Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Liczba browarów w Polsce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    #16
    Firmie chodziło o zmniejszenie opodatkowania akcyzą o czym pisał tu kris__. W linku Pendiego wspomina się o własnej fermentowni, nie o warzelni, więc skąd teza, że ją mają?

    Comment

    • LubieStrongi
      Senior
      • 02-2016
      • 194

      #17
      https://ocen-piwo.pl/piwo-slodowe-domowe-perle-s1-n9015 - wygląd puszki. Nie mogę stosować kodu IMG, więc proszę bardzo.

      https://www.aldi.pl/aldi_piwo_slodow...575_20700.html - wynalazek w ofercie.

      Hm. Albo mają fermentownię, a warzą np. w Połczynie Zdroju u Fuhrmanna, jak słynne "piwo jak za starego piyrwy", albo faktycznie coś tam zrobili tak, że cały proces produkcyjny przebiega w Chorzowie.
      Last edited by LubieStrongi; 05-05-2018, 22:14.

      Comment

      • Prusak
        Senior
        • 07-2005
        • 4305

        #18
        Zdaje się, że będziemy jeszcze długo debatować, czy mamy do czynienia z browarem, czy też nie.

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19159

          #19
          Przy okazji zbliżania się w tym roku rekordu uruchomionych browarów w Polsce chciałbym poddać dyskusji systematykę, którą przyjęliśmy na browar.biz - data wprowadzenia na rynek.
          Z punktu widzenia UCS z chwilą zapłaty akcyzy (zaksięgowania przedpłaty/korekty tej przedpłaty, ew. wyprowadzenia ze składu) piwo jest pełnoprawnym produktem zakładu, którym legalnie obracać. W chwili kupna przez hurtownię następuje sprzedaż w świetle prawa, więc dlaczego przyjeliśmy inny sposób. A może ja źle zrozumiałem ideę.

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23782

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
            Przy okazji zbliżania się w tym roku rekordu uruchomionych browarów w Polsce chciałbym poddać dyskusji systematykę, którą przyjęliśmy na browar.biz - data wprowadzenia na rynek.
            Z punktu widzenia UCS z chwilą zapłaty akcyzy (zaksięgowania przedpłaty/korekty tej przedpłaty, ew. wyprowadzenia ze składu) piwo jest pełnoprawnym produktem zakładu, którym legalnie obracać. W chwili kupna przez hurtownię następuje sprzedaż w świetle prawa, więc dlaczego przyjeliśmy inny sposób. A może ja źle zrozumiałem ideę.
            Wprowadzanie jest na czuja. Nie dało się tego jakoś usystematyzować.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • fidoangel
              Senior
              • 07-2005
              • 3489

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
              Przy okazji zbliżania się w tym roku rekordu uruchomionych browarów w Polsce chciałbym poddać dyskusji systematykę, którą przyjęliśmy na browar.biz - data wprowadzenia na rynek.
              Z punktu widzenia UCS z chwilą zapłaty akcyzy (zaksięgowania przedpłaty/korekty tej przedpłaty, ew. wyprowadzenia ze składu) piwo jest pełnoprawnym produktem zakładu, którym legalnie obracać. W chwili kupna przez hurtownię następuje sprzedaż w świetle prawa, więc dlaczego przyjeliśmy inny sposób. A może ja źle zrozumiałem ideę.

              A ja uważam, że ok bo nie jesteśmy UCS ani żadną hurtownią tylko konsumentami i moment możliwości zakupu/konsumpcji uważam za prawidłowo określający uruchomienie nowego browaru.
              A co jeśli po opłacie akcyzy czy przedpłaty lub wprowadzeniu do hurtowni, trzeba by było piwo wylać/zutylizować lub wycofać z hurtowni? Zamknąć browar w bazie? Bez sensu.
              "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

              Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

              Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
              Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
              Sprawdź >>>Przewodnik<<<

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19159

                #22
                Ale w świetle prawa w takiej sytuacji on, powstał, uruchomił produkcję, za którą Państwu odprowadził podatki, a nawet wyprowadził to piwo z zakładu do pierwszego klienta. Czyli nie dość że istniał to jeszcze dostarczył towar do klienta.

                Comment

                • fidoangel
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 3489

                  #23
                  Istnienie browaru jest jest dla konsumenta czyli nas, równoznaczne z możliwością nabycia piwa.
                  Samo "istnienie" i jego działania mające na celu umożliwienie konsumpcji piwa są bez znaczenia.
                  "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                  Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                  Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                  Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                  Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19159

                    #24
                    Zauważ, że moment wprowadzenia do obrotu, a w konsekwencji konsumpcji jest bardzo umowny - jak pisał ART. Pierwszy lepszy przykład z brzegu - browar Salio. Kto i na jakiej podstawie określi od kiedy jest ich własne piwo, skoro oni sami o tym nie informują? Już dwie osoby z dobrze obeznanych osób z b.biz napisało, że piło ich piwa.
                    Last edited by e-prezes; 27-11-2018, 16:53.

                    Comment

                    • fidoangel
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 3489

                      #25
                      Moment wprowadzenia do obrotu, a w konsekwencji konsumpcji jest bardzo ścisły a nie umowny lecz może być problem z jego ustaleniem.

                      Więc w wielu przypadkach robimy tak jak Art napisał ale na pewno nie w momencie opłat akcyzowych czy innych tego typu czynności administracyjnych.
                      "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                      Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                      Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                      Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                      Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19159

                        #26
                        OK, umowny jest tu dość nieadekwatnym słowem. Niemniej ze względu na tę nieprecyzyjność data jest przybliżona. Jeśli browar, który nie butelkuje a serwuje piwo w lokalu, nie podaje gdzie zostało uwarzone (bo ma gdzieś konsumenta lub jest to sieciówka i nie widzi potrzeby udzielania takiej informacji) to jeśli nie dostanie się informacji "z wewnątrz" ta nieprecyzyjność może być mocno rozciągnięta w czasie co znacząco fałszuje listę browarów.

                        Comment

                        • Promil03
                          Senior
                          • 10-2007
                          • 2833

                          #27
                          A czy to naprawdę takie ważne czy dany browar jest 236. czy może 237. na liście?? Jakie to ma znaczenie oprócz informacji statystycznej?
                          Co zrobicie jak w danym dniu na rynek trafią piwa z 2 nowych browarów? Będziecie ustalać, o której godzinie sprzedała się pierwsza butelka/pierwszy kufel?

                          Comment

                          • fidoangel
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 3489

                            #28
                            Nie co zrobicie tylko co zrobimy? Co nie, kolego?
                            Last edited by fidoangel; 28-11-2018, 20:10.
                            "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                            Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                            Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                            Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                            Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19159

                              #29
                              Dotychczas byliśmy jedynym medium, które rzetelnie podawało producenta (chyba wiecie co mam na myśli?). Liczę, że i datę startu uda nam się rzetelnie ustalić. Numerek akurat dla mnie jest marginalny.
                              A wracjąc Fido do momentu wprowadzenia do obrotu i konsumpcji... bo nie odpowiedziałeś. Kto i na jakiej podstawie określa?

                              Comment

                              • fidoangel
                                Senior
                                • 07-2005
                                • 3489

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel Wyświetlenie odpowiedzi
                                Moment wprowadzenia do obrotu, a w konsekwencji konsumpcji jest bardzo ścisły a nie umowny lecz może być problem z jego ustaleniem.

                                Więc w wielu przypadkach robimy tak jak Art napisał ale na pewno nie w momencie opłat akcyzowych czy innych tego typu czynności administracyjnych.
                                A przeca napisałem, co i jak
                                "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                                Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                                Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                                Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                                Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎