Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gościszewo, Sołtys

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    Gościszewo, Sołtys

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • cyoorka
    Senior
    • 03-2007
    • 338

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnobursztynowe, równomiernie zmętnione. [4.5]
    Piana: Niska, drobna, nietrwała. [2.5]
    Zapach: Estrowy (gruszka, guma balonowa, ale też lekki rozpuszczalnik) oraz lekko ziemisty i przyprawowy. [3.5]
    Smak: Dosyć wytrawne, lekko wodniste, a jednocześnie mulące, mdłe. Podobnie jak w aromacie dominują nuty estrowe, a na drugim planie przyprawowe i żytnie. Na finiszu alkoholowe pieczenie. [3.5]
    Wysycenie: Średnio-niskie. [3.5]
    Opakowanie: Ładne. [4.5]
    Uwagi: Przeciętne.

    Moja ocena: [3.5]

    Comment

    • rafalek21
      Senior
      • 04-2015
      • 1407

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Mocno zamglony bursztyn. [4]
      Piana: Niska i nietrwała. [2.5]
      Zapach: Wyraźnie drożdżowe - goździkowo-bananowe przechodzące w gumę balonową, do tego przyprawowe. [3.5]
      Smak: Niewyraźne, sporo drożdzy i goździków, dalej trochę żyta, dość wytrawne, goryczka bardzo niska, lekka alkoholowa nuta. Treściwe, niezbyt dużo ciała - nawet sprawia wrażenie lekko wodnistego. [3]
      Wysycenie: Niskie - w porządku. [4]
      Opakowanie: Przyzwoita etykieta w stylu innych piw z Gościszewa, niedokładny skład. [3.5]
      Uwagi: Lubie żyto w piwie, ale niekoniecznie tradycyjnego roggenbiera - ze względu na weizenowe drożdże - których nie lubię, mam wrażenie, że z przesadzono z nimi, do tego trochę mało tutaj tego żyta jak na żytnie piwo. Warka do 07.12.2016.

      Moja ocena: [3.25]

      Comment

      • marecki12
        Senior
        • 12-2005
        • 156

        #4
        Zdjęcie piwa
        Attached Files
        http://marecki12.web-album.org/

        Comment

        • Pivotal
          Senior
          • 05-2013
          • 671

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Brązowy, pod światło bursztynowy, nieprzejrzysty o gęstszej konsystencji. [4.5]
          Piana: Średniej wysokości, zbudowana z drobnych i średnich pęcherzyków, nie obklejała szkła, widoczna do końca. [2]
          Zapach: Lekko bananowy, goździkowy, słodowo-ciasteczkowy, kakaowy i ciut drożdżowy. [3.5]
          Smak: Trochę bananów i goździków, pieczonego ciasta, lekkie nuty zbożowe i kakaowe oraz mocniejsze drożdżowe. Piwo treściwe z charakterystyczną żytnią pikantnością i śliskością w ustach. [4]
          Wysycenie: Zbyt wysokie. Niewidoczne w szklance, ale z wyczuwalnym szczypaniem w ustach. [3.5]
          Opakowanie: Jak na zdjęciu wyżej... Może się podobać, podany skład i ekstrakt, kapsel był rocznicowy. [4]
          Uwagi: Warka do 1.03.2017, wypite 29.09'16. Udany zakup, smakowało mi! Warto rozejrzeć się za tym piwem i przekonać się samemu o jego walorach smakowych. **225**

          Moja ocena: [3.625]

          Comment

          • GSE
            Senior
            • 10-2002
            • 424

            #6
            całkiem ciekawe piwo, choć spodziewałem się więcej żytniej oleistości. jest trochę sezonowo i trochę koźlakowo - czyli przyprawy, banany, karmel i ciemny chleb. w smaku raczej intensywne.

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9733

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Brunatnobłotny, mało apetyczny, ale jednak żytni . [3.5]
              Piana: Brudnobiała, średniowysoka, dość drobna, niezbyt trwała. [3.5]
              Zapach: Słód z karmelowym akcentem, może zboże...? [3.5]
              Smak: Słód, orzechowa goryczka, lekka oleistość, ślad lekko sfermentowanych owoców. [4]
              Wysycenie: Średnie. [4]
              Opakowanie: W stylu browaru, kapsel jubileuszowy. Na ecie przestylizowany przedstawiciel społeczności wiejskiej (taki z wyobrażeń lemingów - mój sołtys wygląda zupełnie inaczej ). [3.5]
              Uwagi: Lubię piwa żytnie. To jest niezłe, ale mogłoby być lepsze...

              Moja ocena: [3.725]

              Comment

              • yaro74
                PremiumUżytkownik
                • 09-2012
                • 2089

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: bursztynowy, zmętniony. [4]
                Piana: wysoka, drobna, dość trwała, do końca pozostaje cienka warstwa. [4]
                Zapach: średnio intensywny, przyjemny, drożdże, banan i przyprawy. [3.5]
                Smak: słodowy, lekko słodkawy, drożdże, przyprawy, banan i lekki karmel. Goryczka jest lekka. Piwo jest średnio treściwe i nieźle pijalne. [3.5]
                Wysycenie: średnie. [4]
                Opakowanie: nieciekawa etykieta, brak pełnego składu, jubileuszowy kapsel. [3]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.575]

                Comment

                • rafalek21
                  Senior
                  • 04-2015
                  • 1407

                  #9
                  Warka 10.11.2018 z Lidla.
                  Drożdże, wodniste, trochę DMS, słabe, choć tragedii nie mam to odradzam, po prostu nuda.
                  Last edited by rafalek21; 31-05-2018, 02:29.

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6130

                    #10
                    Też ostatnio sobie zafundowałem to piwo ale nie do końca mi podeszło.
                    W aromacie był banan i goździk ale w wersji guma balonowa... taki też był smak wraz z mini goryczką.

                    Podsumowując dla mnie piwo było trochę za słodkie ale wypić spokojnie się dało

                    Comment

                    • Prusak
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 4312

                      #11
                      To prawda, zapach tak jakby był to pszeniczniak, nawet intensywe te goździki. Barwa miedziana, piana średnio obfita. Piłem i z każdym łykiem szukałem żytniego akcentu, ale trudno go znaleźć. Ani rusz. Żadnego deklarowanego na kontrze "zdecydowaneo charakteru Roggenbiere'a. W miarę ocieplania się wychodzą takie kwaskowate nuty, ale piwo smakuje raczej jak bardziej treściwy i nieco mocniej nachmielony pszeniczniak.

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎