Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Markowy, Bojarskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Markowy, Bojarskie

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Poprawna APA:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: bursztynowy [5]
      Piana: ecru, drobna, zwarta i mocna, długo się utrzymuje [4.5]
      Zapach: przyjemny choć niezbyt intensywny, głównie owocowo-słodowy [3.5]
      Smak: pełne, treściwe, mocna goryczka chmielowa ale nie dominująca, potem idą smaki owocowe, brzoskwiniowo-cytrusowe, caloć ładnie zakończona zbożowym akcentem [4.5]
      Wysycenie: bez zarzutu [5]
      Opakowanie: fajna etykieta, brakuje tylko firmowego kapsla [4.5]
      Uwagi: Warte ponownego sięgnięcia

      Moja ocena: [4.2]
      Attached Files
      Last edited by becik; 29-04-2016, 19:53.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • yoda79
        Senior
        • 01-2013
        • 861

        #4
        Gdzie dorwałeś butelki?

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          W Hajnówce
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • yoda79
            Senior
            • 01-2013
            • 861

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
            W Hajnówce
            E tam, myślałem, że gdzieś bliżej. Dzięki, pozdrawiam.

            Comment

            • yoda79
              Senior
              • 01-2013
              • 861

              #7
              Smaczne APA, gęsta piana, utrzymująca się do końca.
              Barwa bursztynowa, w aromacie delikatny biszkopt i cytrusy, smak podobnie, aczkolwiek goryczka zbyt niska (nawet jak APA) i lekko ściągająca.
              Smaczne, ale z mankamentami.
              Mam nadzieję, że piwa z tego browaru szerzej zagoszczą w Warszawie - jakimś cudem po jednej butelce właściciel pewnego sklepu ściągnał je do siebie.
              Ogólnie mocno kibicuję polskim rzemieślnikom, niech się chłopakom wiedzie i oby tylko warzyli dobre piwa to pospłacają kredyty
              Kontraktowcom mniej, chyba, że trzymają poziom jak Pinta czy Raduga

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9729

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bursztynowy zamglony. [4]
                Piana: Kremowa, bardzo drobna, wysoka i trwała. [4]
                Zapach: Owoce i słód, może minimalny powiew chmielu... [3.5]
                Smak: Goryczka nie pozostawia wątpliwości, kto tutaj rządzi... Jest też oleistość, orzechy i ślad karmelu daleki. Treściwy. [4]
                Wysycenie: Średnie. [4]
                Opakowanie: Niby fajna nazwa, ale biorąc pod uwagę lokalizację browaru, trochę zatrąca ciągotami... Słaba jakość papieru, jeszcze słabsza grafiki. Goły czarny kapsel. [3]
                Uwagi: Czy naprawdę smaczne piwo z Hajnówki nie może się jakoś sensownie nazywać? Ja wiem, że wszystkie żubry są już pozajmowane, ale został chociażby rzęsorek... . A tu "Bojarskie"...

                Moja ocena: [3.775]

                Comment

                • chechaouen
                  Senior
                  • 01-2011
                  • 1180

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemny bursztyn, mętność na średnim poziomie [4]
                  Piana: Imponująca. Obfita i fajnie sztywna. Dobrze też z trwałością [4.5]
                  Zapach: Głównie owoce - tropiki i cytrusy. Niestety kiepsko z intensywnością. Mocno rozmyty ten aromat [3.5]
                  Smak: Goryczka jak na APA zaskakująco głęboka i długa, ziołowo-grejpfrutowa. Na finiszu nieco garbnikowa, ale w sumie przyjemna. Ciało słodowe nie za pełne, jest tu trochę karmelu. Brakuje trochę owoców, czegoś bardziej wyrazistego na kontrze do goryczki W sumie poprawnie, ale czegoś brakuje [4]
                  Wysycenie: W moim odczucie troszkę za wysokie [4]
                  Opakowanie: Ładna etykieta z ciekawą klimatyczną grafiką. Bardzo dokładny skład i parametry [4.5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.9]

                  Comment

                  • DariuszSawicki
                    Senior
                    • 08-2012
                    • 2868

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bursztynowy, średnio mętne. [4]
                    Piana: Kremowa, złożona ze średnich pęcherzyków, niezbyt trwała, zostawiła brzydkie krzaczki na szkle. [3]
                    Zapach: Zdecydowanie owoce i to w takiej kolejności: mango, mandarynka, marakuja, pomelo. W tle powiew zboża z pola. [4]
                    Smak: Dosyć treściwe jak na APA z trochę zbędnym karmelem. Goryczka wysoka, nawet lekko zalega i objawia się w postaci grejpfruta, pestki i super mocnej zielonej herbaty. [4]
                    Wysycenie: Trochę za duże. [3.5]
                    Opakowanie: Nazwa nawiązuje pewnie do dzielnicy Białegostoku. Komplet informacji, papier na etykiecie bardzo dobrej jakości... tylko rysunku nie rozumiem. Może ktoś mnie oświeci? [4.5]
                    Uwagi: Wypasione APA z Hajnówki, smakowało mi, choć końcówka trochę przegina, jest odrobinę przechmielone jak na ten styl.
                    Najlepiej spożyć przed: 10.04.2017.

                    Moja ocena: [3.9]

                    Comment

                    • leona
                      PremiumUżytkownik
                      • 07-2009
                      • 5853

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasna herbata [4]
                      Piana: Biała, nieco przytłumiona jasnym kremem, drobniutka i obłędnie długa. Nie przypominam sobie ejla, w którym niewysoka piana utrzymałaby się do końca szklanki pitej ponad pół godziny [5]
                      Zapach: Słodycz owoców tropikalnych i słodu. Trochę przejrzałych cytrusów i szczypta żywicy. Wydaje się nieco za słodkie ale jest to słodycz przyjemna i zachęcająca.
                      Efekt psuje wychodząca po ogrzaniu piwniczność. A przecież to nie Opat [3.5]
                      Smak: Po aromatycznych zapowiedziach następuje lekka konsternacja. Na języku czujemy raczej wytrawność, fakt, że w towarzystwie biszkopta i zbożowości. Goryczka średnia, przyjemnie wybijająca się w pustawej końcówce. I znowu ta piwnica... [3.5]
                      Wysycenie: Średnie [4]
                      Opakowanie: Ciekawa grafika ale co ma bojar zadźgany przez opryczników Iwana Groźnego do apa? [3.5]
                      Uwagi: Nieźle wydane 7,5 zł. Szkoda, że warka zrobiona na jakimś trefnym słodzie bo gdyby nie piwnica ocena byłaby zacna!

                      Moja ocena: [3.7]

                      Comment

                      • yaro74
                        PremiumUżytkownik
                        • 09-2012
                        • 2089

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: jasnozłoty, zamglony. [4]
                        Piana: wysoka, drobne i średnie pęcherzyki, trwała. [4]
                        Zapach: niezbyt intensywny, przyjemny, cytrusowy i lekko słodowy. [3.5]
                        Smak: cytrusy, słód, lekka, może nieco za lekka goryczka, krótka, przyjemna w piciu. Piwo jest lekkie, orzeźwiające, niezłe w smaku. [3.5]
                        Wysycenie: średnie. [4.5]
                        Opakowanie: ładna etykieta, trochę niewyraźny rysunek w tle. Podany pełny skład, niestety goły kapsel. [4]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [3.65]

                        Comment

                        • MarcinKa
                          Senior
                          • 02-2005
                          • 2729

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Pomarańczowy, bursztynowy, ładny. Piwo mętne. [4]
                          Piana: Leciutko beżowa, drobna. Początkowo średnia, później pięknie rośnie. Obfita i trwała. pozostawia duże ślady na ściankach kufla. [4.5]
                          Zapach: Mocny, owoce tropikalne wpadające w żywiczne nuty. W tle podbudowa słodowa. [4.5]
                          Smak: Orzeźwiający, lekki. Owocowy, słodowy z wyraźną kontrą goryczki. Słodycz niewielka, leciutka kwaskowość. Goryczka cytrusowa/żywiczna przechodząca niestety w łodykową. Średnia, nie zalegająca. [4]
                          Wysycenie: Drobniutkie, średnie/silne i trwałe. Doskonale pasuje do piwa. [4.5]
                          Opakowanie: Nie jest źle. Starannie wykonane, parametry podane, skromna kolorystyka i grafika. Nazwa trochę importowana, ale swojskie szlacheckie, hetmańskie, książęce już chyba się wyczerpały. Brak tylko firmowego kapsla. [3.5]
                          Uwagi: Co wezmę piwo z tamtego rejonu (Harasimowicze, Siemiatycze) to mi smakuje. Dopiero zaczynają, a już jest tak smacznie.

                          Moja ocena: [4.225]
                          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎