Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nepomucen, Old Ale Grand Prix

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Nepomucen, Old Ale Grand Prix

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • tablooid
    Junior
    • 04-2016
    • 8

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Rubinowy, ciemny bursztyn, brunatny [4.5]
    Piana: Szybko zredukowana do obrączki ale lejsing występuje, za co plus [4]
    Zapach: Z butelki intensywne nuty torfu przeplatały się z nutami pakietu i deski. Torf nie występuje tu jako spalona instalacja, czy świeżo kładziony asfalt lecz dominuje tutaj zapach kojarzący się ze starym, zakurzonym telewizorem lub radiem, i jest to na swój sposób bardzo przyjemne. Generalnie bardzo pozytywne odczucia choć fanem old ale nie jestem. Po ogrzaniu wychodzą nuty torfu. [4.5]
    Smak: Dominuje głównie słodowość, torf odchodzi na dalszy plan lub nie ma go prawie wcale. Wyraźnie czuć parkiet, deski takie świeżo przygotowane do lakierowania. Patrząc na ekstrakt wydaje się, że powinno być dość pełne, jednak jest wytrawne i łatwo (zdradziecko) pijalne. Goryczka z tych lżejszych, występuje dopiero po przełknięciu i ma charakter delikatnie popiołowy. W tle nuty karmelu i może delikatne estry w postaci śliwki lub rodzynek. [4.5]
    Wysycenie: Prawie brak, jest delikatne i nieźle współgra z całością. [4.5]
    Opakowanie: Plus za pełen skład. [4.5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4.45]

    Comment

    • melor
      Senior
      • 04-2006
      • 364

      #3
      aromat: karmel, czekolada. Mało intensywny
      kolor: ciemnomiedziany, klarowny
      piana: drobna, bardzo ładnie zbudowana, utrzymuje się cienkim paskiem i lekko oblepia szkło
      smak: Łagodne w smaku. Niskie nasycenie, mała goryczka. Smakuje mi już od pierwszego łyka! W smaku... czekoladowe. Trochę karmelowe. Wyraźnie słodowe. Słodu wędzonego torfem, który podobno gdzieś tu się ukrył, nie czuć w ogóle. Bardzo pijalne. Mógłbym je wypić od razu całe.
      8/10

      Comment

      • Prusak
        Senior
        • 07-2005
        • 4312

        #4
        Ja tam czuję lekką wędzonkę... Głównie w zapachu. Smakowo wytrawność z czekoladowym podkładem, piwo ciężkie, do jednorazowej degustacji, goryczka wydaje się intensywniejsza niż deklarowane 30 IBU. Spodziewałem się, mimo parametrów, czegoś łagodniejszego.
        Chyba się starzeję, bo wypicie całego piwa sprawiło mi kłopot.
        Refleksję miałem taką, że jak cenię generalnie piwa z Nepomucena, to jednak niepotrzebnie kraftowcy starają się przedobrzyć. Argument jest taki, że inaczej piwo jest nudne. No dobrze, to ja tęsknię za nudnym klasycznym old ejlem.

        Comment

        • yaro74
          PremiumUżytkownik
          • 09-2012
          • 2089

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: miedziany. [4]
          Piana: wysoka, drobna, średniotrwała. [4]
          Zapach: średnio intensywny, słodowy, karmel, owoce. Po ogrzaniu wyczuwalne suszone owoce i delikatna wędzonka. [3.5]
          Smak: słodowy, lekko palony, słodkawy, czekolada, karmel, owoce. Goryczka jest średnia, przyjemna w piciu. Piwu trochę brakuje ciała ale jest smaczne i dobrze się je pije. [4]
          Wysycenie: niskie. [5]
          Opakowanie: prosta, dość ładna etykieta, podany pełny skład i wszystkie parametry. Ładny firmowy kapsel. [4]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.875]

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎