Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Butelka "Winogród" Warszawa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Rybciak
    Junior
    • 06-2014
    • 6

    Butelka "Winogród" Warszawa

    Zasadnicze pytanie czy to butelka piwna. Na winną nie wygląda. Może ktoś się z taką nazwą gdzieś spotkał? Proszę o wszelkie info lub skojarzenia. Pozdrawiam!
    Attached Files
  • grzeber
    Senior
    • 05-2002
    • 2867

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rybciak Wyświetlenie odpowiedzi
    Zasadnicze pytanie czy to butelka piwna. Na winną nie wygląda. Może ktoś się z taką nazwą gdzieś spotkał? Proszę o wszelkie info lub skojarzenia. Pozdrawiam!
    Nie jest to piwna butelka.
    pozdrawiam
    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

    Comment

    • Piwowar
      Senior
      • 05-2001
      • 2542

      #3
      Pewnikiem mineralna.
      Archiwum piwne

      Poznaj
      http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
      Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
      Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #4
        Też absolutnie nie wygląda mi na piwną.
        Po winie też raczej nie była by bezbarwna a raczej brązowa albo zielona.
        Może po jakimś occie. Jest przecież np ocet winny a butelki do octu z tego co się orientuję są ze szkła bezbarwnego jak ta. Pojemności nie podałeś ale wygląda na niedużą a butelki winne to przeważnie 0,7-0,75 litra.
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • Rybciak
          Junior
          • 06-2014
          • 6

          #5
          Dzięki za sugestie! Rzeczywiście jej kolor może na to wskazywać. Zaskoczony jestem że nigdzie nie znalazłem drugiego egzemplarza.

          Cooper, w nawiązaniu do Twojego avatara - w załączeniu podobny kawałek ołowiu - plomba z browaru Haberbuscha i Schmiele ;-)
          Attached Files

          Comment

          • Szymszel
            Junior
            • 10-2016
            • 1

            #6
            Posiadam identyczną butelkę i z chęcią bym się czegoś o niej dowiedział.

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              #7
              To przeczytaj posty #2, 3 i 4.
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • Cooper
                Senior
                • 11-2002
                • 6055

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rybciak Wyświetlenie odpowiedzi
                Cooper, w nawiązaniu do Twojego avatara - w załączeniu podobny kawałek ołowiu - plomba z browaru Haberbuscha i Schmiele ;-)
                Dopiero teraz zobaczyłem Twój post Rybciak.
                Dziwna jest ta plomba która pokazałeś. Widziałem już conajmniej 2 różne plomby na wyroby Haberbuscha ale ta Twoja jest hmmm... nie jestem pewien czy aby na pewno Haberbuscha. Chodzi o detal tzn napis cyrlicą WARSZAWA na postumencie. Otóż ze znanych chyba już setek wizualizacji tego sfinksa na przestrzeni około 100 lat mogę powiedizeć że do końca istnienia firmy Haberbusch i Schiele były tam wyłącznie inicjały H&S. W okresie PRL inicjały te znikneły i postument ten był bez napisu. W latach 90ych powracając do historii umieszczono tam datę założenia firmy czyli 1846 (oraz jeden, jedyny raz na etykiecie - WARSZAWA 1846)
                Nie spotkałem się nigdy z takim ogólnikowym napisem WARSZAWA.
                Poniżej jedna z plomb, prawdopodobnie z przełomu XIX i XX tak jak Twoja. Tutaj z kolei jako foto nr 1 inna podobna plomba Haberbuscha sprzed 1899 roku.
                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                Comment

                • Cooper
                  Senior
                  • 11-2002
                  • 6055

                  #9
                  PS: w moim logo jest płaskorzeźba sfinksa Haberbuscha nad wejściem do jednego z budynków w browarze. Nie wiem czy orginalnie zachowana do dziś ale ze względu własnie na brak na niej przedwojennego napisu H&S , wnioskuję że przerobiona/odnowiona/stworzona już w okresie póżnego PRL-u lub nawet latach 90.
                  Last edited by Cooper; 16-10-2016, 18:26.
                  Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                  1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                  Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                  Comment

                  • Cooper
                    Senior
                    • 11-2002
                    • 6055

                    #10
                    Druga wspomniana plomba Haberbuscha
                    Attached Files
                    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎