Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Břeclav, Kanec Polotmavý ležák

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Břeclav, Kanec Polotmavý ležák

    Polotmave, czyli tradycyjne czeskie półciemne piwo dolnej fermentacji. Kanec to marka Zámeckého pivovaru w Břeclavi, a prezentowany trunek ma 5% alkoholu, jest filtrowany i pasteryzowany. Chmielony żateckim chmielem. Na etykiecie brak podanego ekstraktu.

    Barwa bursztynowa, wpadająca w miedzianą. Klarowna.
    Lekko złamana biała piana. Nietrwała, szybko opada do cienkiego naśnieżenia i nikłej obrączki wokół szkła.
    Aromat słodowy, z dużym udziałem karmelu i nieznacznymi owocowymi odcieniami.
    Smak zbudowany na słodowej, słodkawej bazie. Podobnie jak w aromacie mocno wyczuwalny karmel. Lekka goryczka. Piwo sprawia nieco wodniste wrażenie mimo wszystko.
    Nasycenie niezbyt duże.
    Butelka z czerwoną etykietą z dzikiem. Elegancki kapsel firmowy.

    Polotmavý Kanec jest bardzo przeciętnym piwem, choć nie spodziewałem się jakiegoś szaleństwa. W mojej opinii nieco lepszy, pełniejszy w profilu jest choćby ogólnie dostępny Skalák Polotmavý. Tak, ten ze słabo ubranymi paniami Dla Kaneca 6,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    #2
    Piwo miedziano-bursztynowe, idealnie przejrzyste. Piękne. Piana drobna, niska, długa.
    Aromat wybitnie słodowy z niemal nieobecnym akcentem chmielu. Słodowość chlebowa, karmel, trochę tosta i szczypta korzennego chmielu.
    W smaku znowuż elementy karmelowe, trochę kawy takiej jak po czwartym płukaniu filiżanki. Słodkawe. Goryczka niska, ledwie wyczuwalna. Wrażenie psuje ni to syntetyczny, ni rozpuszczalnikowy posmak.

    Kolejne przeciętne piwo z browaru ale i tak lepsze od dziesiątki i dwunastki. Za 3,2 zł można wziąć, mocno schłodzić i wypić przy rąbaniu drewna na zimę.

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12171

      #3
      Aromat - słodowy z karmelem, może zleżałe owoce i jakby lekka ścierka
      Piana - umiarkowanie wysoka, dość trwała, z kożuszkiem trochę zostaje na szkle
      Barwa - miedziano-herbaciana
      Wysycenie - dość wysokie, musujące
      Smak - słodowa karmelowość ale bardziej taka cukierkowa, skontrowana dość wyraźną, ale dość dziwną goryczką z ziemisto-łodygowymi posmakami. Finisz dłuższy, pozostawia karmelkowy posmak.
      Treściwość - średnia pełnia

      Piwo nie ma ani fajnej słodowości ani chmielowości. Brak harmonii. Słabo.

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12171

        #4
        Nieco zmieniona eta:
        Attached Files

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎