Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lokale podłej kategorii

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    Lokale podłej kategorii

    Jako że wczoraj zawitaliśmy do takowego z Panem K.C. (dziękuję, że zrobił wyłom w swojej koncepcji "baby do garów" ) nie omieszkam podzielić się refleksjami.

    Otóż lokal ten odznaczał się miłą obsługą i dobrym piwem, które choć tanie jak na warunki wrocławskiego centrum, to jednak ogólnie wcale nie takie tanie (4 zł).
    Nie było uciążliwej żulerskiej klienteli, a nawet jednego pana (który zawitał w progi baru w pozycji wskazującej na rychły upadek ze schodów) wyprowadzono grzecznie za próg.

    Schowek na rowery (WC) jak to w lokalu tej klasy, rodem z lat 70-tych, ale czysty.

    W Czechach chodzę tylko do takich knajp. Natomiast tutaj trochę się obawiałam, że mnie przyuważy ktoś z pracy jak wychodzę - ale bym sobie zrobiła opinię

    Ale w Czechach jest inna atmosfera, inna kultura picia i kultura knajpiana.

    Generalnie nie wiem, o co mi chodzi

    Czy ktoś wie?

    P.S. Chciałabym dodać, że to, że tam byłam z Krzysiem, nie oznacza, że jest to człowiek normalnie zapraszający kobiety do mętowni , byłam tam z własnej woli w celach poznawczych i podejrzewam, że nie ostatni raz - ze względu na Szwejka
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    #2
    Nie wiem o co Tobie chodzi.
    Może po prostu chciałaś sobie coś napisać...
    Byłem w kilku podobnych lokalach. Poszukiwałem nie tyle doznań estetycznych, co obserwacji etnograficznych. No i można się potem pochwalić. Parę wspomnień. *Pijalnia piwa w Augustowie. Klientela miejscowa, średnia wieku 40-50 lat. Wszyscy mają nieźle w czubie, w rogu gra telewizor, barmanka w analogicznym wieku o aparycji włoskiej mammy, atmosfera spokojna. Zasponsorwoałem jednego faceta na kuroniówce i toczyliśmy rozmowy na temat marności ludzkiego losu.* Bar letni w Wetlinie - klasyka!!!! Sporo miejscowych, buda z wyszynkiem, na tarasie proste drewniane stoły, gwarno, śmierdząco, obok stoi sławojka, ale krzaki są bliżej.*Praga, knajpa z boku dworca kolejowego, mało czeska, wszystko tam było obleśne: barman, wystrój, meble, atmosfera, przynajmniej Kruszowicki Leżak mocno schłodzony. *Ciechanowiec - barek o lokalnej nazwie "U Pedałów" (nie wiem dla czego), średnia wieku ok. 20 lat, napalone aż gryzie w oczy, gwarno, leci głośna muzyka rockowa, co chwilę ktoś podchodzi wita się ( połowy nie znam),rozmowy na egzystencjalne tematy, po którymś piwie budujemy piramidę z butelek.
    Lubię eleganckie piwiarnie, czyste, z dyskretną muzyką, ale czasem trzeba zajżeć i do innych miejsc.

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      #3
      Że nie wiem, o co mi chodzi - to był żart, panie.
      W Szwejkowni były nawet dwa telewizory (gdzie byś nie usiadł i tak widziałeś mecz )
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • sensor
        Senior
        • 02-2001
        • 817

        #4
        No właśnie ! Kobiety z reguły wiedzą o co im chodzi.


        To też był żart.
        Dowiedz się więcej o piwie - www.piwoznawcy.pl
        Kursy, szkolenia, raporty sensoryczne.

        Comment

        • Radegast
          Senior
          • 02-2001
          • 1124

          #5
          Myśle, że Marusia chciała oddac klimat jaki ma się w głowie po wyjściu z takiego miejsca

          Ja kosmita, w srod serow i wina piwa szukajacy

          Comment

          • Krzysiu
            Krzysiu
            • 02-2001
            • 14936

            #6
            Wszystkie wypowiedzi na mój temat są nieprawdziwe i nie znajdują pokrycia w rzeczywistości. Dawniej mówiło się, że są wyssane z brudnego palca agentury inspirowanej przez imperialistyczne ośrodki z zachodu.

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23792

              #7
              byłem kiedyś w krakowskiej knajpie z poniedziałkiem w tytule. takiego kibla jak tam był nie zapomina się tak łatwo. wyrwane drzwi, uryna pokrywająca całą podłogę, a i pewnie ściany (sufitu też nie wykluczam) brak światła, tylko jakieś odblaski z zewnątrz, wszystko w pięknym grafitti, nawet wnetrze pękniętej muszli klozetowej.

              ale tak poza tym to w porządku. z głośników sączył się Tool.
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • maryhh
                Senior
                • 02-2001
                • 1895

                #8
                tzn? był tam nasz bojanowski Szwejk???
                Wspieraj swój Browar! I Ty możesz zostać PREMIEREM!
                "do ciężkiej pracy jestem za lekki,
                do lekkiej pracy jestem za ciężki"

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23792

                  #9
                  nie było
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • Marusia
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 20211

                    #10
                    To klimat ma się w głowie, aha

                    "Klimat" napewno pozostał na ubraniu i we włosach w postaci smrodku. Ale to nic nowego, z większości knajp zostaje taka właśnie pamiątka. Co o tyle wkurzające, że drogie knajpy mogłyby zaszaleć na klimę, albo chociaż PORZĄDNĄ wentylację
                    www.warsztatpiwowarski.pl
                    www.festiwaldobregopiwa.pl

                    www.wrowar.com.pl



                    Comment

                    • Krzysiu
                      Krzysiu
                      • 02-2001
                      • 14936

                      #11
                      Kolejny raz zajrzałem do lokalu, o którym mowa na początku - i stała się rzecz nieprawdopodobna. Udało się nawiązać kontakt z właścicielami, pogadaliśmy sobie chyba z godzinę. Klimaty są lepsze niż iloczyn kartezjański Haszka i Hrabala. Po prostu rewelacja. I jeszcze piwo ... Imaginujcie sobie, że oprócz Szwejka mają tam Książęce ze Lwówka - niepasteryzowane! Przed takim zestawem można jedynie pochylić z pokorą głowę i zadać sobie pytanie - dlaczego takie porządne spelunki muszą być wyjątkami na tym padole?
                      Aby jednak nie popaść w nadmierną euforię, planuję wypad w tzw. teren, w celu znalezienia jeszcze gorszej, porządnej spelunki. Oczywiście będzie relacja.

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23792

                        #12
                        no dobra, ale gdzie jest ta knajpa o której ty i Marusia moovicie?
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • Krzysiu
                          Krzysiu
                          • 02-2001
                          • 14936

                          #13
                          Na wszystko przyjdzie czas ... Również na ujawnienie tej słodkiej tajemnicy

                          Comment

                          • Marusia
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 20211

                            #14
                            Lokal jest dobry na spotkanie forumowiczów
                            www.warsztatpiwowarski.pl
                            www.festiwaldobregopiwa.pl

                            www.wrowar.com.pl



                            Comment

                            • Krzysiu
                              Krzysiu
                              • 02-2001
                              • 14936

                              #15
                              I zrobimy tak: najpierw uzgodnimy termin, a potem podamy nazwę i lokalizację. No chyba, że ktoś przypadkiem tam trafi i wypaple.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎