Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Trzy Korony Puławy, Silver Eagle

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Trzy Korony Puławy, Silver Eagle

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • yaro74
    PremiumUżytkownik
    • 09-2012
    • 2089

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: złoty, klarowny. [5]
    Piana: wysoka, gęsta, drobnopęcherzykowa, trwała, zostawia delikatne ślady na szkle. [4.5]
    Zapach: średnio intensywny, słodowy, zbożowy i chmielowy, przyjemny. [4]
    Smak: słodowo-chmielowy, spora ziołowa goryczka, dość przyjemna w piciu. Piwo jest średnio treściwe. [4]
    Wysycenie: średnie. [4.5]
    Opakowanie: niezła etykieta, goły kapsel, brak pełnego składu. [3.5]
    Uwagi: Użyte chmiele: Magnat, Sybilla, Oktawia i Marynka.

    Moja ocena: [4.1]

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Żółto-złoty, dość mocno opalizujący [4]
      Piana: Biała, drobna, niezbyt wysoka, obrączka i wysepki pojawiły się szybko ale za to trwały niemal do dna [4]
      Zapach: Zbożowa słodowość, lekka landrynka, biszkopt. Żadnych odstępstw od normy poza homeopatycznym aromatem chmielu! [3.5]
      Smak: Słodowa baza czysta, wytrawna ale nie pozbawiona słodyczy jasnych słodów. Chmiel i goryczka rozłożone równomiernie, solidnym akcentem na całej długości. Dopiero w końcówce goryczka dominuje i kończy mocnym, ziołowo-korzennym akcentem [4.5]
      Wysycenie: Średnie, dobre choć mogłoby być nieco wyższe [4]
      Opakowanie: Po prostu browar! [5]
      Uwagi: Byłoby bardzo dobre gdyby nie skromny aromat chmielu. Mimo to jest bardzo solidnym, nawet ponadprzeciętnym pilsem restauracyjnym. A przy cenie... 7 zł za 500 ml to marzenie

      Moja ocena: [4.075]

      Comment

      • Prusak
        Senior
        • 07-2005
        • 4312

        #4
        Obecnie w butelkach jako nazwa Sliver Eagle. Puławski Pils. Alko 4,6 % obj.
        Piękna piana, gęsta, drobna, wolna opadająca, zostawiająca nieregularne ślady na szkle.
        Barwa jasna, bladożółta, piwo z lekkim zmętnieniem. Zapach mizerny, o dziwo, głównie słód, minimalnie ziołowo-mineralne nuty. W smaku odwrotnie, mniej wyczuwalne nuty słodowe, intensywniejsza ziołowa goryczka. Wysycenie w sam raz.
        W sumie bardzo poprawny, przyjemny pils.

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9733

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnozłoty klarowny. [4]
          Piana: Biała, dość drobna, dość wysoka, ale niezbyt trwała. [3.5]
          Zapach: Ślad mokrego psa, słód i nieco chmielu. Takie trochę marketowe skojarzenia... [3]
          Smak: Goryczka dominuje, jest nieco tępawa, ciekawe nuty owocowe i słodowe. [3.5]
          Wysycenie: Średnie w kierunku wysokiego. [4]
          Opakowanie: Etykieta na butelce przebija większość szaleństwa, jakie widziałem ostatnio. Nazwa megalomańska, to raz (choć na Jackowie mogłaby zrobić furorę). Wszystko wygląda, jak rysunek mało uzdolnionego dziecka - jadący w chmurze pyłu ford mustang (chyba) z lat 80-tych, nad nim szybujący, rozpłaszczony jak flądra, ptak (srebrny orzeł???). Dramat , choć wysoka jakość materiału. [3]
          Uwagi: Dodam dla porządku, że piwo pite z pokala na tarasie browaru smakowało nieco lepiej.

          Moja ocena: [3.35]

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎