Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Staropolski, Kultowe Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Staropolski, Kultowe Pils

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9730

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty klarowny. [4]
    Piana: Biała i drobna, średniowysoka, ale trwała. [4]
    Zapach: Chmiel, ślad owoców i... zielonej flaszki... [3]
    Smak: Chmiel, goryczka, ślad słodu, może nawet owoców. Goryczka trochę tępa. [3.5]
    Wysycenie: Wysokie, odpowiednie. [4]
    Opakowanie: Bezsensowna zielona flaszka. Zielona eta, na niej zielony Ford Mustang. Kapsel browaru. Czarny . [3.5]
    Uwagi: Naprawdę przyzwoite piwo, kupione w moim wiejskim Lewiatanie.

    Moja ocena: [3.425]

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty, klarowne. [4]
      Piana: Biała, wysoka, trwała, średnio pęcherzykowa, zaznacza szkło. [4]
      Zapach: Gruszka, jabłko i stęchlizna z mokrego kartonu. Takie kartony z papierami leżą w piwnicy w moim zakładzie pracy więc wiem co piszę. Oprócz tego jodyna. [2.5]
      Smak: Całkiem spora goryczka, tyle że tępa, metaliczna, no może trochę trawiasta. Słód jest, ale cóż z tego... posmak zgniłych jabłek przypomina. [3]
      Wysycenie: Wysokie, ale bez przesady. [4]
      Opakowanie: Zielona butelka, etykieta jak za późnego Gomułki, firmowy kapsel. Na uwagę zasługuje cena z etykiety: 25668 złotych. Jakby kto nie wiedział, to za pierwszej komuny ceny piwa rzeczywiście były w tysiącach. [3.5]
      Uwagi: Piwo dużo słabsze niż zwykłe Kultowe z tego samego browaru.
      Warka 08.06.2017.

      Moja ocena: [3.05]

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: złocisty [4]
        Piana: biała, drobna, dość trwała jednak opada zauważalnie, nie osadza się na szkle [3.5]
        Zapach: brzydki skunowaty-słodkawy zapach, słaby ale wyraźny [2]
        Smak: w miarę średnia treściwość, momentami wodniste, w smaku dominuje nad wszystkim posmak skuna, dopiero potem da się wyczuć w miarę fajną goryczkę na słodowej bazie [2]
        Wysycenie: troszkę za dużo [3.5]
        Opakowanie: etykieta w klimacie PRL podoba mi się, za zieloną flaszkę obniżka oceny o 50% [2.5]
        Uwagi: Moja wersja ma alk 5,4%, gdyby piwo było w innym szkle na pewno było fajne, a tak, porażka

        Moja ocena: [2.35]
        Attached Files
        Last edited by becik; 10-02-2017, 21:02.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • yaro74
          PremiumUżytkownik
          • 09-2012
          • 2089

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: złoty, klarowny. [4.5]
          Piana: wysoka, drobna, średnio trwała, zostawia ślady na szkle. [4]
          Zapach: średnio intensywny, mało przyjemny, słodkawy, lekkosłodowy, mokre zboże, karmel, stęchły, z odrobiną chmielu. [2]
          Smak: słodki, słodowy, z lekką, niezbyt przyjemną goryczką. Piwo jest lekko wodniste, pozostawia nieprzyjemny posmak. [2]
          Wysycenie: wysokie. [4]
          Opakowanie: fajna etykieta, podany skład i podstawowe parametry, zielona butelka i kapsel bez nadruku. [3]
          Uwagi: Temu piwu dużo brakuje do dobrego pilsa. Gdzie te trzy chmiele wymienione na kontrze ?

          Moja ocena: [2.475]

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎