Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Marysia, [Fabryka Piwa] POL!ZEI

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Marysia, [Fabryka Piwa] POL!ZEI

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Prawie słomkowy, klarowne. [4]
    Piana: Biała, gęsto zbita, wysoka, trwała. [4.5]
    Zapach: Pszeniczny, owocowy, bardziej w stronę cytryny niż skórki pomarańczy, kolendry nie czuję. [3.5]
    Smak: Z początku kwaśne, ale zaraz pojawia się sól, która jest obecna do końca. W między czasie można wyczuć coś ze słodszego cytrusa oraz zioła. Goryczka jest bardzo niska, piwo jest treściwe jak na te parametry. Na finiszu sól zaczyna zalegać i chce mi się popić... zwykłym piwem. [3.5]
    Wysycenie: Niskie. [3]
    Opakowanie: Ciekawy rysunek na etykiecie, stylistyka typowa dla Fabryki Piwa. Podany jest pełny skład, pozostałe info jest rozmieszczone w trochę zbity i mało czytelny sposób. Kapsel firmowy. [4]
    Uwagi: Nie znam się na stylu gose, ale myślę że to piwo jest jakąś ugładzoną interpretacją tego słono-kwaśnego stylu.
    Warka 31.12.2016.

    Moja ocena: [3.625]

    Comment

    • Brodzislaw
      Senior
      • 09-2013
      • 1020

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: zamglony pomiędzy słomką a złotem [4]
      Piana: Piana początkowo obfita opadła do minimalnej warstwy. Drobne pęcherzyki zostawiły wyraźny ślad na szkle. [4]
      Zapach: słonawy z kolendrą plus kwasek od słodów, ale to wszystko miesza się ze słodką skórką curacao [3.5]
      Smak: pomieszanie witbiera, z minimalnym kwaskiem oraz słonym posmakiem. Ale słodycz od słodów oraz dodatek pomarańczowej (słodkiej) skórki balansuje wcześniejsze doznania. Do tego dochodzi naprawdę nieznaczna goryczka chmielowa, taka szlachetna. [3.5]
      Wysycenie: wysokiego do średniego jest adekwatne do stylu i poprawi pijalność [4.5]
      Opakowanie: ładna grafika, ale jak zwykle - problem z czytelnością info [3.5]
      Uwagi: Ogólnie dziwne ale przyjemne, lekkie piwo do np. posiłku

      Moja ocena: [3.625]

      Comment

      • Pivotal
        Senior
        • 05-2013
        • 671

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złocisty, lekko prześwitujący... sporo osadu w butelce. [4]
        Piana: O średniej wysokości, biała, nietrwale oblepia wnętrze szklanki, nie znika całkowicie. [3]
        Zapach: Kwaskowy. Cytrusowy, kefirowy, troszkę kolendry... plus słodowa zbożowość. [3]
        Smak: Wyraźnie kwaskowy i lekko słonawy. Cytrynowa kwaskowatość, odrobina kolendry, nuty zbożowe... do tego jakby ryżowa ostrość(?). Piwo o gęstszej teksturze. Goryczka zdominowana przez kwasek. [3.5]
        Wysycenie: Przydałoby się wyższe. [3.5]
        Opakowanie: Butelka bezzwrotna. Naklejka dość zabawna, policyjny Trabant z gęsią w amoku, co ma być grą słów: styl piwa gose z angielskim goose, czyli gęś. Kapselek był firmowy. [3.5]
        Uwagi: Warka do 31.12.2016, wypite 8.10'16. Treściwe piwo,w moim wydaniu bardziej kwaśno-słone niż słono-kwaśne jak podaje wytwórca na etykiecie. **227**

        Moja ocena: [3.3]

        Comment

        • grodek
          Senior
          • 06-2015
          • 527

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnożółty, wyraźnie mętne. [3.5]
          Piana: Drobnopęcherzykowa, dość szybko opadła do cienkiej warstwy, która dość długo utrzymała się. [4]
          Zapach: Kolendra, lekka chmielowość i charakterystyczne "kwaśne" nuty. Gdzieś w tle czułem delikatną pomarańczę. Ogólnie przyjemnie w zapachu. [4.5]
          Smak: Od razu zdecydowane uderzenie słonego i kwaśnego smaku, w tle lekka kolendra. Goryczka minimalna. [4]
          Wysycenie: Odpowiednie. [5]
          Opakowanie: Komplet informacji, podany pełen skład. Grafika na etykiecie dość skromna. Kapsel firmowy. [4]
          Uwagi: Spróbowałem tego piwa z czystej ciekawości, ale raczej już do niego nie wrócę. To nie moja bajka, po kilku łykach miałem już dość.

          Moja ocena: [4.2]
          604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎