Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Stary Browar Kościerzyna, [Hopkins] Anakin

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Stary Browar Kościerzyna, [Hopkins] Anakin

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Rogerson
    Senior
    • 08-2012
    • 421

    #2
    Butla przechowywana w pokojowej temperaturze i w pionie a niestety podczas otwierania pół zawartości butelki uciekło.

    Hmm w sumie może to i dobrze bo tak słabej IIPA w życiu nie piłem. Gdzie ta moc? Gdzie te chmiele? Z IIPA piwo nie ma nic wspólnego, ba postawienie tego na półce IPA byłoby mocno nie na miejscu. Smakowało jak imperialny lager.

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowy, trochę zamglone. [4]
      Piana: Kremowa, potężna chyba aż za bardzo. Trzeba nalewać powoli, piwo z butelki mi jednak nie wylazło. [4]
      Zapach: Delikatny. Cytrusy, landrynka, nafta. [3]
      Smak: Wyraźnie słodkie, zbożowe, lekko karmelowe. Goryczka niska, pestkowa i żywiczna. Z czasem wszystko łagodnieje i pije się jak zwykłe IPA. Na finiszu dochodzą biszkopty. [3.5]
      Wysycenie: Za duże jak na IIPA. [3]
      Opakowanie: Brawo za pełny skład, który na dodatek jest ładnie rozmieszczony. Etykieta nawiązująca do Gwiezdnych Wojen, więc jestem usatysfakcjonowany. Kapsel biały, goły. [4.5]
      Uwagi: Coś nie mam ostatnio szczęścia do IIPA, a może styl mi się znudził?
      W Anakinie jest za mało goryczki, deklarowane 70 IBU to za mało, a w odczuciu jest jeszcze mniej. Niemniej piwo jest smaczne i gładkie, ale trochę niezgodne ze stylem.
      Warka 26.08.2016.

      Moja ocena: [3.425]

      Comment

      • kenny
        Senior
        • 04-2009
        • 712

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemnopomarańczowy, mętny. [4.5]
        Piana: Gigantyczna, sama ucieka z butelki po odkapslowaniu, początkowo zajmuje 3/4 kufla uniemożliwiając nalewanie. No nie jest to normalne... [2]
        Zapach: Lekko owocowy, prawie niewyczuwalny. [2.5]
        Smak: Słodkawy, słodowy, lekko brzoskwiniowy, cytrusowa chmielowość, niezbyt silna. Goryczka wysoka, pestkowa, niezbyt przyjemna. [4]
        Wysycenie: Średnie. [4]
        Opakowanie: Jak to u nich, ujdzie, trochę te białe pola zasłaniają zbyt wiele grafiki. [3.5]
        Uwagi: Średnie piwo, właściwie bez zapachu, piana zdecydowanie za wysoka. W smaku zbyt gorzkie, w dodatku goryczka nie jest przyjemna. Coś ostatnio notują spadek formy...

        Moja ocena: [3.275]

        Comment

        • yoda79
          Senior
          • 01-2013
          • 861

          #5
          Jedno z najsłabszych IIPA jakie piłem.
          Średnia, nawet w kierunku niskiej goryczka, jakieś niewyraźne cytrusy w zapachu (nikłe), potężna podbudowa słodowa.
          Jak dla mnie to takie podrasowane marcowe, ale nie o to w Anakinie chodziło.
          Hopkins ogólnie warzy niezłe piwa, ale tutaj wtopa.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎