Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Wrężel] Miś Wojtek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zarzecze, [Wrężel] Miś Wojtek

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • yaro74
    PremiumUżytkownik
    • 09-2012
    • 2089

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: złoty, mętny. [4]
    Piana: wysoka, gęsta, zbita, drobnopęcherzykowa, dość trwała,zostawia ślady na szkle. [4.5]
    Zapach: niezbyt intensywny, przyjemny, głównie mięta, w tle pojawiają się cytrusy. [3.5]
    Smak: miętowy, świeży, lekko owocowy i słodowy. Goryczka jest średnio mocna, dość przyjemna, lekko drapie w gardło. Całkiem smaczne to piwo, trochę za mało czuć owoców. [3.5]
    Wysycenie: idealne. [5]
    Opakowanie: etykieta może być, kapsel z napisem Wrężel, podany pełny skład. [3.5]
    Uwagi: Piwo uwarzone we współpracy Browaru Wrężel i Surge Polonia.

    Moja ocena: [3.7]

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9732

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasnozłoty zamglony. [4]
      Piana: Biała, bardzo drobna, wysoka, ale średniotrwała. [3.5]
      Zapach: Słód i mięta. Nie lubię mięty... . [3]
      Smak: Mięta. Dość łagodna, ale jednak. W zasadzie głuszy wszystko inne. Nie, nie i nie. NIE. [3]
      Wysycenie: Średnie. [4]
      Opakowanie: Nie po to swego czasu kupiłem koszulkę Surge Polonia z prawie identycznym wizerunkiem Wojtka, żebym teraz marudził. Na dodatek wiele info o piwie i krótka notka o Wojtku. Kapsel browaru. [4.5]
      Uwagi: Świetna sprawa, że Wrężel zrobił polskie piwo "w temacie" mojego włochatego imiennika, w nietypowej kooperacji z firmą odzieżową.
      Tylko... po cholerę było pchać tam miętę? Czułem się trochę, jakbym pił piwo i "zakanszał" czekoladkami "After Eight"...

      Moja ocena: [3.225]

      Comment

      • Koninck
        Senior
        • 03-2009
        • 180

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty, mętny [4]
        Piana: Przy nalewaniu obfita, kożuszek zostaje do końca oblepia ścianki [4.5]
        Zapach: Zdecydowanie mięty, cytrusów [4]
        Smak: Na pierwszym planie mięta + goryczka chmiel [3.5]
        Wysycenie: W sam raz [4]
        Opakowanie: Opakowanie przyjemne trafione w trendy, bo coraz więcej w mediach o Kapralu Wojtku [4]
        Uwagi: Szukałem browary Wrężel by w końcu znaleźć Zarzecze, a piwo w sam raz na upały

        Moja ocena: [3.85]
        Piwo jest tylko dobre i bardzo dobre.

        Comment

        • Koninck
          Senior
          • 03-2009
          • 180

          #5
          Kapsel biały z nadrukiem Wrężel
          Attached Files
          Piwo jest tylko dobre i bardzo dobre.

          Comment

          • DariuszSawicki
            Senior
            • 08-2012
            • 2868

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasne złoto, lekko mętne. [4]
            Piana: Wysoka, szybko opadła, trwale zaznaczyło ślad na szkle. [4]
            Zapach: W przeciwieństwie do Pancernika lubię miętę. Niestety tu jest tylko mięta i pachnie to raczej jak herbatka miętowa niż piwo. [2]
            Smak: Mało słodkie, goryczka zadziwiająco duża, cytrusowa i żywiczna. Mięta oczywiście wyczuwalna, jednak lekka a w połączeniu z goryczką raczej schowana. Inaczej jest w aromacie. Finisz bez zmian, smaczny. [4]
            Wysycenie: Bardzo dobre i odpowiednie, czyli niskie. Nie bekam i nie pierdzę. [4.5]
            Opakowanie: Trochę chropowaty papier. Skład pełny, czyli dobrze. Nasz ukochany polski miś. Czy Pan Jezus może go wskrzesić z martwych? Bardzo proszę... [5]
            Uwagi: Szkoda, że w zapachu mało piwne, ale w smaku jest dużo lepiej.
            Teraz czekam na piwo poświęcone ofiarom bestialskiego banderowskiego ludobójstwa.
            Warka 21.02.2017.

            Moja ocena: [3.375]

            Comment

            • kloss
              Senior
              • 03-2003
              • 2526

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
              Teraz czekam na piwo poświęcone ofiarom bestialskiego banderowskiego ludobójstwa.
              Piwo chyba nie byłoby najlepszym miejscem dla upamiętnienia tej tragedii, chociaż zapewne wpłynęłoby na spopularyzowanie wiedzy o tym temacie.
              Prędzej oczekiwałbym kontynuacji w postaci Baśki Murmańskiej - polarnej niedźwiedzicy, maskotki korpusu Dowbor-Muśnickiego w czasie wojny domowej w Rosji. Przed wojną, po jej śmierci, stała wypchana w Muzeum Wojska Polskiego.

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: ciemno-żólty wpadający w pomarańcz [3.5]
                Piana: obfita po nalaniu, szybko opada do cienkiego kożuszka na piwie [2.5]
                Zapach: czuję mięte i trochę słodu [2]
                Smak: wodnistość dominuje, tak samo jak mięta, smak to mięta, mięta, trochę goryczki, mięta i słodowe posmaki, nie do picia [1.5]
                Wysycenie: za dużo [2.5]
                Opakowanie: fajna etykieta ale moim zdaniem skopiowana z oryginału, kapsel kontraktowca [4.5]
                Uwagi: Piwo z dodatkiem mięty syryjskiej...a może powinno to być: napój alkoholowy, miętowy z dodatkiem piwa? W piwach smakowych - DOBRYCH -piwo powinno dominować, a nie być tłem do wsadu. Miętę lubię ale w kuchni czy w herbacie. Na dodatek - co z tego, że syryjska, kto z konsumentów rozróżni smak mięty syryjskiej od libańskiej, marokańskiej czy polskiej? Domyślam się, że to nawiązanie do pochodzenia Wojtka ale nawet Wojtek, który pił piwo to coś by momentalnie wypluł. Przerost formy nad treścią, tyle w temacie

                Moja ocena: [2.075]
                Attached Files
                Last edited by becik; 31-07-2016, 13:11.
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • rafalek21
                  Senior
                  • 04-2015
                  • 1407

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Zamglony, złoty. [4]
                  Piana: Średnio obfita, w miarę jednolita, średnio-małe pęcherzyki, biała, niezbyt trwała, nie zdobi szkła. [3]
                  Zapach: Słodkawy,lekko słodowy, wyraźna mięta, delikatnie cytrusowy. Spodziewałem się mięty, mimo iż nie jest ona nader intensywna, to jednak za bardzo dominuje w aromacie. [3]
                  Smak: Sporo mięty, uzupełnione cytrusami, wytrawne, goryczka średnio-wysoka, w posmaku słodowe. Umiarkowana pełnia. [3]
                  Wysycenie: Średnie - nie za niskie, nie za wysokie. [4.5]
                  Opakowanie: Bardzo ładna etykieta, z tyłu troszkę mniej czytelnie, komplet informacji o zawartości butelki. [4.5]
                  Uwagi: Lubię miętę, ale na dodatek do piwa się nie nadaje, przynajmniej nie w takiej formie. Da się wypić, wstrętne nie jest, ale nie jest to dobre połączenie smaków, piw z dodatkiem mięty będę już unikał. Warka do 19.04.2017.

                  Moja ocena: [3.2]
                  Last edited by rafalek21; 10-09-2016, 18:04.

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19166

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                    Przerost formy nad treścią, tyle w temacie.
                    Niestety muszę się z tym zgodzić. O ile na którymś z warszawskich festiwali piłem stouta z miętą i dawało to się wypić to ten wypust zaliczam do tzw. "śledziowych" - ciężko to wypić!

                    Comment

                    • GSE
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 424

                      #11
                      w końcu udało mi się dorwać całą butelkę i niestety potwierdziło się to, co czytałem w krytycznych recenzjach - piwo w smaku bardzo bliskie płynowi do płukania ust. ja akurat lubię miętę - w Kolendrze z Miętolina było jej w sam raz, w Lady M nawet za mało, ale w tej warce Misia lekko przesadzili. ogólnie da się wypić mimo opisanego niesmaku i jest ciekawą pozycją na lato. w posmaku też niestety wychodzi coś nieprzyjemnego - tępa ziołowa goryczka, która nie kojarzy się z orzeźwieniem.
                      3,3/5

                      Comment

                      • Prusak
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 4312

                        #12
                        To ja też dorzucę swoje trzy grosze, kupiłem pamiętając dawne wersje tego piwa i dopiero potem spojrzałem na etykietę. Ta mięta.. rzeczywiście pić się nie daje. Mimo goryczki kojarzy mi się w smaku z frumentem z czasów PRL. Oczywiście nie powrócę.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎