Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nepomucen, Bitter Scottisch Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Nepomucen, Bitter Scottisch Ale

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Miedziany, zmętniony. [5]
    Piana: Jak na styl ładna, drobna, zdobi szkło. [4]
    Zapach: Karmel, biszkopty, ciasteczka. Trochę ziołowego aromatu chmielowego. [3.5]
    Smak: Grzeczny, lekko goryczkowy. Ziemisto-trawiasta, nie za wysoka goryczka. Posmaki karmelowe, biszkoptowe. Całość nieco wodnista. [4]
    Wysycenie: Niskie, w normie. [5]
    Opakowanie: Jak inne tego browaru. [4]
    Uwagi: Smaczne. Przy okazji - w nazwie tematu jest błąd, powinno być Scottish Ale.

    Moja ocena: [3.925]

    Comment

    • pioterb4
      Senior
      • 05-2006
      • 4322

      #3
      Klarowny, ciemnozłoty kolor, wysycenie bardzo niskie, piana szczątkowa, lekko znaczy szkło. Zapach intensywny, dawno nie piłem już 10tki bez udziału nowofalowego chmielu która miałaby tak intensywny aromat: estrowo-owocowy, słodki, karmelowy, lekko czekoladowy. W smaku kontynuacja, piwo słodko-gorzkie. Wyraźny karmel, herbatniki i kontrująca herbaciana goryczka, zalegająca. Mnie w sumie pasowała, ale będąc w zgodzie z wytycznymi stylu i ogólnie panującym porządkiem powinna być krótsza i mniej zalegająca.

      Generalnie uważam, że wszelkie tradycyjne mildy, lekkie bittery i scottish ale nie mają sensu z butli, jedyne ich przeznaczenie to pub, wysokie stołki przy barze i pompa - wtedy dostają gładkości, odpowiedniej faktury i wszystko zaczyna działać. To piwo jednak wypiłem ze smakiem w warunkach domowych co dobrze o nim świadczy.

      Comment

      • chechaouen
        Senior
        • 01-2011
        • 1180

        #4
        Fotka
        Attached Files

        Comment

        • chechaouen
          Senior
          • 01-2011
          • 1180

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztynowy. Lekkie zmętnienie [4]
          Piana: Ładna. Dość obfita, trwała. Ładnie oblepia szkło grubą warstwą [4]
          Zapach: Sporo karmelu. Do tego ciekawa delikatna jakby orzechowo-migdałowa nuta. Jest też troszkę słodkiej czekolady. Zapach delikatny i słodowo-słodki [4]
          Smak: Goryczka większa niż zapowiadał to zapach. Ogólnie piwo zaskakuje wytrawnością, której aromat nie zapowiadał. Goryczka średnia, kawowa. Karmel tu odzywa się mniej niż w zapachu. Są też wspomniane orzechy i migdały. [4]
          Wysycenie: Dość niskie, odpowiednie. Pasuje do sesyjnego klimatu [5]
          Opakowanie: Całkiem ciekawa etykieta w fioletowej tonacji. Sporo info odnośnie składu i parametrów. Wszystko przyjemne dla oka [4.5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.075]

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎