Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Maryensztadt, Żywot Barley'a

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Maryensztadt, Żywot Barley'a

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    #2
    Dane z etykiety butelki:
    Ekstr. 22%
    Alk. 9,2% obj.

    English Barley Wine

    Aromat - dość słodki, kandyzowane owoce, karmel, gdzieś tam troszkę warzywa, ale ciut tylko, przyjemna nuta w kierunku porto.
    Piana - wysokość średnia, kolor kremowy, trwałość umiarkowana, zostaje dłuższ koronka
    Barwa - mętny ciemny rubin
    Wysycenie - niewysokie
    Smak - suszona śliwka, rodzynki, trochę wiśniowej cierpkości, ale generalnie słodko - tony owocowych przetworów. Cierpkość przechodzi w tony goryczkowe. Alkohol trochę zbyt mocno wychodzi. Finisz lekko korzenny, rozgrzewający
    Treściwość - jest nie jest jednak bardzo ciężkie

    Piwo ma czas na ułożenie się (termin - kwiecień 2017) i może poprawić swoje walory.
    Jest poprawne. Cieszy mnie, że browar uwarzył brytyjską wersję BW, nie żywicznie nachmieloną. Pomimo, że alkohol trochę zbyt szorstki, to piwo degustuje się dość przyjemnie, a z czasem może się on wygładzić.

    Comment

    • Dzoshu
      Senior
      • 12-2013
      • 496

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Brązowy, klarowne. [4.5]
      Piana: Niezbyt obfita ale długo się utrzymuje i oblepia szkło. [4]
      Zapach: Kandyzowane owoce - jabłka, gruszki, morele. Karmel, słód. [4]
      Smak: Słodkie, gęste, owocowe. Lekko gryzące podczas przełykania. Na finiszu łodygowa goryczka. [4]
      Wysycenie: Średnie, OK. [4.5]
      Opakowanie: Śliczna etykieta, niestety niedokładny skład. [4]
      Uwagi: Warka 5.04.17 Fajne, zdecydowanie stylowe, do powolnego sączenia.

      Moja ocena: [4.05]
      Attached Files
      Last edited by Dzoshu; 20-04-2016, 22:28.

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9729

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemnobursztynowy z odcieniem rubinowym. [4]
        Piana: Kremowa, bardzo drobna, średniowysoka, nietrwała. [3]
        Zapach: Słód z palonym powiewem, karmel i toffi. [4]
        Smak: Słód z akcentem karmelowym i lekko palonym, goryczka w stylu orzechowym i bardzo delikatnie podpełzający alko... [4]
        Wysycenie: Niskie. [4]
        Opakowanie: Jak dla mnie takie sobie - mało czytelna, dość mroczna eta, kapsel browaru. [3.5]
        Uwagi: Oleiste, łagodne, nieco podstępne piwo.

        Moja ocena: [3.875]

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19159

          #5
          Mnie rozczarowało. Głównie w aromacie rozpuszczalnik. W smaku słodowa baza mizerna, meloidyny skromne, głównie rozpuszczalnik. Słodkie i bez balansu.
          Attached Files
          Last edited by e-prezes; 29-05-2016, 21:27.

          Comment

          • DariuszSawicki
            Senior
            • 08-2012
            • 2868

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Rubinowy, prawie klarowne. [4]
            Piana: Kremowa, niska po nalaniu, ale to co zostało jest dosyć trwałe. [3.5]
            Zapach: Słodkie cukierki i owoce z których przeważa gruszka i jasna śliwka. [3.5]
            Smak: Piwo bardzo treściwe, owocowe w stronę suszonych śliwek i moreli oraz z wysoką goryczką. Alkohol wyczuwalny, jednak bez przesady. Końcówka dosyć słodka, ale też i herbaciana. [4]
            Wysycenie: Bardzo niskie. [4.5]
            Opakowanie: Nazwa nawiązuje pewnie do Żywota Briana, etykieta angielska, skład nie jest dokładny. [3.5]
            Uwagi: Piwo degustacyjne, bardziej na chłodne pory roku, niemniej dziś też piło się dobrze.
            Warka 18.05.2017.

            Moja ocena: [3.775]

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: brudno-brązowy [5]
              Piana: ecru, drobna, zwarta, opada w powolnym tempie [4]
              Zapach: słaby, owocowo-czekoladowy [3.5]
              Smak: pełne, treściwe, leciutka paloność, suszone śliwki, owoce, niestety dominujący alkohol oraz zbyt słodkie nuty wybijające się na pierwszy plan, na dłuższą metę piwo zaczęło mnie męczyć i zostało ledwie dopite [2.5]
              Wysycenie: trochę za dużo [4]
              Opakowanie: bardzo łądna etykieta, firmowy kapsel [5]
              Uwagi: Tym razem podziekuję za tego RIS-a, miałem wrażenie, że było to normalne mocne piwo, mózgotrzep, w ładnej oprawie

              Moja ocena: [3.325]
              Attached Files
              Last edited by becik; 22-07-2016, 19:52.
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • Petitpierre
                Senior
                • 01-2014
                • 2560

                #8
                Choć RIS ani nie zachwycił ani nie rozczarował, w przypadku tego bw, mimo że również jest pedantycznie uwarzony, należy podkreślić wspaniały winny sznyt w aromacie, troszkę bakalii, ale głównie wino i niekoniecznie sherry, bo zero kwasu, ale jakiś moscatel albo nawet vino santo. I teraz kiedy jesteśmy oczarowani tym aromatem, jak to zwykle bywa, mamy obawy czy smak sprosta. I niespodzianka, słodziuteńki moscatel, idealny balans między jakimś tam chmielem, a wspaniałą owocowością. No i wyciągnięty wniosek, że barley wine ma mieć moc wina z tamtych czasów i taką moc przy 22 blg tutaj dostajemy.
                Mały porterek-przyjaciel nerek

                Comment

                • rafalek21
                  Senior
                  • 04-2015
                  • 1407

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Rubinowo-brązowy, zamglony [4]
                  Piana: Dość niska i nietrwała, co jest do zaakceptowania przy tych paramatrach. [3]
                  Zapach: Słodki, gruszka, alkohol, jest też nuta jakby od słodu karmelowego. Co najwyżej średnio intensywny, spodziewałem się więcej. [3]
                  Smak: Po pierwszym łyku czuć powagę tego piwa, gruszka i inne owoce, dużo alkoholu(na szczęście nie gryzie), słodkie, słodowe, karmel, niska goryczka. [2.5]
                  Wysycenie: Niskie - pasuje. [4]
                  Opakowanie: Ładna etykieta, niedokładny skład. [4]
                  Uwagi: Za dużo alkoholu, męczy nawet pite w degustacyjnym tempie, nie dałem rady wypić więcej niż 1/3. Warka do 05.07.2017.

                  Moja ocena: [2.95]
                  Last edited by rafalek21; 30-01-2017, 03:32.

                  Comment

                  • leona
                    PremiumUżytkownik
                    • 07-2009
                    • 5853

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Rubinowo-brązowy, mocno opalizujący [4]
                    Piana: Żółto-kremowa, drobna, niewysoka, szybko redukująca się do obraczki [4]
                    Zapach: Miękka i mięsista słodowość. Trochę suszonych owoców, rodzynek i gruszek. Karmel połączony z bananem, coś na kształt pszenicznego kozła. Alkohol niewysoki ale nie wkomponowany w resztę i wyraźnie się odcinający [3.5]
                    Smak: Słodki karmel, owoce suszone z przewagą gruszki. Goryczka średnia ku niskiej. Mocny alkohol, przyjemnie grzejący ale i okropnie gryzący, jakby do piwa wrzucić ubota [3]
                    Wysycenie: Niskie, dobre [4]
                    Opakowanie: Grafika ładna, kapsel firmowy, skład i informacje trochę po łebkach [3.5]
                    Uwagi: Niezły aromat i w pierwszej chwili takiż sam smak. Niestety w miarę ogrzewania alkohol dominuje nad wszystkimi doznaniami. W ostatecznym rozrachunku odejmuję pół punktu za smak choć piło mi się to zdecydowanie lepiej niż kolegę z Ambera, w którym alkohol był lepiej ukryty

                    Nie jest to barleywine moich marzeń ale włosów z głowy wyrywać sobie nie trzeba

                    Moja ocena: [3.4]

                    Comment

                    • grodek
                      Senior
                      • 06-2015
                      • 527

                      #11
                      Piwo leżakowało sobie w piwnicy, termin przydatności do spożycia minął 30.12.2018.
                      KOLOR: ciemnobursztynowy/miedziany, delikatnie zamglone.
                      PIANA: mało obfita, jasnobeżowa.
                      ZAPACH: słodowość, karmel, suszone figi, rodzynki. Przyjemny kojarzący się ze słodkim deserem. Minimalna nuta alkoholowa, pomimo pokojowej temperatury piwa.
                      SMAK: bardzo treściwe w smaku, gęste, prawie oleiste. Wyraźna słodowość, nuty karmelowe, toffi i rodzynki. Alkohol pomimo wysokiej zawartości (9,2 %) wyczuwalny jedynie przez lekkie rozgrzewanie. Niezbyt wysoka, przyjemna, ziołowa goryczka nie równoważy sporej słodyczy.
                      WYSYCENIE: niskie.
                      OPAKOWANIE: czarna, skromna, ale elegancka etykieta. Firmowy kapsel, choć niepasujący zbytnio do tego piwa (biały z nadrukiem). Brak dokładnego składu.
                      OGÓLNIE: dobre piwo, warto było potrzymać je trochę, aby się ułożyło. Mocarne, zdecydowanie po stronie słodowości, do powolnego sączenia.
                      604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎