Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Markowy, Wilczy szlak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Markowy, Wilczy szlak

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Dobra AIPA:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: pomarańczowo-bursztynowy [5]
      Piana: ecru, drobna, zwarta, zostaje w szkle gdy piwa już nie ma [4.5]
      Zapach: dość dobrze wyczuwalny, owocowo-słodowy [4]
      Smak: pełne, treściwe, fajna mocna chmielowa goryczka ale nie zalegająca i nie dominująca, dobrze skomponowana z owocowymi smakami i dobrze wyczuwalnym słodowym smakiem [4.5]
      Wysycenie: ciut za duże [4.5]
      Opakowanie: fajna etykieta, brak do szczęścia firmowego kapsla [4.5]
      Uwagi: Smaczna AIPA

      Moja ocena: [4.35]
      Attached Files
      Last edited by becik; 27-04-2016, 19:13.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • yoda79
        Senior
        • 01-2013
        • 861

        #4
        Mało karmelu, piękna piana, spora (na ecie 78 ibu), może lekko zalegająca goryczka, niezły cytrusowy aromat, jest dobrze Takie bardziej west coast niż east coast
        Szkoda, że tak trudno dostępne.
        Last edited by yoda79; 13-05-2016, 21:30.

        Comment

        • DariuszSawicki
          Senior
          • 08-2012
          • 2868

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztynowy, bardzo delikatnie zamglone. [4.5]
          Piana: Kremowa, drobna, trwała, świetnie zdobi szkło. [5]
          Zapach: Wyrazisty, głównie tropiki i cytrusy z lekką naftą. [4.5]
          Smak: Bardzo treściwe, pełne i trochę słodkie piwo, ale bez karmelu. Z drugiej strony solidna goryczka, wysoka, jednak bez zalegania. Tropików dużo mniej niż w zapachu, dzielnie zastępują je cytrusy i sosnowe doznania. Wszystko jest bardzo aksamitne mimo zbyt chyba dużego poziomu alkoholu w składzie, którego właściwie nie czuć na języku. [4.5]
          Wysycenie: Średnie, bardzo odpowiednie. [5]
          Opakowanie: Pełny skład, fajna etykieta, tylko szkoda że termin ważności zamazany. [4.5]
          Uwagi: Okazuje się, że na sąsiednim Podlasiu można uwarzyć bardzo dobre piwa. Gloger niech się uczy. Brawo dla Hajnówki !
          Termin ważności chyba do 30.08.2016.

          Moja ocena: [4.575]

          Comment

          • chechaouen
            Senior
            • 01-2011
            • 1180

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bursztynowy. Zmętnienie lekko-średnie [4]
            Piana: Obfitość na średnim poziomie. Dobrze jest z trwałością, piano opada powoli, bardzo ładnie oblepia szkło, jest fajnie sztywna [4]
            Zapach: Zdecydowanie owocowy - US chmiel w postaci tropików i cytrusów. Te pierwsze wyraźniejsze, mango i multiwitamina grają tu pierwsze skrzypce. Intensywność na poziomie średnim, zadowalającym, ale bez szału, zapach "soczysty" nie jest, są jeszcze rezerwy tutaj [4]
            Smak: Goryczka porządna i długa (deklarowane IBU: 78), profil grejpfrutowy. Ciało słodowe dość pełne, sporo w nich wspomnianych akcentów owocowych. Dzięki temu goryczka nie męczy i nie zalega. Wszystko nieźle ze sobą współpracuje. Przyjemna AIPA [4.5]
            Wysycenie: Średnie [4.5]
            Opakowanie: Ładna etykieta z fajną grafiką. Dokładny skład i parametry. Gorzej z jakością papieru [4]
            Uwagi: Piwo z datą: 20.07.2016

            Moja ocena: [4.225]

            Comment

            • hajnowka
              Junior
              • 04-2012
              • 16

              #7
              Kolor: Przyćmiony bursztynowy, [5.0]
              Piana: Drobnopęcherzykowa, trwała, zostawia ładne "firany" na szkle [5.0]
              Zapach:: Amerykański chmiel w dużej dozie intensywności [5.0]
              Smak: Solidna podbudowa słodowa skontrowana intensywną i tylko nieco zalegającą goryczką. Pomimo wysokiego blg bardzo pijalne, alkohol praktycznie niewyczuwalny. [4.5]
              Wysycenie: Odpowiednie. [5]
              Opakowanie: Przyjemna dla oka etykieta, wszystkie potrzebne informacje zawarte. Szkoda, że kapsel niefirmowy. [4]
              Uwagi: Nabyte w Hajnówce ze ok 7,20pln. W tej cenie ciężko mi wytypować lepsze AIPA

              Comment

              • MANOL
                Member
                • 10-2008
                • 60

                #8
                Podrożały???? Gdzie kupiłeś?
                W rybnym naprzeciwko Kauflanda były po 5,20-5,60.

                Comment

                • hajnowka
                  Junior
                  • 04-2012
                  • 16

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MANOL Wyświetlenie odpowiedzi
                  Podrożały???? Gdzie kupiłeś?
                  W rybnym naprzeciwko Kauflanda były po 5,20-5,60.
                  5,20-5.60 to cena za Kosy Most

                  Comment

                  • MANOL
                    Member
                    • 10-2008
                    • 60

                    #10
                    No to miałem farta.
                    Dwa razy kupowałem i wszystkie mieściły się w przedziale 5,20-5,60.

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9731

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemnozłoty nieklarowny. [4]
                      Piana: W zasadzie nie ma, po prostu piwo na WFP zostało nalane dużo za zimne... [2]
                      Zapach: Sosna, chmiel, może daleki ślad cytrusowy. Wilka nie wyczuwam . [3.5]
                      Smak: Cierpko-sosnowa goryczka, lekko podkreślona cytrusami. Bez przegięć, wyważony, OK. [4]
                      Wysycenie: Średnie. [4]
                      Opakowanie: Ocena uśredniona - piwo lane na WFP, chociaż muszę ją obniżyć ze względu na makabryczną etykietę. Tego się wilkom nie robi... [3]
                      Uwagi: Całkiem fajne, goryczkowe, ale nieprzesadzone piwo.

                      Moja ocena: [3.575]

                      Comment

                      • yaro74
                        PremiumUżytkownik
                        • 09-2012
                        • 2089

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: złoty, zamglony. [4.5]
                        Piana: piana wysoka, drobna, trwała, zostawia ślady na szkle. [5]
                        Zapach: średnio intensywny, cytrusy, słód, lekki karmel i sosna. [4]
                        Smak: owocowy, lekko ziołowy. Goryczka jest średnio mocna, krótka, przyjemna w piciu, zbalansowana dobrze wyczuwalną słodowościa. Piwo jest średnio treściwe. [4]
                        Wysycenie: średnie. [5]
                        Opakowanie: ładna etykieta, podany pełny skład, kapsel bez nadruku. [4]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [4.175]

                        Comment

                        • leona
                          PremiumUżytkownik
                          • 07-2009
                          • 5853

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemne złoto wpadające w lekką herbatę. Opalizujące [4]
                          Piana: Niska, duże pęcherzyki, średnio długa [3.5]
                          Zapach: Słodkie owoce tropikalne, delikatna żywica, trochę trawy, lekko ciasteczkowa słodowość. Generalnie aromat ładny ale mało intensywny, trzeba się nakręcić szklanką i nawsadzać nosa [3.5]
                          Smak: Dość treściwe, na szczęście nie za słodkie. Goryczka spora ale nie zagłuszająca słodowości, przyjemnej, owocowej. Cytrusy i przewaga świeżego igliwia. Końcówka wytrawna. [4]
                          Wysycenie: Średnie, no może ociupinkę za duże [4]
                          Opakowanie: Sporo informacji i brak bajek z mchu i paproci. Grafika prosta, niemal minimalistyczna [3.5]
                          Uwagi: Dobre, niemal wytrawne aipa. Szkoda, że aromat wycofany

                          Moja ocena: [3.75]

                          Comment

                          • Pancernik
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 9731

                            #14
                            Chciałem zauważyć, że etykieta uległa znaczącej poprawie.
                            Widocznie wilki parę razy pogoniły grafika...
                            Teraz muszą jeszcze dopaść gościa, który odpowiada za naklejanie etykiet .

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎