Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Table Brett

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Browar na Jurze, [Pinta] Table Brett

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • m00ku
    Junior
    • 01-2015
    • 20

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnosłomkowe, wyraźne zmętnienie. [4.5]
    Piana: Dosyć obfita, solidna, gęsta piana. Kurczowo trzyma się ścianek szkła. [4.5]
    Zapach: Głównie owocowy/cytrusowy, nieco owoców tropikalnych, w tle nuty ziemiste. [4]
    Smak: Bardzo orzeźwiające, smak delikatny, białe owoce, stajnia prawie niewyczuwalna. Raczej wytrawne, trochę wodniste, no ale to jednak tylko 9°. Na letnie orzeźwienie czy jako przerywnik na imprezie jest OK. [3.5]
    Wysycenie: Średnie, ja bym nieco podbił. [4]
    Opakowanie: Opakowania brak [4]
    Uwagi: Pite na Festiwalu Dobrego Piwa we Wrocławiu.

    Moja ocena: [3.875]

    Comment

    • melor
      Senior
      • 04-2006
      • 364

      #3
      FDP 2016

      Ale super! Przypomina mi Funky Brett z Artezana. W aromacie owoce (pomarańcze?). W smaku wyraźne smaki od dzikich drożdży. Jest super. Bardzo mi smakuje, uwielbiam takie piwa.
      Najbardziej w piwach na Brettanomyces uwielbiam aromat - mógłbym się wwąchiwać godzinami
      Szkoda, że nie ma w butelkach.
      8/10

      Jedno z najlepszych pitych na FDP, pierwsza trójka.

      Comment

      • GSE
        Senior
        • 10-2002
        • 424

        #4
        lajtowe, lekkie piwo, mocno orzeźwiające, konkretnie wysycone (dobre kilka minut musiałem czekać na nalanie, bo sama piana wychodziła), z aromatami cytrynowymi i końską derką - piłem jak było Pintą Miesiąca i czekam aż w końcu dostanę w butelce

        Comment

        • yoxik
          Senior
          • 10-2012
          • 427

          #5
          Browar na Jurze: [Pinta] Table Brett
          Ekstrakt: 9.0% wag. | Alkohol: 3.0% obj. / 2.25% wag.
          Piana drobna i znika szybko. Kolor jasno żółty mętny. Aromat cytrusy, białe owoce, i przyjemna delikatna dzisość, końska derka. Smak cytrusowo cytrynowe, z wyczuwalną porcją słodyczy i nutami dzikimi dającymi wrażenie pełni temu lekkiemu piwu. Goryczka mimo ze niska (IBU) wyczuwalna i kontrująca zamykająca piwo. Lekki, pijalne, szkoda ze nie ma 30"C Bardzo Dobre.
          Również tutaj
          https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

          Comment

          • rafalek21
            Senior
            • 04-2015
            • 1407

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasno słomkowy, zmętniony. [4]
            Piana: Niska, biała, zostawia trwały pierścień, ale nic po za tym, nie firankuje. [3]
            Zapach: Cytrusy, lekko fenolowy, przyjemny, średnio intensywny. [4]
            Smak: Podobnie jak w aromacie, dominują cytrusy, wyraźne dzikie nuty objawiające się głównie fenolami, lekka zbożowość, trochę kwaskowe, niska, lecz wyczuwalna goryczka, umiarkowana pełnia - dobry efekt jak na 9° blg. [4]
            Wysycenie: Wysokie, lekko podszczypuje język - pasuje. [4]
            Opakowanie: Bardzo ładna i czytelna etykieta, komplet informacji. [5]
            Uwagi: Smaczne piwo, intensywne jak na swoje parametry. Kolejne piwo Pinty, na którym się nie zawiodłem. Warka do 11.04.2017.

            Moja ocena: [3.95]

            Comment

            • von_scheisse
              Senior
              • 02-2012
              • 488

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasnożółte, mętne. [4]
              Piana: Niska, nawet przy wymuszaniu i agresywnym nalewaniu nie chce się utworzyć. Po chwili na powierzchni zostaje jedynie cieniutka obrączka przy ściankach szkła. [2.5]
              Zapach: Świeży, owocowy - wyczuwam przede wszystkim kwaskowe cytrusy, świeży ananas. Po ogrzaniu dochodzi delikatny aromat siana. [4.5]
              Smak: Table Brett jest piwem bardzo wytrawnym, wodnistym. W smaku mamy to co w zapachu - czyli cytrusy z ananasem, które dodatkowo wzbogacone są słodkimi białymi owocami i subtelną skórzaną cierpkością. Na finiszu pojawia się fenolowa przyprawowość, która wzmacnia wyraźną ale niezbyt intensywną, krótką goryczkę. Po ogrzaniu wyłania się lekka zbożowa słodowość. [4]
              Wysycenie: Wysokie, delikatnie szczypie w gardło. [4]
              Opakowanie: Standard PINTY - czytelny, dobrze zaprojektowany wzór, komplet informacji, szczegółowy skład, w którym brakuje jednego przecinka między wymienionymi odmianami chmielu . [4]
              Uwagi: Data przy­dat­no­ści: 11.04.2017 r.

              Moja ocena: [4.025]
              Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
              http://www.chmielnik-jakubowy.pl
              https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

              Comment

              • kenny
                Senior
                • 04-2009
                • 712

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemnożółty, mętny. [4]
                Piana: Niska/średnia, szybko opada, zostaje mały kożuch. [3.5]
                Zapach: Lekko kwaskowy i owocowy. [3.5]
                Smak: Kwaskowy, cytrusowy, lekko korzenny (?), niska/średnia goryczka grejpfrutowa, na koniec dziwny posmak, coś jak skóra. [4]
                Wysycenie: Średnie. [4]
                Opakowanie: Jak to u Pinty, ok. [4]
                Uwagi: Lekkie i orzeźwiające, zdecydowanie na lato. Goryczka nie jest wysoka, ale przy takim ekstrakcie czuć ją wyraźnie. Brakuje mi trochę dzikości, wyczuwalna jedynie chyba w tych korzennych i skórzanych nutach, które akurat nie są specjalnie przyjemne. Nie jest źle.

                Moja ocena: [3.775]

                Comment

                • melor
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 364

                  #9
                  Jak piłem to piwo pierwszy raz (pierwsza warka, wersja beczkowa), to miało bardzo wyraźny dziki aromat i smak.
                  A teraz piję je w butelce, kupiona jakoś w październiku albo w listopadzie (warka 2017 04 11) i w ogóle nie przypomina tego, które piłem kiedyś. W aromacie chmiele (Citra). W smaku zaś przypomina raczej witbiera. W smaku jest cytrusowe z lekkimi, ale wyczuwalnymi aromatami chmielowymi i nawet małą goryczką. Przypomina coś pomiędzy witbierem a american wheat lub nawet american pale ale. Ale dzikich nut już niestety nie czuć ani trochę .

                  Comment

                  • qlpin
                    Senior
                    • 09-2011
                    • 105

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika melor Wyświetlenie odpowiedzi
                    Jak piłem to piwo pierwszy raz (pierwsza warka, wersja beczkowa), to miało bardzo wyraźny dziki aromat i smak.
                    A teraz piję je w butelce, kupiona jakoś w październiku albo w listopadzie (warka 2017 04 11) i w ogóle nie przypomina tego, które piłem kiedyś. W aromacie chmiele (Citra). W smaku zaś przypomina raczej witbiera. W smaku jest cytrusowe z lekkimi, ale wyczuwalnymi aromatami chmielowymi i nawet małą goryczką. Przypomina coś pomiędzy witbierem a american wheat lub nawet american pale ale. Ale dzikich nut już niestety nie czuć ani trochę .
                    Lekkie piwa (9blg) to do siebie mają że szybko im smak ucieka...

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19159

                      #11
                      Również warka do 11.04.2017
                      Wysycenie drobniutkie, ale trwałe. Podtrzymuje niewielką krążkującą pianę. Barwa ciemniejsza niż na zdjęciu. Opalizuje. W aromacie cytrusy, bardzo słaba dzikość - niemniej przyjemne połączenie. W smaku jednak wodnistość daje o sobie znać. Rześko, trochę witbierowo. Wytrawna grapefruitowa końcówka z nutami funky. Dobre i w przeciwieństwie do witbiera nie (mniej) słodkie.
                      Attached Files

                      Comment

                      • Pivotal
                        Senior
                        • 05-2013
                        • 671

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Nieprzejrzysty, jasnożółty, lekko opalizuje. [4]
                        Piana: Na pół centymetra przez pół minuty... nie znika całkowicie. [1]
                        Zapach: Cytrusowy, gruszkowy, winogronowy, zbożowy... lekko ziemisty, czuć trochę siano. [3]
                        Smak: Lekko wodnisty, kwaskowy. Wyczuwalne kwaskowe cytrusy (cytryna, grejpfrut), nuty zbożowe, roślinne, gruszkowe, winogronowe z przyprawowym akcentem. [4]
                        Wysycenie: Spore, pasujące do tego piwa. [4]
                        Opakowanie: Typowe dla piw z Pinty, posiada wiele wiadomości o użytych surowcach, serwowaniu itp... Wzór kapsla jest niezmienny. [4]
                        Uwagi: Warka do 11.04.2017, wypite 5.04'17. Ciekawe piwo, kwaskowo-wytrawne w smaku. **266**

                        Moja ocena: [3.35]

                        Comment

                        • rafalek21
                          Senior
                          • 04-2015
                          • 1407

                          #13
                          Warka 24.02.2018 trzyma formę - świeże, cytrusowo-owocowo-fenolowe z siankiem w aromacie, lekkie ale nie puste, w sumie przypomina piwo z mojej poprzedniej oceny, tyle że goryczka wydaje się ciut wyższa.

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: jasnożółty z domieszką pomarańczy, mętne [3.5]
                            Piana: średnie pęcherze, biała, delikatna dość szybko opada [3.5]
                            Zapach: lekki, dominują zapachy cytrusowe [3.5]
                            Smak: lekkie, brak pełni treściwości, momentami sprawia wraże nie rozwodnionego, w smaku podobnie jak w zapachu dominują cytrusy, jest to wręcz niemiły posmak trawy cytrynowej, do tego goryczka, ostra, trawiasta, finisz slodowy [2.5]
                            Wysycenie: trochę za duży [3.5]
                            Opakowanie: klasyczna etykieta w serii piw z Pinty, firmowy kapsel [4.5]
                            Uwagi: Nie podeszło mi, za bardzo przypomina cytronetę, za mało piwa

                            Moja ocena: [3.15]
                            Attached Files
                            Last edited by becik; 15-08-2017, 14:39.
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • DariuszSawicki
                              Senior
                              • 08-2012
                              • 2868

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Słomkowy, wielce zmętnione. [4]
                              Piana: Biała, niska nawet przy wysokim nalaniu. [2]
                              Zapach: Cytrusy i owszem oraz inne takie dalej odczucia, ale najważniejsza jest stajnia i dzikusy. [4.5]
                              Smak: Cytrusowe, lekko cierpkie na finiszu, goryczka średnia w stronę niskiej, solidna podbudowa słodowa. [3.5]
                              Wysycenie: Wysokie. [3.5]
                              Opakowanie: Jak zwykle kunszt i wielka klasa. [5]
                              Uwagi: W zapachu prawie jak odleżakowany Orval, w smaku ciut za kwaskowate i ogólnie zawiodłem się. Ładnie pachnie, smakuje już mniej przyjemnie. Warka 24.02.2018.

                              Moja ocena: [3.8]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎