Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łańcut, Czarna Polewka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23793

    Łańcut, Czarna Polewka

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4312

    #2
    Piwo udane, choć jak na mój gust zbyt mocno wyeksponowane są w nim nuty czekoladowe. Aksamitne, gładkie, jednak raczej degustacyjne. Minus za brak odmian chmielu w składzie.

    Comment

    • Pess09
      Senior
      • 12-2013
      • 284

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarny. [4.5]
      Piana: Beżowa, średnio obfita, głównie małe i średnie pęcherzyki, utrzymuje się chwilę i oblepia całkiem nieźle szkło. [4]
      Zapach: Kawa, przypalone ziarna i czekolada, średnio intensywny, nie robi zbytniego wrażenia. [3.5]
      Smak: Ciała jest niezbyt dużo ale płatki owsiane robią nawet robotę i zwiększają odczucie pełni i piwo nawet lekko oblepia, delikatna karmelowa słodycz, prawdziwa gorzka czekolada, kawowa paloność, kawa i czekolada długo zostaje w ustach i daje trochę kwasku. [4]
      Wysycenie: Średnie, ok. [4.5]
      Opakowanie: Etykieta schludna, jest skład, parametry, ładny kapsel browaru. [4.5]
      Uwagi: Raczej nie zgodzę się z poprzednikiem, dla mnie piwo nie jest aksamitne, gorzka czekolada i paloność dla mnie dają raczej efekt szorstkości. Ogólnie całkiem smaczne.

      Moja ocena: [3.9]

      Comment

      • dlugas
        Senior
        • 04-2006
        • 4014

        #4
        Browar : Browar Łańcut
        Nazwa Czarna Polewka
        Styl: Owsiany Stout
        4.8 % alk.
        33 IBU
        13.3 % BLG

        Warka: 17/10/2016 pite 10/09/2016
        Niepasteryzowane i niefiltrowane.

        Piana: prawie brązowa. Obfita i drobna. Jednak szybko opada i mało zdobi szkło. Z drugiej strony bardzo łatwo ją wzbudzić.
        Aromat: mocno palony, wręcz wędzony. Zgaszone ognisko. Popielniczka. Kawa. Wszystko co czarne w piwie. Jest wyraźne i ma bogato.

        Smak: gładkie a zarazem palone i drapieżne. Jest lekko słodkawe aby po sekundzie przywalić mocnym węglem. Jest i popielniczka, sadza z kominka oraz czarna nie posłodzona kawa. Goryczka spora w palonym i wędzonym typie. Bardzo bogate i pełne piwo. Nie jest to pusty dry stout. Jest syto i konkretnie. Owsianka wyczuwalna tylko na finiszu. Porządna robota. Sążnisty stout.
        polecam dla lubiących konkretne i bezpardonowe "czarnuchy".
        Trzeba jednak uczciwie przyznać, że nie jest to w żadnym calu misiowaty i leciutki owsiany stoucik, a drapieżny "prawie że prawie american stout"
        Ja polecam
        Attached Files
        Last edited by dlugas; 17-09-2016, 12:38.
        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

        Comment

        • yaro74
          PremiumUżytkownik
          • 09-2012
          • 2089

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: czarna, nieprzejrzysta. [5]
          Piana: beżowa, średnio wysoka, drobno i średniopęcherzykowa, niezbyt trwała, szybko opada. [3]
          Zapach: średnio intensywny, kawowo-palony i lekko czekoladowy. [3.5]
          Smak: mocno palony, lekko słodkawy, czekolada, kawa i lekki kwasek, owies słabo wyczuwalny. Piwo jest niezbyt treściwe ze średnią i przyjemną w piciu paloną goryczką. [4]
          Wysycenie: średnie do niskiego. [3.5]
          Opakowanie: przeciętna etykieta, ładny firmowy kapsel, podany prawie pełny skład. [3.5]
          Uwagi: Niezłe piwo, zgadzam się z Dlugasem, że bardziej przypomina American niż Oatmeal Stout.

          Moja ocena: [3.725]
          Last edited by yaro74; 13-11-2016, 20:24.

          Comment

          • rafalek21
            Senior
            • 04-2015
            • 1407

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [5]
            Piana: Niska, brązowawa, niezbyt trwała, słaby lacing. [2.5]
            Zapach: Słodkawy, mieszanka kawy, czekolady i karmelu, średnio intensywny, przyjemny. [4]
            Smak: Wyraźnie palony, gorzka czekolada(taka ~60% kakao), kawa, trochę karmelowej słodyczy, średnia palona goryczka, średnia pełnia, treściwe, nie do końca gładkie - przez lekko szczypiące wysycenie. [4]
            Wysycenie: Ponad średnie - lekko szczypiące, co psuje wcześniej wymienioną gładkość. [3]
            Opakowanie: Ładna etykieta na której zostały zawarte najważniejsze parametry, brakuje tylko dokładnego składu. [4]
            Uwagi: Smaczny stout, dość bogaty smakowo oraz dobrze zbalansowany. Mogę się jedynie przyczepić do zbyt wysokiego wysycenia i słabej piany, ale mimo to piwo szybko znika ze szkła, zdecydowanie warte powtórzenia. Warka do 06.01.2017.

            Moja ocena: [3.85]

            Comment

            • melor
              Senior
              • 04-2006
              • 364

              #7
              aromat: kawowo-czekoladowy
              kolor: czarny, i to naprawdę czarny
              piana: nawet piana jest brązowa. Ale niestety mała i szybko opada.
              smak: Stoutowy. Czekoladowy, lekko słodki. Trochę kawy - nie jest bardzo palony. Łagodny w smaku. Mała goryczka. Aromaty chmielowe niewyczuwalne.
              Może być, ale mnie nie zachwyca.
              6/10

              Comment

              • Puszek_72
                Senior
                • 02-2012
                • 269

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Czarny [5]
                Piana: beżowa, szybko się zredukowała do zera, [2.5]
                Zapach: Słodkawy, kawa, czekolada niezbyt intensywny [4]
                Smak: Lekki krasek, słodycz dość dobrze się balansują, czekolada z kawą inką lekko szorstkie w odbiorze [4]
                Wysycenie: OK [4.5]
                Opakowanie: Firmowy kapsel, staranna grafika, podstawowy informacje są ale tak ogólnie przeciętnie [4]
                Uwagi: Dość przyjemny stout do wypicia z przyjemnością

                Moja ocena: [3.925]

                Comment

                • oberzine
                  Senior
                  • 02-2012
                  • 228

                  #9
                  Świetny stout, intensywny smak aromat, kawa, gorzka czekolada, słodowość, goryczka, wszystko świetnie zbalansowane

                  Comment

                  • SeeJay
                    Senior
                    • 04-2016
                    • 239

                    #10
                    20/07/2017

                    Cud, miód, malina.

                    Jeśli ktoś jest na kawowym odwyku to wypicie takiego piwa solidnie zaspokaja chętkę na kofeinowy napój.
                    Aromat ze szkła jak i butelki obłędny - z dominacją właśnie kawy. Nieśmiała paloność - ognisko też robi tutaj robotę.
                    Piana dosyć obfita jak na gatunek i wcale nie znika tak szybko. W piwie po dłuższym piciu, wygazowaniu pojawiają się nieśmiałe akcenty chmielowe (zarówno w smaku i aromacie). Jest też bardzo przyjemna słodycz i kwaśność jako w after-taste.

                    Kupione za nieco ponad cztery złote w promocji w Intermarche. Szkoda, że była to ostatnia sztuka, bo bardzo lubię wracać do tego niezwykle udanego piwa.
                    Last edited by SeeJay; 18-07-2017, 14:14.

                    Comment

                    • Prusak
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 4312

                      #11
                      Hm, warka do 23.03.2018. To samo, co wcześniej, czyli piwo można byłoby zaliczyć do udanych, gdyby je nazwać coffe stout. Kupuję owsianego i chcę owsianego, a tu ni ma.... Kurczę, warto byłoby skończyć z tymi przebierankami na rynku piwnym. Ale to, niestety, utopia.

                      Comment

                      • Petitpierre
                        Senior
                        • 01-2014
                        • 2560

                        #12
                        Mała piana, dużo kawy, aksamitne, ale na finiszu przyjemna stautowa goryczka. Bardzo smaczne, degustacyjne i tam gdzie je piłem, bardzo drogie.
                        Mały porterek-przyjaciel nerek

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6124

                          #13
                          Piwo w stylu oatmeal stout z Łańcuta trafia do mojej kolekcji smaków

                          Piana - więcej na początku potem obwódka.
                          Lacing - nie za dużo.
                          Gaz - średni.
                          Barwa - pod mocne światło małe refleksy rubinowe.
                          Aromat - trochę paloności, węgiel drzewny, likierowość przeplata się ze spalonymi kablami.
                          Smak - lekko słodkawe... potem trochę spalonego. Sporo goryczki, słodka palona kawa, gorzka czekolada (taka około 90% kakao).

                          Piwo jest na pewno ciekawe. Ja piłem je powoli bo posmaki się mieszały i zmieniały
                          Attached Files

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎