przypomina też trochę gose, choć soli tu nie ma. [4]
              Smak: Mało słodu, piwo jest wytrawne. Przeważa goryczka pomieszana z kwaskiem, całość ma odczucie grejpfruta i limonki, końcówka bardziej goryczkowa niż kwaskowa. [3.5]
              Wysycenie: Wysokie, ale i bez tego piwo jest orzeźwiające. [4]
              Opakowanie: Tradycyjnie mitologia grecka, pełny skład i goły czarny kapsel. [4]
              Uwagi: Marakuja jako dodatek jest niewyczuwalna. Wyobrażam sobie, że w upalne dni będzie wchodzić przyjemnie niczym grecka ambrozja, piwo jest zdecydowanie na lato. Termin do 07.09.2018.

              Moja ocena: [3.675]

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎