Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bojanowo, Bojan Szwejk 11

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kosher
    Senior
    • 04-2005
    • 2291

    Bojanowo, Bojan Szwejk 11

    Piwo zmieniło lekko parametry, etykietę oraz pojawiło się w otwartej dystrybucji poza siecią Żabka i Freshmarket.
  • zgoda
    Senior
    • 05-2005
    • 3516

    #2
    I tak do historii odeszła kolejna polska dziesiątka. Czasem było lepsze, czasem gorsze, ale przez dłuższy czas było moim "domyślnym piwem" jak chciałem się napić czegoś luźniejszego.
    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

    Comment

    • dyczkin
      Serce w kolorze blaugrana
      • 05-2011
      • 3657

      #3
      +0,5% alko dyskwalifikuje piwo?
      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

      Moje warzenie // Piwny Wojownik

      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

      Comment

      • kosher
        Senior
        • 04-2005
        • 2291

        #4
        Pewnie nie. Ale faktem jest, że piwo przeszło do wyższej wagowej kategorii stając się 11-tką.
        Cóż... zawsze z BRJ pozostaje Wrocławiak albo Somero.

        Comment

        • dyczkin
          Serce w kolorze blaugrana
          • 05-2011
          • 3657

          #5
          Co nie zmienia faktu, że w kategorii pils pozostaje Szwejk nadal, co do alko, to nadal może mieć 4,2%
          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

          Moje warzenie // Piwny Wojownik

          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

          Comment

          • kosher
            Senior
            • 04-2005
            • 2291

            #6
            Wersja Żabkowa ma 4,2%, nowa wersja ogólnodostępna 4,7%.

            Comment

            • zgroza
              Senior
              • 03-2008
              • 3597

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
              +0,5% alko dyskwalifikuje piwo?
              IMHO tak.
              Zaznaczam, nie próbowałem jeszcze nowego Bojana, ale w momencie, kiedy człowiek chce się nawodnić piwem, to wzrost alko o 12% (pół punkta procentowego) to jest odczuwalny wzrost.
              Miałem jak Zgoda jeżeli chodzi - domyślne piwo jeżeli chodzi o coś lżejszego. I to dla mnie duża strata.
              Lotna ekspozytura browaru

              Też Was kocham.

              Comment

              • kosher
                Senior
                • 04-2005
                • 2291

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
                Wersja Żabkowa ma 4,2%, nowa wersja ogólnodostępna 4,7%.
                I do tego co pisałem kilka miesięcy temu chyba trzeba dodać sprostowanie o tak naprawdę dwóch odrębnych Szwejkach dostępnych obecnie na rynku:
                1) Bojan Szwejk Pils - ekstrakt 10°, alkohol 4,2%, niefiltrowane, produkowane wyłącznie dla sieci Żabka i Freshmarket
                1) Bojan Szwejk - ekstrakt 11°, alkohol 4,7%, filtrowane, ogólnodostępne
                Teraz jeden ze Szwejków powinien być wydzielony jako odrębne piwo w bazie

                Comment

                • Pivotal
                  Senior
                  • 05-2013
                  • 671

                  #9
                  Właśnie miałem ARTomatować nowego Szwejka... i tak się zastanawiałem, co z tym począć, bo to całkiem inna rzecz... zaczynając od parametrów, a kończąc na filtracji i oznaczeniu na kodzie paskowym. Szwejk z ogólnej sprzedaży też ma napis ''piwo typu pils''.

                  Comment

                  • Pivotal
                    Senior
                    • 05-2013
                    • 671

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złoty i przejrzysty, po dokładnym przyjrzeniu widać delikatną zawiesinę. [4.5]
                    Piana: Niska, biała, średnioziarnista, szybko się redukuje, trochę pozostaje na szkle, pozostaje do końca w niewielkiej ilości. [2]
                    Zapach: Słodowy z delikatnymi warzywkami. [2.5]
                    Smak: Słodowy, ziołowy, lekkie warzywka, chwilami na języku wyczuwalna niewielka metaliczność. Goryczka niska i krótkotrwała. [3]
                    Wysycenie: Początkowo spore, pozostało do końca. [3.5]
                    Opakowanie: Firmowa butelka BRJ, Etykieta ze Szwejkiem, skład podstawowy, kapsel firmowy. [3.5]
                    Uwagi: Warka do 3.04.2016, wypite 31.03'16. Piwo lekkie, a nawet nieco wodniste, niczym nie zadziwia. **165**

                    Moja ocena: [2.85]

                    Comment

                    • Admirador
                      Senior
                      • 03-2015
                      • 431

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złocisty, klarowne. Trudno się czepiać. [5]
                      Piana: Taka sobie na starcie, opadła szybko. Trochę na szkle zostaje. [3]
                      Zapach: Słodowy z nutą metaliczną i/oraz chmielową (bo ten metal to tak mi przywodzi na myśl niemiecki chmiel). Nie ma się czym zachwycić, ale nie odrzuca. [3.5]
                      Smak: Słodkawe to piwo. Nie tego się spodziewałem po pilsie... Goryczka niby jakaś jest, ale na bardzo niskim poziomie.
                      Szwejka da się wypić, nie znajduję tu jakichś wad, które by dyskwalifikowały to piwo. Ale chwalić też nie ma za co. [3]
                      Wysycenie: Średnie. Hm, może nawet trochę za niskie. [4]
                      Opakowanie: No, ok, jaki jest ten Szwejk każdy widzi Ale informacji sporo (choć konkretny chmiel nie podany. Żatecki tu jest?, ewent. jakiś niemiecki plus Marynka?). [4]
                      Uwagi: 09/07/2016
                      Piwo do beznamiętnego wypicia. W tej cenie konkurencyjne. Ale raczej nie ma większego sensu do Szwejka wracać.

                      Moja ocena: [3.375]
                      Last edited by Admirador; 26-04-2016, 17:41.

                      Comment

                      • Prusak
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 4305

                        #12
                        Nic specjalnego. Rzeczywiście lekko metaliczny posmak, nieco większa - moim zdaniem - goryczka niż ta, o której pisano wyżej, ale nieciekawa, podbita tym metalem i "niepełną" słodowością. Lepsze niż koncerniaki, ale jest tyle piw o podobnych parametrach, po które warto sięgnąć, więc Szwejk może być tylko z braku innych specjałów.

                        Comment

                        • slyboots
                          Senior
                          • 03-2014
                          • 292

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bursztynowo - miedziany, klarowny [4]
                          Piana: Jestem zaskoczony, ładnie się trzyma i długo pozostaje, drobno pęcherzykowa i biała [4]
                          Zapach: słodowy, chmielowo - metaliczny, lekkie warzywka faktycznie [2.5]
                          Smak: Słód, warzywka, chmiel - metaliczny, przyjemna lekka goryczka, wodniste [3]
                          Wysycenie: Średnie w stronę niskiego - poprawne [3.5]
                          Opakowanie: Podstawowe informacje, kapsel firmowy, szata graficzna taka śmieszna ze Szwejkiem hehehe [3]
                          Uwagi: UWAGI:
                          Warka: 28.04.2017. W

                          Alk. 4,7% obj.
                          Ekstr. 11,0% wag.

                          Bez rewelacji, zwykły pils z lekką chmielową goryczką. Lepszy od typowej koncernówki to na pewno. Czy wrócę ? jak nie będę miał innego wyboru to tak

                          Moja ocena: [3]
                          Attached Files
                          Last edited by slyboots; 13-03-2017, 23:24.

                          Comment

                          • rafalek21
                            Senior
                            • 04-2015
                            • 1407

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Jasnozłoty, klarowny. [5]
                            Piana: Niska, biała, mało trwała, za to ładnie zdobi szkło. [2.5]
                            Zapach: Trochę młodego piwa, lekko ciasteczkowy, warzywa, nie odrzuca, ale to tylko tyle. [2.5]
                            Smak: Dość wodniste, nieco ciasteczkowe i słodowe, warzywa, niewysoka goryczka chmielowa, ale całkiem przyjemna. [3]
                            Wysycenie: Co najwyżej średnie - nawet pasuje. [4]
                            Opakowanie: Z przodu nawet mi się podoba, kontr-etykieta brzydka typowa dla BRJ. Niedokładny skład. [3]
                            Uwagi: Takie sobie jasne, na plus goryczka, na minus pustka/wodnistość. Piłem prawie prosto z lodówki, może dlatego nie wydawało się złe, mimo to wolę dołożyć te 50 groszy i mieć coś od Kormorana. Warka do 27.12.2017

                            Moja ocena: [2.925]

                            Comment

                            • Brodzislaw
                              Senior
                              • 09-2013
                              • 1020

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: złocisto-miodowy, klarowny [4.5]
                              Piana: obfita z drobnych i średnich pęcherzyków, opadła niemal do zera. [3]
                              Zapach: głównie słody i trochę ziołowej chmielowości. Słodkawo, nawet był akcent miodowy [2]
                              Smak: słodkawe słody, karmelek, trochę stęchłego zboża i metaliczność. Gryczka nikła [2]
                              Wysycenie: Wysokie może nawet za ... [3.5]
                              Opakowanie: Kiepsko naklejona spoko eta i za mało info na kontrze. [3.5]
                              Uwagi: Pilsa w tym nie ma za cholery.

                              Moja ocena: [2.375]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎