Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Birbant] Pils Amerikan Szejk

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Zarzecze, [Birbant] Pils Amerikan Szejk

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Lekko zamglone jasne złoto z pływającymi drobinkami. [3.5]
    Piana: Obfita, gęsta, średnie pęcherzyki, trwała, dość gęsto zdobi szkło. [4.5]
    Zapach: Dość intensywny aromat jasnego słodu, wyraźne, ale nie dominujące cytrusy, odrobina "skutków ubocznych" Mosaica. [3.5]
    Smak: Solidna pilzneńska podstawa słodowa, troszkę słodyczy odsłodowej, cytrusy, średnia goryczka, odrobina mosaicowej cebuli, średnie ciało, całość dość lekka. [3]
    Wysycenie: Średnio-niskie - w porządku. [4]
    Opakowanie: Graficznie w porządku, czytelnie, komplet informacji. Tylko nie wiem czemu piwo nazywa się Amerikan Szejk, a na etykiecie przedstawiony jest Szwejk i to z wąsami. [3.5]
    Uwagi: Piwo nie jest wadliwe, ale połączenie pilsa z amerykańskimi nowofalowymi chmielami niespecjalnie mi pasuje - nie zgrywa się w jedną całość. Ogólnie wypiłem je dość szybko - dobrze gasi pragnienie, ale wolałbym zwykłego(czeskiego/niemieckiego) pilsa albo APA. Warka do 06.12.2016.

    Moja ocena: [3.425]
    Last edited by rafalek21; 22-06-2016, 20:10.

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty, piwo mętne. [5]
      Piana: Ładna, nawet wysoka, biała, drobna. [4]
      Zapach: Warzywka, trochę cebuli, cytrusy. [3]
      Smak: Dosyć wodniste. Goryczka przyjemna, cytrusowa, dosyć mocna. Trochę warzywek. [3.5]
      Wysycenie: Aż za wysokie. [4.5]
      Opakowanie: Birbantowe. [4]
      Uwagi: Te warzywka, chociaż niemocne, zepsuły mi odbiór piwa. Dalej zdatne do picia, ale nie tego oczekiwałem.

      Moja ocena: [3.525]

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9729

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasnozłoty, delikatnie zamglony. [4]
        Piana: Biała, bardzo drobna, dość wysoka i trwała. [4]
        Zapach: Ślad ciastka, chmiel, owoce z naciskiem na cytrusy. Nie da się ukryć, że powiew warzywny także się pojawił... [3]
        Smak: Dość tępa goryczka, lekki maślany posmak, zioła, może trawa jakaś i... ...minimalny kalafior, ale jednak . [3.5]
        Wysycenie: Średniowysokie. [4]
        Opakowanie: Jaskrawozielona eta z sylwetką Szwejka (?), dzierżącego w dłoni dwa kufle. Mylący, dominujący napis "Pils". W tle drapacze chmur i Statua Wolności. Jakoś mi nie podchodzi... [3.5]
        Uwagi: Piwo nie jest złe, ale jakoś nie mogę się do niego przekonać. Może, gdyby to był prawdziwy pils...?

        Moja ocena: [3.425]

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: miedziano-złoty, mętne [4]
          Piana: ecru, gęsta, drobna, utrzymuje się do końca w naczyniu [4]
          Zapach: średnio intensywny, cytrusowo-słodowy [3.5]
          Smak: w miarę pełne i treściwe, dominuje zbyt mocna trawiasto-cytrusowa goryczka, która podczas picia jest wyraźnie mocniejsza, lekko wyczuwalny słodowy finisz [3.5]
          Wysycenie: trochę za duże [3.5]
          Opakowanie: średniej urody etykiety bez polotu, firmowy kapsel [3]
          Uwagi: Poprawne ale nadal twierdzę, ze pilsa na klasycznych chmielach (czyt. niehamerykańskich) trudno jest zrobić dlatego nie jest robiony), piwo ma wady starannie ukryte

          Moja ocena: [3.55]
          Attached Files
          Last edited by becik; 29-09-2016, 18:57.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • DariuszSawicki
            Senior
            • 08-2012
            • 2868

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złoty, umiarkowane zmętnienie. [4]
            Piana: Biała, drobnopęcherzykowa, średniowysoka, dosyć trwała, zachował się delikatny osad na szkle. [4]
            Zapach: Owocowy z warzywnym wtrętem, a konkretnie mandarynka i gruszka plus brokuł. Niepokoi też opiekana nuta niczym w koźlaku. [2.5]
            Smak: Treściwe, zbyt słodowe ze średnią goryczką zorientowaną na słodsze cytrusy. Podobnie jak w zapachu pojawia się warzywo, tyle że jest to raczej cebula. Finisz lekko ziołowy, a cebula jakby wzrasta. [3]
            Wysycenie: Średnie, w zwykłym pilsie wolałbym wyższe, ale tu akurat jest odpowiednie gdyż bekanie cebulą nie jest przyjemne... [3]
            Opakowanie: Pełny skład, brak pomysłu na etykietę, firmowy kapsel, porządne wykonanie. [4]
            Uwagi: Amerikan Szejk lub Szwejk to pewnie jest, ale nie pils.
            Warka 20.03.2017.

            Moja ocena: [3.025]

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎