Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Osowa Góra, Bydgoskie Sesyjne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23793

    Osowa Góra, Bydgoskie Sesyjne

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • klucha710
    Member
    • 05-2016
    • 35

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Słomkowy, wpadający w złoty. Lekko opalizujące. [5]
    Piana: Kolor biały, szybko opada do zera i brak lacingu. [2]
    Zapach: Kwas masłowy (zapach kojarzący się z wymiocinami dziecka), bardzo delikatne chmiele (korzenny, lekko przyprawowy). Delikatny DMS. Lekkie estry owocowe. [2]
    Smak: Jakiś popiół, chmiele (żywiczność, przyprawy). Goryczka średnia, ale zalegająca. Wytrwany finisz. Średnio lekka treściwość. [4]
    Wysycenie: Średnie, gładkie. [5]
    Opakowanie: Pełny skład i dane na temat piwa. [5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [3.25]
    Attached Files
    Last edited by klucha710; 05-08-2016, 10:25.

    Comment

    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4312

      #3
      Bydgoskie Sesyjne reklamowane jest jako "Bohemski Pils", co - jak mi się zdaje - nie jest prawdą. Być może dodanie Marynki obok Żateckiego sprawia, że bardziej zbliża się do "polskiego" lagera. Do wypicia, choć bez zachwytów.

      Comment

      • pioterb4
        Senior
        • 05-2006
        • 4322

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
        Bydgoskie Sesyjne reklamowane jest jako "Bohemski Pils", co - jak mi się zdaje - nie jest prawdą. Być może dodanie Marynki obok Żateckiego sprawia, że bardziej zbliża się do "polskiego" lagera. Do wypicia, choć bez zachwytów.
        Czemu nie jest prawdą? Lekki diacetyl, słodowa podbudowa i wyraźna goryczka moim zdaniem zupełnie mieszczą się w definicji

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4312

          #5
          Mieszczą się... , ale tylko z tym znaczkiem.

          Comment

          • Petitpierre
            Senior
            • 01-2014
            • 2560

            #6
            Aromat wyraźnie goryczkowy, ziołowy, orzeźwiający, typowy na lato, ale nie wodnisty. Nuta dolna bardziej słodowa. Smak gorzki, przyjemny, goryczka troszkę może zalegająca, ale to zależy od schłodzenia, Marynka bardziej wyczuwalna niż Saaz w smaku, Saaz w aromacie. Nie wiem jaka cena, ale może to być mityczny "pils za 3zł"

            5/5
            Mały porterek-przyjaciel nerek

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4312

              #7
              Teraz nie kupiłbym nawet za 3 zł. Warka do 22.12.2016. Zapach: żaden. Woda plus mało ciekawa goryczka, poza nią jakiś posmak ostry, żrący. Tego najbardziej nie lubię w piwie. Piana i barwa ok, ale inwazyjność tego piwa z pogranicza chemikaliów bardzo mi się nie podoba.

              Comment

              • yaro74
                PremiumUżytkownik
                • 09-2012
                • 2089

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: jasnozłoty, zamglony. [4.5]
                Piana: wysoka, drobna, gęsta i trwała. Opadając zostawia obfite ślady na szkle. [5]
                Zapach: średnio intensywny, chmielowy, ziołowy, lekko słodowy i lekko kwiatowy, przyjemny. [4]
                Smak: chmielowo-słodowy, ziołowy ze średnio mocną i lekko zalegającą goryczką. [4.5]
                Wysycenie: średnie. [4.5]
                Opakowanie: prosta, nawet ładna etykieta, czarny firmowy kapsel z rozmytym nadrukiem. Podany pełny skład. [4]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.35]

                Comment

                • MarcinKa
                  Senior
                  • 02-2005
                  • 2729

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasny, złoty ale w kierunku bursztyna. Piwo lekko mętne. [4]
                  Piana: Średniej wielkości i trwałości, biała, niejednorodna. [3.5]
                  Zapach: Umiarkowanie mocny, słodowy z kwiatowym chmielem. [3.5]
                  Smak: Dominuje chmiel. Gorzki smak przykrywa słodowość. Goryczka umiarkowana. W posmaku czasem przebija się słodowość, ale niezbyt smaczna. Dość prosty i przeciętny smak. [3.5]
                  Wysycenie: Także przeciętne. Średnie bąbelki, umiarkowane wysycenie. Trochę mało go. [3.5]
                  Opakowanie: Starannie wykonane, parametry podane, kapsel firmowy, kolorystyka trochę pod piwo. Grafika ok, ale specjalnie się nie wyróżnia. [4]
                  Uwagi: Przeciętne piwo, ale bez jakichś bardzo przeszkadzających wad. Jedynie nieprzyjemna jest ta słodowość z posmaku, w przeciwieństwie do smaku i zapachy, gdzie jest ok.

                  Moja ocena: [3.55]
                  To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9732

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złoty lekko zgaszony. [4]
                    Piana: Biała, bardzo drobna, średniowysoka lecz nietrwała. [3]
                    Zapach: Bardzo harmonijny słód i chmiel. Dobra klasyka. [4]
                    Smak: Ślad karmelu, delikatna goryczka, słód. Znowu klasycznie i harmonijnie. [4]
                    Wysycenie: Średniowysokie. [4]
                    Opakowanie: W stylu browaru, charakterystyczne wzornictwo i kształt, tym razem tło jasnozielone. [4]
                    Uwagi: Nie wiem, czy bydgoskie, ale z pewnością jest to piwo sesyjne. Polecam. Sesyjnie .

                    Moja ocena: [3.9]

                    Comment

                    • nietzschee
                      Senior
                      • 07-2016
                      • 319

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Kolor złocisty, mętne, nawet jakieś farfocle w nim pływają [3]
                      Piana: Ładna, drobna, ładny lacing [4]
                      Zapach: Rozczarowujący, oczekiwałem chmielu, mam tylko słód, trochę chleba, maślaność, ziemistość, pieprzność, mydlina i odrobina owoców [2]
                      Smak: W smaku już jest odrobinę więcej chmielu, ale dużo go nie ma, goryczka jest spora, ale pils to nie tylko goryczka, piwo dosyć wodniste, jeżeli to miał być pils w stylu czeskim to powinno być pełniejsze, ale brak chmielu i tak go dyskwalifikuje jako pilsa, więc nie będę narzekał, jest chlebowe z nutą podpiekaną, ziemiste. Taki sobie, wodnisty goryczkowy lager, do żadnego pilsa nie ma startu. [2]
                      Wysycenie: Niskie, dużo za niskie [2.5]
                      Opakowanie: Osówa góra etykietami to nawet rynku regionalniaków nie podbije [2.5]
                      Uwagi: Po carapilsie w zasaypie i po kolorze, obawiałem się, że piwo będzie nazbyt pełne, a tu wodniak.

                      Moja ocena: [2.3]
                      Attached Files
                      Last edited by nietzschee; 30-08-2017, 22:43.

                      Comment

                      • yavo
                        • 03-2009
                        • 909

                        #12
                        Troszkę zbyt wodniste i ciut za mało gorzkie jak na pilsa, ale za to konikowe (lekka stajnia w smaku). Prrrr, szalone.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎