Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zámecký pivovar Frýdlant, Albrecht výčepní

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4538

    Zámecký pivovar Frýdlant, Albrecht výčepní

    Ekstrakt 10°Blg, alkohol 4%.
    Piwo barwy ciemnozłotej, lekko mętne.
    Piana biała, gęsta, o równomiernych drobnych oczkach. W trakcie picia praktycznie do dna istnieje gruby około 0,5 cm kożuch ale brak plam na szkle.
    Zapach słodowy z lekką piwniczną stęchłością.
    W smaku również dominuje słodowość, zboże i wydawało się, że tak pozostanie. Jednak po chwili daje znać o sobie spora, przyjemna, chmielowa goryczka długo goszcząca na podniebieniu (użyto chmielu żateckiego i sládka). Jest też leciutkie masełko ale nie przeszkadzające. Piwo treściwe, spokojnie można by je uznać za 12°, pewnie dlatego, że jest na trzech słodach - jasnym czeskim, monachijskim i karmelowym. Zadowoli i wielbicieli słodowości i goryczki.
    Pite 26.06.2016 w browarze za jedyne 23 kč.
    Attached Files
  • jacekwerner
    Senior
    • 05-2004
    • 2835

    #2
    Lata mijają, piwo się nie zmienia ... Słodowe, z silną, acz przyjemną goryczką ( swoją drogą tak nachmielonej 10-tki to ja chyba jeszcze nie piłem ). Tak nielubionego przeze mnie masełka nie wyczułem . Czysta przyjemność
    Krachla 0,7l, warka do 12.03.2018.
    Ochotnicza Straż Piwna
    BAZA = 7446

    Comment

    • jacekwerner
      Senior
      • 05-2004
      • 2835

      #3
      Foto ( butelka ) :
      Attached Files
      Ochotnicza Straż Piwna
      BAZA = 7446

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19159

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacekwerner Wyświetlenie odpowiedzi
        (...)swoją drogą tak nachmielonej 10-tki to ja chyba jeszcze nie piłem ). Tak nielubionego przeze mnie masełka nie wyczułem . Czysta przyjemność
        Potwierdzam. Wypite z przyjemnością dwa kufelki w przyrynkowym lokalu w Jilove pod Pragą bardzo smakowały. Jakby u nas były takie proste 10-tki na kranie w równie atrakcyjnej cenie... ehhpomarzyć można...

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12118

          #5
          Albrecht 10°

          Alkohol wciąż 4% Chmiel: Sládek

          Aromat - drożdżowy kwasek, ale też jakieś zleżałe owoce, trochę słodu, łagodny chmiel
          Piana - wysoka, drobne pęcherze, ale nie jest zbyt zwarta i mocno trwała, ale koronka trzyma się do końca
          Barwa - ciemne złoto w kierunku bursztynowego, zmętnione
          Wysycenie - średnie w kierunku umiarkowanego, musujące
          Smak - drożdżowy kwasek, słodowa baza wyraźna z chlebowymi niuansami, wyraźniejsza, nieco szorstka goryczka
          Treściwość - bardzo treściwa dziesiątka. Jak wspomniał Dadek - jeśli by mi ktoś powiedział, że to dwunastka to nie miałbym specjalnie zastrzeżenień.

          Aromat trochę nieudany. Poza tym taki nieco chropowaty klasyk - z charakterem a zarazem bardzo dobrze pijalne i smaczne. Bardzo solidne piwo.

          Comment

          • AaLeX
            Senior
            • 07-2011
            • 569

            #6
            Piwo o pięknej, złotej barwie, niestety, mizernej pianie. W zapachu chmiel. W smaku wyraźna, ziołowa goryczka, dzięki temu, piwo bardzo fajnie orzeźwia. Alkohol 4%, ekstrakt 10, ibu 25. Etykieta także w języku polskim. Jedna z lepszych dziesiątek jakie piłem. Minusem jest tylko piana a raczej jej brak, gdyż po zrobieniu zdjęcia szybko znikła. Ocena 4,5/6.

            Comment

            • AaLeX
              Senior
              • 07-2011
              • 569

              #8
              Aaa widzisz, nie zauważyłem, a szukałem, może dlatego, że nie było 10tki w tytule. To proszę administrację o przeniesienie mojego opisu.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎