Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Namysłów, Namysłów Ciemne Typu Irlandzkiego

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Namysłów, Namysłów Ciemne Typu Irlandzkiego

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Głęboka miedź, klarowne. [4]
    Piana: Jasno brązowa, średnio pęcherzykowa, trochę za szybko opada, ładnie zdobi szkło. [3.5]
    Zapach: Czekoladowy, waniliowy, lekko przypiekany i tostowy, trochę likierowy. Po zabełtaniu pojawił się karmel. Podane w składzie 5 słodów dominuje, brakuje doznań od chmielu. [3.5]
    Smak: Jak w zapachu, a nawet lepiej. Piwo nie jest zbyt słodkie, jak się spodziewałem. Czekolada trochę mniejsza, za to więcej jest kwasu chlebowego, ciemnej skórki od chleba i melanoidyn. Goryczka kawowa, niska. Na finiszu kwasek jak w stoucie. [4]
    Wysycenie: Niskie, odpowiednie. [4]
    Opakowanie: Typowa estetyka z Namysłowa, dedykowany kapsel, butelka bezzwrotna. [3.5]
    Uwagi: To piwo górnej fermentacji smakuje jak dziwny mariaż koźlaka ze stoutem i jest całkiem smaczne, na dodatek bardzo tanie ( 2,49 zł).
    Warka 09.11.2016.

    Moja ocena: [3.75]

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #3
      Nie wiem jak smakował Irlander, ale jest to zapewne powrót tego piwa. Przynajmniej ekstrakt się zgadza.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23792

        #4
        aż chyba wygrzebiemy puchę do porównania
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #5
          Adminie czyń swą powinność, bo jak nie teraz, to kiedy?

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • forra6
            Senior
            • 11-2008
            • 413

            #6
            Faktycznie bardzo dobre, w miarę lekkie, ciemne piwo. Nieprzesadnie nagazowane, niezalegające, spokojnie można 3 bachnąć i nie być przesłodzonym/zakawionym. Fajnie dobrana proporcja słodyczy/palonej kawy. Kupione za 2.99 zł w osiedlowym markecie ogolnospożywczym. Butelka tradycyjna niezwrotna.
            Don't trust nobody, It will cost you much too much
            Beware of the dagger, It caress you at first touch
            O, all small creatures, It is the twilight if the gods

            Comment

            • legart
              Senior
              • 06-2012
              • 913

              #7
              Mnie akurat trafiło się przesłodzone z dominującym karmelem i słodką kawą zbożową, bez paloności, ulepek. Niezbyt mi smakowało
              Last edited by legart; 23-08-2016, 21:51.

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12171

                #8
                Umówmy się, że największą cechą wspólną tego piwa z Irlandią jest miejsce produkcji - również w katolickim kraju

                Ale ciemniaki jakoś im wychodziły. Trochę słodyczy (może mogłaby być nieco mniej jak dla mnie), trochą owoców, muśnięcie kawy.
                Ogólnie jako piwo całkiem ok.

                Jakby użyć belgijskich drożdży i dać trochę większy ekstrakt to byłby fajny bruin/dubbel.

                Dziesięć lat temu Irlandzkie wzbudzało spore poruszenie.

                Warto poczytać, żeby zobaczyć jak przez te dziesięć lat piwny świat się zmienił

                Twoje zdanie na temat konkretnych wytworów piwowarskichPoddziały: Polska | Europa | Piwa domowe (...)
                Last edited by darekd; 25-09-2016, 23:01.

                Comment

                • Dukat_WSI
                  Senior
                  • 03-2015
                  • 781

                  #9
                  Piłem wczoraj i jeśli to ma być piwo irlandzkie, to najprędzej irish red ale. A nuty koźlaka czuć.
                  Last edited by Dukat_WSI; 01-10-2016, 07:14.

                  Comment

                  • marecki12
                    Senior
                    • 12-2005
                    • 156

                    #10
                    Zdjęcie piwa
                    Attached Files
                    http://marecki12.web-album.org/

                    Comment

                    • fidoangel
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 3489

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi


                      Warto poczytać, żeby zobaczyć jak przez te dziesięć lat piwny świat się zmienił

                      http://www.browar.biz/forum/showthre...s%C5%82%C3%B3w
                      A zwłaszcza ceny za nowość w mieście
                      "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                      Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                      Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                      Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                      Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9732

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Brązoworubinowy klarowny. [4]
                        Piana: Kremowa, bardzo drobna, średniowysoka ale trwała. [4]
                        Zapach: Karmel i nuta winna, powiew słodu palonego. Niby nic, ale przyzwoicie. [3.5]
                        Smak: Lekki karmel, nuta orzechowa, ślad kwaskowy, słód nieprzesadzony. Może troszkę wodnisty...? [3.5]
                        Wysycenie: Średnie, OK. [4]
                        Opakowanie: Dopracowane, w serii namysłowskiej, charakterystyczne, włącznie z butelką, która ma swój urok. Kapsel piwa. [4]
                        Uwagi: Taki całkiem zwykły, bez napinki ciemniak, do wypicia, na dodatek dostępny i tani .

                        Moja ocena: [3.625]

                        Comment

                        • umbra
                          Member
                          • 07-2012
                          • 90

                          #13
                          Koźlakowy
                          NORD EXPRESS

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: ciemny rubin ale od piwa ciemnego nawet typu irlandzkiego oczekuję większej ciemności [4]
                            Piana: jasno-beżowa, drobna, delikatna, wręcz puchowa momentami, opada powoli ale do końca zostaje na piwie [3.5]
                            Zapach: leciutki, lekko palonego słodu, wytrawne owoce [3.5]
                            Smak: spodziewałem sie lekko ulepkowatego piwa, a tu niespodzianka, dość miła wytrawność, lekko palonej kawy, w ślad za nią idą cierpko-pestkowe akcenty owocowe, większa słodowość na finiszu na końcu języka, piw jest dość pełne, jednocześnie lekkie, nieźle zbalansowane [3.5]
                            Wysycenie: ciut za dużo [4.5]
                            Opakowanie: podoba mi się szata graficzna Namysłowa, firmowy kapsel dedykowany piwu [5]
                            Uwagi: Niezły ciemniaczek, warto sięgnąć

                            Moja ocena: [3.65]
                            Attached Files
                            Last edited by becik; 16-10-2017, 21:12.
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • Pivotal
                              Senior
                              • 05-2013
                              • 671

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Brąz, pod światło rubinowy, piwo przejrzyste. Barwa odpowiednia bardzie dla piw półciemnych... [3.5]
                              Piana: Bardzo wysoka i bardzo trwała, drobnoziarnista o żółtawym zabarwieniu, ładnie osiada na szkle i pozostaje do końca. [4.5]
                              Zapach: Karmelu, suszonych owoców z odrobiną słodów palonych. Momentami jak ciasto "murzynek". [3.5]
                              Smak: Karmelu, suszonych owoców, niewielkie nutki czekoladowe i palone oraz posmak wspomnianego już murzynka. Piwo nie jest słodkie, da się w nim wyczuć delikatną kwaskowatość. [3.5]
                              Wysycenie: Od początku do końca. [4]
                              Opakowanie: Firmowa, bezzwrotna butelka. Etykiety, dość ładne z podanym składem. Kapsel z nadrukiem. [3.5]
                              Uwagi: Warka do 26.09.2018/L.2.3.01, wypite 14.06'18. Dobry ALE za przystępną cenę. **295**

                              Moja ocena: [3.625]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎