Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Kraftwerk] sTEAm Time

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, [Kraftwerk] sTEAm Time

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasny bursztyn, zamglone. [4.5]
    Piana: Beżowa, dość obfita, drobnopęcherzykowa, średnio trwała, delikatnie zdobi szkło. [4]
    Zapach: Bergamotka, cytrusowy, kwiatowy, średnio intensywny, ciekawy. [4]
    Smak: Średnia podstawa słodowa, słodkawe, earl grey, cytrusy, średnio-wysoka goryczka cytrusowo-herbaciana, dość krótka, ale całkiem przyjemna. [4]
    Wysycenie: Niezbyt wysokie - pasuje. [4]
    Opakowanie: Ładna etykieta, adekwatna do piwa, komplet informacji. [4.5]
    Uwagi: Całkiem smaczne piwo, na szczęście nie zdominowane przez bergamotkę - co zdarza się w podobnych piwach. Co do dodatku hibiskusa, to cieżko mi się wypowiedzieć ponieważ chyba nie miałem z nim styczności, ale zakładam, że to mogą być te kwiatowe nuty w aromacie.
    Z ciekawostek: na etykiecie napisano by serwować w temperaturze 14-16 stopni - choć ja i tak z przyzwyczajenia większość piw piję "ciepłe".
    Warka 07.10.2016

    Moja ocena: [4.05]

    Comment

    • Pess09
      Senior
      • 12-2013
      • 284

      #3
      Piłem to piwo jakiś tydzień temu, zarówno w zapachu jak i smaku mocna herbata w stylu earl grey, goryczka była wyraźna i ziołowa, piwo ogólnie średnio mi podeszło, bardziej odpowiadała mi Panakeja.

      Comment

      • grejwi
        Member
        • 08-2014
        • 78

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złote. Zmętnione. [4]
        Piana: Obfita i dość drobna. Lekko zdobi szkło. Co warte podkreślenia - dość wyraźna warstwa piany utrzymuje się bardzo długo! [4.5]
        Zapach: Bergamotka oraz słodki, kwiatowy zapach (zakładam, że hibiskus, ale jak on pachnie nie wiem). Z czasem wychodzi trochę lekkiego i przyjemnego (!) aromatu warzywnego (summit?). [4.5]
        Smak: Całkiem orzeźwiające. Mocna grapefruitowa goryczka. Minimalnie wychylone w kierunku słodyczy. [4]
        Wysycenie: Średnio wysokie - bardzo pasuje. [5]
        Opakowanie: Dobra kolorystyka, dużo detali, interesująco wykonany rysunek. Skład i parametry stosunkowo szczegółowe. Kapsel czarny. [4.5]
        Uwagi: Warka do 07.10.2016 r.

        Moja ocena: [4.3]

        Comment

        • chechaouen
          Senior
          • 01-2011
          • 1180

          #5
          Fota:
          Attached Files

          Comment

          • chechaouen
            Senior
            • 01-2011
            • 1180

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasny bursztyn. Zamglony [4]
            Piana: Skromna. Po chwili już cienka chmurka na powierzchni i resztki na ścianach [2]
            Zapach: Owocowy. Cytrusy, tropiki. Nutkę earl grey też czuję, ale mało wyraźnie. Podanych w składzie bergamotki i hibiskusa nie wywąchałem [4]
            Smak: Naprawdę ciekawe i smaczne piwo. Goryczka spora, ale doskonale skontrowana niebanalną słodyczą, słodką kompozycja w której tropiki mieszają się z posmakami posłodzonej herbaty earl grey. Tych słodkich akcentów sporo i odzywają się nawet na finiszu. Goryczka grejpfrutowa. [4.5]
            Wysycenie: Niskie, pasuje [5]
            Opakowanie: Ładna etykieta, dokładny skład. Jak to Kraftwerki [4.5]
            Uwagi: Data na ecie: 16.04.2017

            Moja ocena: [4.075]

            Comment

            • DariuszSawicki
              Senior
              • 08-2012
              • 2868

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bursztynowy, trochę za mętne. [3.5]
              Piana: Beżowa, drobnopęcherzykowa, trwała, ładnie znaczy szkło. Jedyny minus to taki, że jest bardzo niska. [4]
              Zapach: Kwiaty, herbatka z hibiskusa, a nawet trochę czarnej. Mało amerykańskich chmieli, natomiast narastają po czasie nie wiadomo skąd zioła i to takie sugerujące pikantność. [4]
              Smak: Umiarkowanie słodkie, podobnie goryczka, herbatka obecna, ale już bez hibiskusa, amerykańskie chmiele wyraźniejsze niż w zapachu. Oprócz cytrusów ponownie są zioła. [4]
              Wysycenie: Niskie. [4]
              Opakowanie: Dobrej jakości etykieta i odpowiedni rysunek na niej. Można byłoby bardziej dokładnie podać słody, kapsel czarny golas. [4]
              Uwagi: Bardzo smaczne IPA, rzeczywiście jest herbatka jak i hibiskus, ale w odpowiedniej proporcji która nie myli piwo z napojem herbacianym.
              Warka 12.04.2018.

              Moja ocena: [3.975]

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎