Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Witbier cieszyński

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zamkowy, Witbier cieszyński

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bladożółty, mocno zamglony. [5]
    Piana: Biała, średniej obfitości jak na pszenicę, średnio trwała, dość "aktywna [3]
    Zapach: Sporo kolendry, słód pszeniczny, troszkę cytrusów, delikatna szmata. Przeciętny, brakuje mu troszkę nut owocowo-cytrusowych. [3]
    Smak: Pszeniczna słodowość, drożdże, kolendra, wyraźne cytrusy, delikatna goryczka, dobrze zbalansowane, treściwe, nie mdli. W W posmaku, prócz typowego witbiera, odrobina gruszki. [4]
    Wysycenie: Średnie - pasuje. [4.5]
    Opakowanie: Etykieta ma ładny wzór, lecz dobór kolorów już wypada trochę gorzej ze względu na czytelność; komplet informacji. [3.5]
    Uwagi: Piwo ani nie zachwyca, ani nie jest słabe, po prostu przeciętny(poprawny) witbier, smakowo w porządku - a to chyba najważniejsze. Warka 15.11.2016.

    Moja ocena: [3.6]

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Blady..., zmętniony. [4]
      Piana: Biała, wysoka, drobna, dość trwała. [3.5]
      Zapach: Słód, grejpfrut, ślad bananowy. [3.5]
      Smak: Lekki chlebek, cytrusy, delikatna goryczka. [3.5]
      Wysycenie: Średniowysokie. [4]
      Opakowanie: W serii cieszyńskiej. Świeżozielone barwy. Ładny kapsel. [4]
      Uwagi: Subtelnie orzeźwiające piwo, w sam raz na lato. Aż dziw, że tak mało (na razie) dostępne...

      Moja ocena: [3.575]

      Comment

      • telek
        PremiumUżytkownik
        • 05-2011
        • 530

        #4
        Co do butelki, to zgadzam się z przedmówcami, że jest to przyzwoity, poprawny witbier, w odróżnieniu od masy innych witów na rynku "nie mdli".
        Natomiast wersja z beczki pita w miniony weekend w Cieszynie była po prostu genialna - wyrywa z butów bogactwem cytrusów w aromacie i smaku, bardzo przypomina mi Celis White warzone na licencji przez Van Steenberge, które bardzo lubię.

        Comment

        • kosher
          Senior
          • 04-2005
          • 2294

          #5
          Dobry witbier na poziomie odpowiednika z Kormorana, tyle że nieco słodszy co pod koniec butelki zaczyna nieco męczyć. Warka 15.11.16.
          Dostępność słabiutka- tak jak West Coast IPA z Zamkowego rzadko go widać w sklepach.

          Comment

          • von_scheisse
            Senior
            • 02-2012
            • 488

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Żółte, zmętnione. Nie zauważyłem, że na dnie butelki było bardzo dużo osadu drożdżowego, który po wlaniu do butelki dał bardzo dużo nieładnych, dużych farfocli, które na szczęście szybko opadły. [4]
            Piana: Piana niska, drobna. Dość szybko opada do cienkiego, równego kożuszka. [3.5]
            Zapach: Zbożowy, delikatnie cytrusowy, z wyraźnym akcentem kolendry. [4]
            Smak: Zbożowy, bardzo przyjemnie cytrusowy, lekko kwaskowy. Kolendra pojawia się dopiero na drugim planie. Goryczki brak. [4]
            Wysycenie: Trochę powyżej średniego. Odpowiednie dla witbiera. [4.5]
            Opakowanie: Ładne opakowanie, choć połączenie kolorów zielonkawo-żółtego i białego nie jest szczytem czytelności. Szkoda, że nie wspomniano, jakiego konkretnie chmielu użyto. [4]
            Uwagi: Data przy­dat­no­ści do spo­ży­cia: 16.11.2016

            Moja ocena: [3.975]
            Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
            http://www.chmielnik-jakubowy.pl
            https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

            Comment

            • sibarh
              PremiumUżytkownik
              • 01-2005
              • 10384

              #7
              Pijalny lekki smakowo wit:
              Attached Files
              2800 nowe piwa opisałem na forum
              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

              Comment

              • leona
                PremiumUżytkownik
                • 07-2009
                • 5853

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bladożółty, bardzo słabo zmętniony [4]
                Piana: Drobna, biała, wysoka ale bardzo krótka [3.5]
                Zapach: Aromat kolendrowo-goździkowy, wsparty lekkim cytrusem i otoczony pszenną nutą chlebową [3.5]
                Smak: Miękka zbożowość, troszeczkę kwasku i kolendry. Goryczka w górnych zakresach stylu, a może i lekko je przekraczająca [3.5]
                Wysycenie: Spore [4]
                Opakowanie: Ładna kolorystyka, niestety wpływa na trudność z odczytaniem liter [3.5]
                Uwagi: Poprawny ale przeciętny witek. Z dużym zdziwieniem odnalazłem nuty goździkowe.
                Za wydane 3,99 zł nie narzekam. Regularnej ceny, następnym razem bym nie zapłacił

                Moja ocena: [3.55]

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎