Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Stary Browar Kościerzyna, [Hopkins] Notre-Dame

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Stary Browar Kościerzyna, [Hopkins] Notre-Dame

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9729

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Brązowy, pod światło lekko rubinowy. [4]
    Piana: Jasnobeżowa, bardzo drobna, niezbyt wysoka i niezbyt trwała. [3]
    Zapach: Słód palony i czekolada, wydaje mi się, że wyczuwam daleki (hen!) powiew wędzonki. [3.5]
    Smak: Lekka chropawość, orzechowa goryczka, suszone owoce, ślad winny, minimalna wanilia... [3.5]
    Wysycenie: Średnie. [4]
    Opakowanie: W stylu browaru, charakterystyczne, ale do mnie słabo przemawia. Starannie wykonane. [4]
    Uwagi: To chyba całkiem niezłe piwo, ale mnie nie urzekło jakoś. Nie będę wracał...

    Moja ocena: [3.525]

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemniejszy brąz, klarowne. [4]
      Piana: Beżowa, trwała, niezbyt wysoka, zostawia maślankowe ślady na szkle. [3.5]
      Zapach: Zupełnie nie belgijski, za to jak w stoucie, czyli kawa, palony słód, odrobinę gorącej czekolady. [3]
      Smak: Winogronowe i orzechowe, lekko cierpkie z palonym i mało przyjemnym posmakiem. Goryczka całkiem spora, tytoniowa. [3.5]
      Wysycenie: Średnie. [4]
      Opakowanie: Jedna z bardziej kolorowych etykiet Hopkinsa. Jak zwykle pełny skład, biały kapsel i wysokiej jakości papier. [4.5]
      Uwagi: Piwo w stylu Belgian Dark Ale i kojarzy mi się z piłkarską reprezentacją Belgii, w której prawdziwych Belgów jest mało. Niezłe piwo, połączenie stoutu z angielską goryczką i baaardzo delikatną belgią w postaci owoców i przypraw odczuwalnych na finiszu.
      Warka 15.09.2016.

      Moja ocena: [3.425]

      Comment

      • melor
        Senior
        • 04-2006
        • 364

        #4
        Belgian dark ale? Nie słyszałem o takim stylu...

        aromat: kawowo-czekoladowy. Przypomina jakiegoś stouta.
        kolor: czarny
        piana: mała
        smak: No normalnie stout, a nie żadne belgian ale. Ale dobre, przyjemne . Nie, nie stout, a bardziej porter angielski. Kawy tu nie ma zbyt dużo. Chociaż czuć chmiele aromatyczne i trochę przypomina to black ipa. Mała goryczka. Jakieś tam aromaty chmielowe są, ale trudno je wyodrębnić ze smaku. Żadnych dodatków nie czuć. Na etykiecie się trochę rozpędzili z "goryczkę zapewnia w nim mieszanka chmielu brytyjskiego i polskiego, które dodały żywiczno-korzennego aromatu. Kontrastem dla niej są dodane skórki pomarańczy, dające subtelną owocowość" - nic z tego w piwie nie ma.
        Ale mimo tego piwo jest dobre i mi bardzo smakuje . Dobry porter. Może nie taki stuprocentowy, ale to styl który to piwo najbardziej przypomina. Żadne belgian ale, czy witbiery, czy stouty.
        7/10

        skład: słody: pale ale, czekoladowy, czekoladowy jasny, karmelowy 30, biscuit, pszeniczny; chmiele: magnat, admiral; dodatki: płatki jęczmienne, cukier kandyzowany, skórka gorzkiej i słodkiej pomarańczy; drożdże: FM-26
        IBU: 27

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎