Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nepomucen, Dyminy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Nepomucen, Dyminy

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9732

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Dość mocny herbaciany, klarowny. [4]
    Piana: Kremowa, wysoka, bardzo drobna i trwała. [4]
    Zapach: Serowa wędzonka z dalekim słodowym powiewem w tle. [4]
    Smak: Delikatna goryczka, tło wędzonkowo-serowe, nienachalne. [4]
    Wysycenie: Niezbyt wysokie. [4]
    Opakowanie: Lane na WFP, więc nota uśredniona. [3.5]
    Uwagi: Fajne, lekkie piwo o wędzonym charakterze, pijalne też dla "nie-rauch-geeków" .

    Moja ocena: [3.975]

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: jasno-miedziany [4.5]
      Piana: drobna, dość zwarta, utrzymuje się do końca [3.5]
      Zapach: dość intensywnego zadymienia [4]
      Smak: pełne, treściwe, dominuje w smaku delikatna i nienachalna wędzonka, dość dobrze wyczuwalna goryczka, pod koniec delikatne słodowe akcenty, niestety im piwo było coraz cieplejsze to wędzonka zaczynała zabijać pozostałe smaki i zaczęła być zbyt nachalna [3.5]
      Wysycenie: idealne [5]
      Opakowanie: fajna etykieta z tonacji browaru, firmowy kapsel [4.5]
      Uwagi: Jak nie lubię wędzonych piw tak ich nie lubię i nie polubię, pierwsze łyki wypite dość szybko bo pić się chciało, posmakowało nawet, potem na spokojnie, ten spokój (temp.) źle wpłynął na piwo i pod koniec picie było męczące

      Moja ocena: [3.85]
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • kenny
        Senior
        • 04-2009
        • 712

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bursztynowo-miedziane, przejrzyste. [4.5]
        Piana: Bardzo wysoka, wręcz utrudnia nalewanie. Trwała, jak z ubitych białek. Do końca zostaje duży kożuch. [4.5]
        Zapach: Wędzonka szynkowa. [4]
        Smak: Słodowy, pełny, lekko karmelowy, wędzonka szynkowo-drzewna, goryczka ziołowa, średnia/niska, dość długa. [4]
        Wysycenie: Niskie. [4]
        Opakowanie: Estetyczne, dobra kolorystyka, kapsel firmowy. Brawo za te współrzędne geograficzne na etykiecie [4]
        Uwagi: Smaczne, nieskomplikowane piwo. Przyjemny zapach, ogromna piana. Jestem fanem wędzonek, więc brakuje mi troszkę mocniejszego wędzenia, tutaj co ciekawe na pierwszy plan wybija się raczej ta długa, ziołowa goryczka. Gdyby je troszkę bardziej zbalansować, byłoby jeszcze lepsze.

        Moja ocena: [4.075]

        Comment

        • DariuszSawicki
          Senior
          • 08-2012
          • 2868

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jak w herbacie, piwo jest klarowne. [4]
          Piana: Wreszcie świetna piana, już myślałem ze mam dziś jakieś brudne szklanki Kremowa, bardzo wysoka, trwała, złożona ze średnich pęcherzyków. Nie chce opadać, a jak już to robi to zostawia dużo śladów na ściance szkła. [5]
          Zapach: Serowa wędzonka, niezbyt intensywna. W tle zioła i przyprawy. [4]
          Smak: Wędzonki już mniej, jest bardzo słodowe i treściwe z przyprawową i piekącą goryczką. Ostatnie łyki bardziej goryczkowe z typową niemiecką szorstkością. [4]
          Wysycenie: Średnie [3.5]
          Opakowanie: Bardzo podobają mi się etykiety Nepomucena, przyjemnie trzyma się to piwo w ręku i ogląda. Skład jest pełny, a kapsel firmowy. [5]
          Uwagi: Smaczne połączenie wędzonki z narastającą ziołową goryczką.
          Warka 21.10.2016.

          Moja ocena: [4.125]

          Comment

          • pioterb4
            Senior
            • 05-2006
            • 4322

            #6
            Piwo w stylu frankońskiego wędzonego lagerbiera jakiego warzy Spezial Brau albo chociażby Kundmuller. Dobra słodowa podbudowa z lekkim karmelem i średnia wędzonka, jednak inna od tej z wielu piw frankońskich, mniej kojarząca mi się z kiełbasą i wędlinami a bardziej ogniskowa, palonego drewna. Ten sam wędzony motyw pojawia się w aromacie. Wysycenie niskie, odrobinę zbyt niskie, treściwośc odpowiednia dla 13 blg. Goryczka za to dość spora jak na ten styl, trochę pozostająca. Fajne piwo, smaczne ale z ostatnio pitych wędzonek Osowa Góra zrobiła na mnie lepsze wrażenie

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎