Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Po Godzinach - Red IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Amber, Po Godzinach - Red IPA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemny rubin, klarowne. [4.5]
    Piana: Jasno-brązowa, wysoka po nalaniu, później za szybko redukuje się do jednak trwałej obrączki. Pęcherzyki średniej grubości. [3.5]
    Zapach: Mało wyrazisty, głównie cytrusy, karmel i żywica od chmielu Chinook. Odczuwalne jest też trochę zboże. [3.5]
    Smak: Na starcie dziwnie wodniste i puste, później dochodzi karmel, który lekko mdli. Dopiero po paru łykach pojawiła się chmielowa goryczka, ale nie dlatego, że jest duża, tylko dlatego że zaczyna zalegać. W odczuciu żywica i cytrusy. [3]
    Wysycenie: Odrobinę za duże. [3]
    Opakowanie: Stylistyka typowa dla serii Po Godzinach, odpowiedni czerwony kolor na etykiecie. Podany jest pełny skład, a nawet IBU-45. [4]
    Uwagi: Kupiłem w Tesco za 4,99 zł. Jak na IPA to bardzo niska cena, tym bardziej szkoda, że piwo jest bardzo przeciętne.
    Warka 17.11.2016.

    Moja ocena: [3.35]

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemnoczerwone, klarowne. [5]
      Piana: Drobno- i średniopęcherzykowa, szybko się dziurawi i opada, zostawia na ścianach drobne wąsy. [3.5]
      Zapach: Karmel, toffi, aromatu chmielowego mało. Słabo. [3]
      Smak: Zdecydowanie za dużo karmelu. Jeśli to był zamierzony efekt - to efekt ten jest słaby. Spod niego przebija się jakaś chmielowa goryczka, trochę cytrusów, trochę żywicy, ale dalej to wszystko jest za słodkie. [3]
      Wysycenie: Nieco za wysokie. [4.5]
      Opakowanie: Jak pozostałe z serii, ale to jest nieco za ciemne, słabo widać na półce. [4]
      Uwagi: Doceniam, że Amber nie chce stać z tyłu, gdy na rynku tyle się zmienia, ale nie zmienia to faktu, że piwo jest zwyczajnie słabe...

      Moja ocena: [3.275]

      Comment

      • paff
        Junior
        • 03-2012
        • 23

        #4
        IPA bym tego piwa nie nazwal. raczej Red ale w wersji troche imperialnej....
        pije sie je calkiem przyjemnie, nie jest to zadna rewolucja, raczej interpretacja klasycznego stylu

        Comment

        • Brodzislaw
          Senior
          • 09-2013
          • 1020

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Wiśniowy, klarowny [4.5]
          Piana: écru początkowo obfita z drobnych i średnich pęcherzyków, z czasem opadła do minimalnej warstwy [4]
          Zapach: z butelki niezbyt intensywny. Dominują słody, czerwone owoce, zbożowość. W szkle podobnie [3.5]
          Smak: słodkawy – karmelowo-owocowy z niską goryczką, lekko zalegającą. Chmiele w smaku są w nucie trawiastej i żywicznej [3]
          Wysycenie: Średnie do wysokiego - ujdzie [4]
          Opakowanie: Czytelne, odpowiedni kolor [3.5]
          Uwagi: Poprawne piwo bez większych wad. Może poza efektem mokrego kartonu po ogrzaniu piwa.

          Moja ocena: [3.425]

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: rubinowo-miedziane [4]
            Piana: beżowa, drobna, utrzymywała sie na piwie do samego końca [4.5]
            Zapach: dziwny, karmelowy [3]
            Smak: brak treściwości, momentami wodniste, a smak? Totalne rozczarowanie, bez względu jaka AIPA to powinna być goryczkowa, a jest na pierwszym planie karmelowo-landrynkowa słodkawość, delikatna goryczka i to bardziej owocowa niż chmielowa, w tle bardzo słabo wyczuwalna słodowa baza [2.5]
            Wysycenie: trochę za dużo [4]
            Opakowanie: etykieta z serii Po Godzinach, średnio mi się podobają, firmowy kapsel [4]
            Uwagi: jak dla mnie mierne piwo ale komuś innemu może posmakować

            Moja ocena: [3.1]
            Attached Files
            Last edited by becik; 29-07-2016, 19:45.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎