Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jan Olbracht Rzemieślniczy, [Waszczukowe] Dzielny Irek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Jan Olbracht Rzemieślniczy, [Waszczukowe] Dzielny Irek

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztynoworubinowy. [4]
    Piana: Jasnobeżowa, drobna, niezbyt wysoka i niezbyt trwała. [3]
    Zapach: Słaby powiew karmelu... I nic więcej. Ten Irek się wykąpać musiał, bo nic go nie czuć... . [3]
    Smak: Delikatna, orzechowa goryczka, a zaraz za nią oleiście rozlewa się po podniebieniu karmel... [3.5]
    Wysycenie: Niewysokie. [4]
    Opakowanie: Kapsel browaru, bardzo fajna nazwa. Oryginalna, dopracowana eta, wszystko potraktowane z duża dozą irlandzkiego humoru. [4.5]
    Uwagi: Liczyłem na nieco większy pazur, ale widocznie Irlandczycy ostatnio złagodnieli... .

    Moja ocena: [3.375]

    Comment

    • rafalek21
      Senior
      • 04-2015
      • 1407

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Miedziano-rubinowy, zamglony mnóstwem drobinek. [3]
      Piana: Całkiem obfita, jasnokremowa, drobne pęcherzyki, wystarczająco trwała, przyzwoity lacing. [4]
      Zapach: Karmel, jakby dojrzałe jabłko, troszkę banana, tle delikatne nuty fenolowe. [2.5]
      Smak: Słodkawy, karmelowy, trochę jakby banan typowy dla pszenicy, średnio przyprawowy, niewysoka goryczka, średnio-wysoka pełnia. [2.5]
      Wysycenie: Średnie - w porządku. [4]
      Opakowanie: Ładna etykieta, sporo informacji, jedynie skład jest niedokładny. [4]
      Uwagi: Przeciętne piwo, w dodatku nie w stylu, mimo to wypiłem bez obrzydzenia. Nigdy nie zgadłbym, że miał to być Irish Red Ale, w ciemno strzelałbym, że to Dunkelweizen. Chyba mój pierwszy zawód na "Waszczukowym". Warka do 20.08.2017.

      Moja ocena: [2.825]

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemny rubin, umiarkowane zmętnienie. [4]
        Piana: Kremowa, grube pęcherzyki, niezbyt wysoka, ale dosyć trwała. Główny atut to świetny i gruby osad na ściance szkła. [4]
        Zapach: Bardzo dojrzały, nawet już gnijący banan, fenole, brak chmieli. Trochę chlebka i wina też jest. Trudno ocenić, ładny zapach, ale znikoma zgodność ze stylem. [3]
        Smak: Słodki. Kwas chlebowy, banany i drożdże, karmel jest delikatny i jakoś nie przeszkadza. To jednak szczegóły, piwo jest zdominowane przez orzechy, jakbym pił rozwodnioną Soplicę Orzechową. Goryczka niska i przyprawowa. [3.5]
        Wysycenie: Niskie. [4]
        Opakowanie: Nie wiem czemu postacie z etykiet tego browaru są tak mocno wk....ne. To nie dzielny Irek, tylko jakiś taki sfrustrowany...
        Firmowy kapsel, wysoka jakość. Jakie chmiele ? [3.5]
        Uwagi: Tu szczególnie przydałaby się rubryka '' zgodność ze stylem '' i dałbym najniższą ocenę. A tak, to w sumie smaczne piwko musiałem ocenić trochę niżej. Warka 20.08.2017.

        Moja ocena: [3.425]

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎