Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Twigg, Pale Blue Dot

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Twigg, Pale Blue Dot

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ładne złoto, tyle że za mocno zmętnione. Na dnie butelki widać sporo osadu, który podszedł trochę do góry. [4]
    Piana: Kremowa, średnio pęcherzykowa, za szybko opadła do dość trwałej wprawdzie obrączki. [3.5]
    Zapach: Bardzo wyrazisty, cytrusowy, wręcz cytrynowy połączony z zapachem młodej majowej trawy po deszczu. [4.5]
    Smak: Słodu nie brakuje, ale balans jest przesunięty w stronę goryczki. Jak w zapachu na pierwszym i jedynym tu planie są cytrusy. Piwo jest lekko kwaskowate, niemniej dominuje tu gorzki grejpfrut i pestka. [4]
    Wysycenie: Średnie. [4]
    Opakowanie: Zgodnie z nazwą na etykiecie błękitne kropki, mało to odkrywcze, choć nazwa jest dedykowana podobno słynnej fotografii Ziemi z sondy Voyager. Skład prawie pełny, brakuje drożdży. Termin ważności jest mało czytelny, ale to już chyba norma w browarze Twigg. Przeglądałem w sklepie wiele butelek i każda miała zamazany termin. [3]
    Uwagi: Bardzo smaczne APA, tylko że jednowymiarowe, cytrusowe. Przydałby się jeszcze jakiś iglak lub słodki tropik.
    Warka 01.01.2017.

    Moja ocena: [4.075]

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9732

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty, lekko zamglony. [4]
      Piana: Brudnobiała, bardzo drobna, średniowysoka, ale nietrwała. [3]
      Zapach: Sosna i owoce tropikalne, standard dla takich piw. [3.5]
      Smak: Lekko oleista goryczka pestkowa, delikatny słód i posmak owoców tropikalnych minimalny (ale jest). [3.5]
      Wysycenie: Średnie, OK. [4]
      Opakowanie: Prosta, charakterystyczna eta, nazwa w dość pokrętny (opisany na ecie) sposób ma kojarzyć się z amerykańskimi chmielami. [4]
      Uwagi: Poprawna APA, ale niczym szczególnym się nie wyróżnia.

      Moja ocena: [3.525]

      Comment

      • Brodzislaw
        Senior
        • 09-2013
        • 1020

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: miodowy, zmętniony z wyraźnymi drobinkami chmielu i chyba drożdży [3]
        Piana: jasna bardzo obfita początkowo, opadła tworząc wielkie pęcherze i zostawiła minimalny ślad na szkle. [3]
        Zapach: cytrusowo-żywiczny z bazą słodową. Przyjemny, orzeźwiający zapach typowy dla amerykańskich chmieli. Choć niezbyt intensywny. [4]
        Smak: uderza przegazowanie. Słody z karmelkiem i biszkoptem (śladowo!) kontrowane są przez goryczkę chmielową, narastającą z kolejnymi łykami. Chmiele żywiczno-ziołowe z czasem nieco zalegają na języku. Na finiszu wyczuwalny jest kwaskowy posmak. Po ociepleniu picie piwa staje się nawet męczące. [2.5]
        Wysycenie: Całość psuje zbytnie nagazowanie i łodygowa nieco goryczka [1.5]
        Opakowanie: Założenie fajne - wykonanie kiepskie [3.5]
        Uwagi: Kolejne piwo z browaru Twigg w którym drażni przegazowanie oraz kiepskie doznania na języku. Data 01.01.17 r. spożywana 24.12

        Moja ocena: [3.1]

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎