Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Twigg, Spruce Knob

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Twigg, Spruce Knob

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Żółty, bardzo mętne. [4]
    Piana: Wysoka... ale w butelce. Piwo wręcz ''wylata''. W szklance średniowysoka i niezbyt trwała. [3.5]
    Zapach: Świerk, żywica, wszystko bardzo ładnie. Niestety są wyczuwalne tu Magnum i Styrian Godings. Po co tu te chmiele ?? Na szczęście igły świerkowe w składzie są naturalne, no i Chinook obecny. [4.5]
    Smak: Piwo jest lekkie, subtelnie słodowe i z goryczką chyba rzeczywiście na poziomie 30 IBU. Tu już wyłącznie żywica, szyszka świerkowa i oczywiście igły. [4.5]
    Wysycenie: Średnie. [4]
    Opakowanie: Prawie pełny skład i staranny opis piwa. [4]
    Uwagi: Piwo w stylu Spruce Ale. Moja ocena jest subiektywna gdyż najbardziej lubię w chmielu, a wręcz kocham iglaki, więc proszę się nie sugerować... Napaliłem się na to piwo, spodziewałem się Kanady pachnącej żywicą i muzyką Rush, a dostałem... żywicę, ale jak z ełckiego lasu. Oczywiście jest przyjemnie, moje lasy też pięknie pachną, ale mam lekki niedosyt...
    Warka 10.01.2017.

    Moja ocena: [4.325]

    Comment

    • mikef
      Member
      • 09-2012
      • 66

      #3
      Piwo mętne.
      Barwa bursztynowo pomarańczowa, pod światło marchewkowa.
      Piana biała, drobna, bardzo obfita. Średnio trwała. Opada bardzo nierównomiernie do cienkiej warstewki o grubych bąblach; trochę i nietrwale oblepia szkło.
      Wysycenie średnie do dużego.
      Zapach niezbyt mocny. Czuć żywicę, chmiele i słody, a w tle zapach igieł świerkowych.
      W smaku piwo lekkie; sprawia wrażenie wodnistego. W chwilę po przełknięciu czuć słód pszeniczny oraz nutę żywiczno - owocową. Goryczka niezbyt mocna, zaznaczona tylko, taka trochę kwaskowata.
      W sumie piwo jakieś takie bardzo tępe i trudno wypijalne. Spodziewałem się czegoś o wiele lepszego.
      Moja ocena to 3/10. Nie polecam. Warka do 10.01.2017 r.
      Attached Files

      Comment

      • yoda79
        Senior
        • 01-2013
        • 861

        #4
        Taki średniosmaczny ejlik z lasem w zapachu i smaku, goryczka niewysoka, deklarowane 30 IBU pasuje, według mnie bardzo solidna podbudowa słodowa, piwo jest gęste, sprawia wrażenie wręcz mętnego. Na minus - 1/6 butelki wyleciało po otwarciu, nad tym muszą w browarze mocno popracować.

        Comment

        • Brodzislaw
          Senior
          • 09-2013
          • 1020

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Pomiędzy miodem a bursztynem, zmętnione. [3]
          Piana: Wielki gusing, piana z drobnych i średnich pęcherzyków, opadła tworząc lacing. [3.5]
          Zapach: z butelki to świerk i sosna. Lepiej zapach prezentował się po przelaniu do szkła. Aromaty słodowe mieszały się z delikatnym powiewem chmielu w nucie sosnowo-żywicznej, przypomina rzeczywiście las. Przyjemny tyle, że niezbyt intensywny [4]
          Smak: Jest już gorzej.. Owszem jest troche słodkości słodowej, ale też i nuta pszeniczna wyłazi z kwaskiem na finiszu. Kontrą są chmiele z goryczką żywiczną i sosnowo/świerkową. Są i wady. Piwo jest wodniste ze sporą dawką drożdżowego posmaku. [3]
          Wysycenie: Wysycenie średnie, mogłoby być wyższe [3.5]
          Opakowanie: Skromne, ale ładne, stylowe i dobre info [4.5]
          Uwagi: Ciekawe piwo ale do poprawki

          Moja ocena: [3.5]

          Comment

          • Pivotal
            Senior
            • 05-2013
            • 671

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Brudny brąz, nieprzejrzyste. [4]
            Piana: Należy uważać przy nalewaniu, ja na szczęście nie rozbełtałem piwa bezpośrednio przed wlaniem. Widoczna nadpienistość... bąble były duże i perliste, piana była bardzo trwała osiadła na szkle. Utrzymała się do końca, miała barwę beżową. [3.5]
            Zapach: Nie za mocny. Iglaki, żywica i owoce. [3]
            Smak: Posmak drzew iglastych: świerk, sosna... przyszedł mi na myśl jałowiec, żywica, niewielkie akcenty owocowe i słodowe. Piwo wodniste i cierpkie w smaku ze słabą iglasto-żywiczną goryczką. [3.5]
            Wysycenie: Bardzo, bardzo wysokie do końca. Butelkę zatkałem specjalnym otwieraczem z nakładką na butelki - po chwili otwieracz wystrzelił (na szczęście piwo zostało wewnątrz). [2]
            Opakowanie: Jak inne z serii... w sumie nic ciekawego (podany skład). Czarny kapsel bez nadruku. [3.5]
            Uwagi: Data nie widoczna... 10 lub 19.01.2017, wypite 6.11'16. Spory gushing. Mało treściwe piwo, musujące w ustach od zbyt wysokiego nasycenia CO2. W smaku całkiem znośne, choć spodziewałem się czegoś lepszego. **238**

            Moja ocena: [3.275]

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎