Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Anders, [Henricus] Paljas Saison

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Anders, [Henricus] Paljas Saison

    Saison z belgijskiego Andersa warzony dla kontraktowego browaru Henricus z Zeebrugge. Niefiltrowany, refermentowany w butelce. Do chmielenia użyto odmian Magnum, Cascade, Saaz, Amarillo i dodatkowo do chmielenia na zimno Citry. Zawartośc alkoholu 6,0%

    Barwa złota, z lekkim pomarańczowym odcieniem. Nieklarowna. Na dnie drobny drożdżowy osad.
    Biała piana o niejednorodnej tekturze. Mięsiście opada do kożucha, oblepiając szkło.
    Aromat stosunkowo bogaty. Nuty owocowe, kwiatowe i perfumowe na pierwszym planie. Do tego przyprawowe fenole. Bardzo duży udział drożdży. Jest również niepokojąca mydlasta, detergentowa smuga. Ostra, gryząca.
    W smaku powtarza się ta ostrość, dodatkowo przepleciona z wysoką kwasowością. Piwo jest również dość cierpkie. Gdzieś tam dają się wydobyć cytrusowe i pieprzowe klimaty oraz trochę słodowości. W ustach zalega wyraźna grejpfrutowa goryczka.
    Nagazowanie całkiem wysokie, odczuwalne na języku.
    Butelka 330ml oklejona prostą etykietą. Seledynowy kapsel z gościem z tejże.

    Mnie to piwo niespecjalnie podeszło. Jest jakieś ostre, nieprzegryzione, jednostronne w swej wyrazistości, brak mu głębi. Nie wiem, może za dużo jednak tych chmieli? 6,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6130

    #2
    Ekstrakt 22,5*, alko 6% i IBU 23.

    Piana - na dłużej cienka, niepełna warstewka.
    Lacing - niewiele.
    Gaz - średni.
    Barwa - zamglony jasny pomarańczowy.
    Aromat - cytrusowość z mini "Belgią".
    Smak - belgijska cytrusowość z małą goryczką.

    OK nie było źle.
    Attached Files

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎